S&P 500 ^GSPC
5,137.08
+0.80%
Nvidia NVDA
$822.79
+4.00%
Meta META
$502.30
+2.48%
Alphabet GOOG
$138.10
-1.20%
Amazon AMZN
$178.22
+0.83%
Apple AAPL
$179.63
-0.62%
Microsoft MSFT
$415.50
+0.45%
Tesla TSLA
$202.64
+0.38%

Wielkie wydarzenie dla świata NFT we współpracy z gigantem płatniczym Mastercard

Płatności kartą za NFT zostały po raz pierwszy ogłoszone w związku z najnowszym rynkiem NFT Coinbase w styczniu, a teraz Mastercard $MA+0.4% pozwoli 2,9 miliardom posiadaczy kart na dokonywanie bezpośrednich zakupów NFT.

Mastercard wkracza w świat NFT w wielkim stylu.

Międzynarodowy gigant w dziedzinie przetwarzania płatności, Mastercard, rozszerza swoją sieć płat niczą na rynki tokenów niezbywalnych (NFT) i Web3.0

Obecnie użytkownicy muszą kupować kryptowaluty, aby móc oferować i kupować NFT. Jednak dzięki najnowszemu partnerstwu Mastercard miliardy posiadaczy kart mogą teraz ominąć proces zakupu kryptowalut na rynkach NFT.

Firma poinformowała:

"Integracje te mają na celu uczynienie kryptowalut bardziej dostępnymi i pomoc ekosystemowi NFT w ciągłym rozwoju, wprowadzaniu innowacji i pozyskiwaniu kolejnych fanów".

Mastercard poinformował, że nawiązał współpracę z kilkoma marketplacami NFT, a mianowicie Immutable X, Candy Digital, The Sandbox, Mintable, Spring, Nifty Gateway oraz dostawcą infrastruktury internetowej MoonPay.

Usługa kupowania kart NFT została po raz pierwszy uruchomiona w styczniu tego roku we współpracy z Coinbase, umożliwiając użytkownikom kupowanie NFT bezpośrednio za pomocą kart kredytowych.

Decyzja o rozszerzeniu sieci płatniczej na szybko rozwijający się ekosystem NFT została podjęta również na podstawie ostatniego badania przeprowadzonego przez firmę wśród 35 000 respondentów z 40 krajów, które wykazało, że 45% konsumentów dokonało zakupu NFT lub rozważa taki zakup. 50% ankietowanych konsumentów wyraziło również zainteresowanie bardziej elastycznymi opcjami zakupu.

Firma twierdzi, że pracuje również nad zapewnieniem klientom najwyższej klasy bezpieczeństwa przy korzystaniu z najnowszej opcji płatności, podobnej do "transakcji w sklepach i w Internecie przy użyciu karty Mastercard".

Gigant w dziedzinie przetwarzania płatności wykazał w ostatnich latach duże zainteresowanie rynkami kryptowalut i NFT. Na początku kwietnia tego roku firma Mastercard złożyła wniosek o rejestrację 15 znaków towarowych związanych z metaverse i NFT.

Dwie główne firmy zajmujące się przetwarzaniem płatności, Visa i Mastercard, przeszły długą drogę od swoich początków, kiedy to blokowały transakcje kryptowalutowe w swoich sieciach, a obecnie konkurują ze sobą, by stać się wiodącymi dostawcami usług finansowych w zdecentralizowanej przestrzeni. Visa uruchomiła w marcu program umożliwiający twórcom budowanie swoich firm przy użyciu NFT.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet