S&P 500 ^GSPC
5,087.03
+2.11%
Nvidia NVDA
$785.38
+16.40%
Meta META
$486.13
+3.87%
Amazon AMZN
$174.58
+3.55%
Microsoft MSFT
$411.65
+2.35%
Tesla TSLA
$197.41
+1.36%
Apple AAPL
$184.37
+1.12%
Alphabet GOOG
$145.32
+1.03%

Te 5 akcji ma potencjał 50% wzrostu do końca 2022 roku

Akcje wzrostowe bardzo ucierpiały w pierwszych pięciu miesiącach 2022 r. Indeks S&P 500 spadł w tym okresie o ponad 16%. Istnieją jednak dziesiątki spółek wzrostowych, które odnotowały znacznie większe spadki. Mimo że na świecie panuje niepewność gospodarcza, istnieją akcje, które warto kupić w drugiej połowie 2022 roku, aby osiągnąć solidne stopy zwrotu, które w wielu przypadkach bez problemu wymażą obecne spadki.

Jak sądzisz, które akcje osiągną 50% aprecjację do końca 2022 roku?

Dziś skupimy się na spadkach cen i akcjach wzrostowych, które można kupić, aby potencjalnie doprowadzić do gwałtownego odwrócenia trendu. Warto zauważyć, że niezależnie od tego, czy jest to euforia, czy korekta, reakcje są na krawędzi. Z drugiej strony, stanowi to dobrą okazję do kupna.

Dobrym przykładem jest chińska firma produkująca samochody elektryczne Li Auto (LI). W ciągu ostatniego miesiąca akcje LI wzrosły o 40%. Niezależnie od warunków panujących na rynku, takie okazje będą się zdarzać.

Omówmy pięć akcji do kupienia, które potencjalnie mogą przynieść 50% zwrot w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Uważam, że te akcje warto utrzymywać przez dłuższy czas.

Nio $NIO+0.0%

Numerem jeden może być nie kto inny jak mój ulubieniec EV $NIO+0.0%.

Może to być odebrane jako nieco stronniczy pogląd z Twojej strony, ale nie sądzę, żebym postępował tylko zgodnie z moimi przekonaniami. Nio to jedna z akcji, która ma potencjał i obietnicę na przyszłość, co może powoli zacząć przekładać się na wyniki.

  • W ciągu ostatniego miesiąca akcje firmy Nio wzrosły o 40%.

Niedawno politycy w Chinach ogłosili, że obniżą podatek od zakupu niskoemisyjnych pojazdów osobowych. Chiny prowadzą także rozmowy z producentami samochodów na temat rozszerzenia dotacji dla pojazdów elektrycznych. Jest to kolejny potencjalny katalizator dla wzrostu akcji Nio.

Biorąc pod uwagę te czynniki polityczne, podaż pojazdów prawdopodobnie utrzyma się na wysokim poziomie. Warto również zauważyć, że w 2022 roku firma Nio zamierza wprowadzić na rynek trzy nowe pojazdy. Dzięki temu wzrost liczby wysyłek będzie utrzymywał się na wysokim poziomie do 2023 r. Kolejnym katalizatorem wzrostu liczby wysyłek jest ekspansja firmy na rynkach europejskich.

Z finansowego punktu widzenia, w grudniu 2021 r. firma Nio wykazała środki pieniężne i ich ekwiwalenty w wysokości 8,7 mld USD, co stanowi wystarczające rezerwy gotówkowe na agresywną ekspansję.

PVH Corp. $PVH+0.0%

Liczba ta wyraźnie wskazuje, jakiego rodzaju jest to firma.

$PVH+0.0% jest amerykańską firmą odzieżową, która jest właścicielem takich marek jak Tommy Hilfiger, Calvin Klein, Warner's, Olga i True & Co.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy spółka$PVH+0.0% zanotowała korektę o 37%, jednak przy wskaźniku ceny terminowej do zysków na poziomie 7, akcje wydają się być atrakcyjnie wyceniane.

