S&P 500 ^GSPC
5,087.03
+2.11%
Nvidia NVDA
$785.38
+16.40%
Meta META
$486.13
+3.87%
Amazon AMZN
$174.58
+3.55%
Microsoft MSFT
$411.65
+2.35%
Tesla TSLA
$197.41
+1.36%
Apple AAPL
$184.37
+1.12%
Alphabet GOOG
$145.32
+1.03%

Brutálně levné a podhodnocené: Tyto 3 akcie se vyznačují slibnou růstovou budoucností

Recese nebo klid na trzích? Tato otázka nás doprovází již delší dobu, spekulováním nic neovlivníme a ani nezměníme. Právě proto bych se rád zaměřil na současnost a 3 skvělé akcie, které jsou značně dole od svých ATH (v rozmezí 49-62%). Nemilosrdný trh nám nabízí řadu skvělých příležitostí pro investice, které mohou v budoucnu dominovat. Využíváte těchto propadů?

 

  • Současný tržní sentiment ovládla jedinečná bouře negativity obklopující konflikty v Evropě, rozbité dodavatelské řetězce, rekordní inflace a jestřábí FED.

Stále více se nám pod kůži zarývá strategie Warrena Buffeta a nebo spíše pana Grahama, který má založenou strategii výběru akcií na hodnotě a fundamentech. V aktuální situaci a době je tohle pravidlo obzvlášť důležité, jelikož na tomto trhu poznáte, jak dobrý výběr společností máte (samozřejmě padají skoro všechny akcie, některé víc a ty druhé zase míň). Tyto akcie jsou však zasaženy nejvýrazněji:

1. Meta Platforms $FB+0.0% 

-49,26% od ATH

Největší historicky zaznamenaná destrukce hodnoty v historii akciového trhu byla zaznamenána na začátku letošního roku, kdy gigant sociálních médií zveřejnil své dlouho očekávané výsledky hospodaření za čtvrté čtvrtletí.

Podprůměrný ziskový výkon poukázal na několik v té době neznámých a rozpoznaných slabin v obchodním modelu reklamní společnosti, spojených především s očekávaným růstem a vnímanou hloubkou příkopu ubývajících uživatelů, který společnost nesla. Následný krach, který následoval, způsobil, že reklamní technologické impérium v hodnotě 900 miliard dolarů ztratilo hodnotu více než 200 miliard dolarů během jedné hodiny a od té doby téměř dvojnásobek tohoto čísla.

Obtíže, které Meta zažívá, jsou ve skutečnosti dvojí. Za prvé, zdá se, že společnost narazila na vysoký strop, pokud jde o dosah jejích hlavních produktů. Gigant sociálních médií zjišťuje, že je velmi obtížné pokračovat v růstu dosahu své produktové základny, přičemž některé z těch stagnujících, jako je Facebook, zažívají první pokles uživatelů od svého založení. To poněkud poškozuje pověst společnosti Meta jako společnosti s "vysokým růstem", přičemž první náznaky naznačují, že společnost vstupuje do "fáze zralosti".

Druhou částí problému je komplikovaný vztah mezi sociálními médii a společností Apple, která se v posledních několika letech stále více zhoršuje. Nejnovějším výsledkem rostoucí rivality bylo rozhodnutí druhého z nich uložit několik významných změn ochrany osobních údajů do svého operačního systému iOS 14, které byly částečně navrženy tak, aby omezily schopnost prvního z nich generovat cílené reklamy pro své klienty. Navrhované změny společnosti Apple nemohly přijít v horší době pro Meta Platforms, vzhledem k tomu, že v posledních několika letech prošly četnými problémy a skandály souvisejícími s obavami o soukromí

Z té pozitivní stránky: Ve světě, kde generace zůstávají posedlé sociálními médii, zůstává Meta nesporným králem bez jakékoli "skutečné" konkurence. Cítím, že je téměř příliš snadno přehlíženo a téměř zapomenuto, že společnost oslovila více než 3 miliardy aktivních uživatelů měsíčně napříč svými platformami ve světě 7 miliard lidí ve světě, kde tři miliardy lidí stále nemají přístup k internetu na světě a téměř miliarda stále nemá přístup k čisté vodě.

Investoři i analytici často přehlížejí, že "rodina produktů" společnosti Meta vlastní tři ze čtyř nejpopulárnějších platforem sociálních médií na světě, přičemž jim chybí pouze vlastnictví YouTube, což je 2. nejoblíbenější platforma. Ze tří platforem dvě stále zažívají růst, zatímco pouze jedna, Facebook stagnuje. Jedna z platforem, WhatsApp, ve skutečnosti téměř úplně postrádá jakékoli zpeněžení, což by samo o sobě mohlo být cestou, kterou hledali. 

Za prvé, gigant sociálních médií stojí před zkouškou, jak dobře obejde vzestup popularity online soukromí. Za druhé, společnost bude muset najít nové způsoby, jak zpeněžit své platformy, aby generovala další zdroje příjmů, vzhledem k tomu, že již nebude schopna "prodat svůj růstový" příběh. A za třetí, je otevřenou otázkou, jak lukrativní se nakonec ukáže být příklon k "metavesmíru", kdy vedení bude ochotnější než kdy jindy dělat gambity s vysokými sázkami na dosud neprokázaném modelu.

Můj závěr je takový, že metaverse bude pro společnost klíčový. Nevidím moc prostoru pro zlepšení a zacílení reklam, což bude škoda. A na závěr stále neznáme žádný formát toho, jak by se mohla zlepšit monetizace Instagramu a WhatsAppu. Obecně bych nedokázal říct, zda je propadům konec a nebo teprve další přijdou - proto zde moc nemluvím o ocenění apod. - předpokládám zlepšení jen na základě budoucích projektů v čele s metaverse. Úbytek uživatelů nebude v budoucnu nic neočekávaného.

2. Alibaba $BABA+0.0% 

-62,65% od ATH

Příběh Alibaby byl dlouhým a komplikovaným příběhem back-end politiky, zásahů proti high-tech společnostem, složitosti americko-čínského vztahu lásky a nenávisti a mnoho dalšího. Alibaba, spolu se svým zakladatelem Jackem Ma, byla na konci hole, pokud jde o všechny tyto negativní události, s jeho snem vybudovat to, co je často označováno jako "Amazonie (AMZN) Číny" více než kdy jindy ohroženo.

Ve skutečnosti zůstává má investiční teze poměrně jednoduchá. Domnívám se, že trh byl příliš dychtivý oslavovat společnost a její úspěchy, stejně jako přehlížet složitost struktury VIE a čínských investic obecně, kyvadlo se zcela vychýlilo opačným směrem. A světe div se - v jednu chvíli se na základě těchto faktorů propadla $BABA+0.0% o víc jak 70%, což v posledních dnech postupně snižuje.

Ocenění Alibaby zůstává velmi zajímavým tématem. Pokud by společnost byla něco jiného než čínská společnost, s největší pravděpodobností bychom diskutovali pouze o tom, jaký druh "baggeru" byl e-commerce gigant, to znamená, že bychom diskutovali o tom, zda jsou to dva baggery nebo pět baggerů. Realita věcí však jasně říká, že musíme uplatnit čínskou slevu na investici, kde je pro mnoho investorů bod odklonu. Přesto se domnívám, že i v současné situaci to trh výrazně přehnal, zejména poté, co akcie v březnu prolomily hranici 80 dolarů za akcii. Cena se od té doby mírně zotavila a věřím, že je toho mnohem víc, protože trh najde vhodnou slevu pro čínský faktor. Aktuálně je $BABA+0.0% na necelých 110$ za akcii, což nám značí prolomení tohoto sestupného trendu.

3. Warner Bros. Discovery $WBD

-37% od ATH

Diskutovat o historickém maximu, pokud jde o nového streamovacího a zábavního giganta, možná není tak spravedlivé, protože se točí kolem příběhu Billa Hwanga a pádu "Archegos Capital Management", což byla rodinná kancelář, která se zhroutila poté, co okázalí investoři s vysokými sázkami nedokázali splnit vedlejší závazky v březnu loňského roku. Tehdejší Discovery Communications je jednou z Hwangových her s nejvyšším přesvědčením, která nakonec vedla k tomu, že cena akcií dosáhla téměř 80 dolarů za akcii.

Po téměř ročním přípravě, tehdejší Discovery vedené Davidem Zaclavem a AT&T vedený Johnem Malonem měly v dubnu konečně uzavřenou dlouho očekávanou historickou dohodu, která vytvořila jednu z největších existujících čistě herních zábavních entit a nejslibnějšího streamovacího giganta v zábavním prostoru. Po začátku obchodování jako samostatná společnost prošel Zaclavův nápad velmi obtížným obdobím, kdy byl poražen téměř o -30% kvůli řadě negativních katalyzátorů.

Společnost se v prvním měsíci svého samostatného obchodování setkala se třemi hlavními protivětry, kterým musela čelit. Za prvé, musela se vypořádat s prodejním tlakem generovaným investory AT&T orientovanými na příjmy, kteří se většinou málo starali o budoucí vyhlídky nebo ocenění společnosti a považovali distribuci za něco víc než zvláštní dividendu. Za druhé, společnost byla odštěpena v nejhorším možném čase, v roce, který by mohl znamenat začátek medvědího trhu. A třetím protivětrem, kterému čelila, byl nečekaný pád Netflixu. Akcionáři společnosti byli nuceni čelit realitě, protože obraz "růstového zaměření" společnosti byl otřesen po katastrofálním zveřejnění zisků za Q1.

  • Pád Netflixu způsobil následnou reakci na cokoli souvisejícího se streamováním, které se přelilo do zbytku streamovacího a zábavního prostoru. 

Na rozdíl od některých jiných společností je Warner Bros. Discovery brilantně umístěn tak, aby přestál probíhající bouři, což představuje kladivo na hřebík Netflixu. Discovery i současná společnost kladou značný důraz na to, aby byla "ziskovou streamovací společností", což by mohlo v nadcházejícím období pomoci překlenout propast mezi investory a streamovacími společnostmi obecně. Streamovací a zábavní gigant má ideální pozici k tomu, aby využil svého prestižního uznání značky, rozsáhlé mezinárodní expozice, osvědčených aktiv generujících hotovost, stejně jako kvality, množství a hloubky své knihovny obsahu, aby si nárokoval vrchol streamovacího světa. V důsledku všech těchto akcí na trhu se domnívám, že je $WBD značně podhodnocená a tudíž i vhodná pro nákup.

 

Upozorňuji, že se nejedná o finanční poradenství. Každá investice musí projít důkladnou analýzou.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Warner je za aktuální cenu hodně lákavý 🥵 Trh je pěkně smetl dolů hned po rozdělení.

Rozdělení přišlo v nejméně vhodnou dobu pro společnost, ale nejvíce vhodnou dobu pro investory - tak to beru já.

S cenou mety bych taktéž nedokázal poradit, zda se jedná o dobrou koupi za aktuální cenu. Máme ve hře moc neznámých.....

Přesně tak. U mety je to v podstatě doufání v to, že metaverse jednou uspěje.