UBS ocenił ostatnio, żeakcje spółki $PVH+0.0% mają potencjał wzrostu o 83%. Głównym powodem tej byczejopinii jest znaczne poluzowanie marż, które nastąpi w ciągu najbliższych kilku lat. Inwestorzy poszukujący akcji wartościowych z mocnym bilansem, będą prawdopodobnie w centrum uwagi.

  • Chociaż są to droższe markowe ubrania, wierzę, że te marki znajdą swoich nabywców również w tej epoce.

Warto również zauważyć, że spółka podała niedawno wyniki za I kwartał 2022 r. Zysk na akcję okazał się wyższy od prognoz. Ponadto, $PVH+0.0% ma solidne prognozy na okres do 2022 r. Nawet biorąc pod uwagę przeszkody makroekonomiczne, zdrowe prognozy mogą przyczynić się do wzrostu kursu akcji w tym roku.

Dzięki silnemu bilansowi, $PVH+0.0% jest również w stanie tworzyć wartość poprzez wykup akcji własnych i dywidendy. Na ten rok firma podniosła cel wykupu akcji własnych do 400 mln USD z wcześniejszej prognozy 225 mln USD. Chociaż obecna stopa zwrotu z dywidendy wynosi tylko 0,21%, nadal widoczny jest wzrost dywidendy.

Coupang $CPNG+0.0%

Z jednej strony mamy do czynienia z frustrującym spadkiem o 57% od początku roku. Jeśli jednak przyjrzymy się ostatniemu miesiącowi, dostrzeżemy oznakę poprawy w postaci 16% wzrostu.

Wśród akcji e-commerce, uważam, że Coupang (nazywany również drugim Amazonem) jest atrakcyjnie wyceniany. Jedną z przyczyn głębokiej korekty notowań akcji $CPNG+0.0% była niepewność związana z rozwojem i rentownością.

Wydaje się jednak, że sytuacja w tym zakresie jest bardziej klarowna. Przede wszystkim w I kwartale 2022 r. zmniejszyła się skorygowana strata EBITDA spółki. Ponadto, Coupang wyznaczył długoterminowy cel dla skorygowanej marży EBITDA na poziomie 7%-10%. Firma oczekuje również, że skorygowana marża EBITDA z handlu produktami będzie rentowna w IV kwartale 2022 r.

Jeśli chodzi o wzrost, Coupang ma 18 milionów aktywnych klientów w Korei. Łączna liczba kupujących w Internecie w Korei wynosi około 37 milionów. Istnieje więc możliwość rozwoju w oparciu o pozyskiwanie klientów. Coupang koncentruje się również na ekspansji poza Koreę. Biorąc pod uwagę koncentrację na Azji Południowo-Wschodniej, istnieje potencjał szerszego rynku, do którego można dotrzeć.

W marcu 2022 r. firma Coupang wykazała środki pieniężne i ich ekwiwalenty w wysokości 3,3 mld USD. Ta rezerwa gotówkowa zapewnia środki na ekspansję międzynarodową i inwestycje w nowe inicjatywy rozwojowe (Coupang Eats).

  • Ogólnie rzecz biorąc, po tej "kopii" firmy Amazon można spodziewać się wielkich rzeczy - zobaczymy, co firma pokaże nam do końca tego roku.

Palantir Technologies $PLTR+0.0%

Na tej liście nie może zabraknąć jednej z najbardziej popularnych akcji.

Od początku roku wartość akcji Palantir Technologies spadła o 53%. Akcje są obecnie notowane po 8,6 USD za akcję, przy założeniu, że kupno poniżej 10 USD jest okazją.

Z drugiej strony, firma Palantir odnotowała w pierwszym kwartale 2022 roku wzrost przychodów o 31% do 446 mln USD. Firma poinformowała również o skorygowanych wolnych przepływach pieniężnych w wysokości 30 mln USD za kwartał.

Warto również zauważyć, że firma wyznaczyła sobie cel w postaci wzrostu linii produktowej o ponad 30% do 2025 r. Po znaczącej korekcie, akcje $PLTR+0.0% wydają się być gotowe do hossy.

  • Warto również zwrócić uwagę na zainteresowanie Niemiec i innych krajów, które zaczynają interesować się usługami firmy $PLTR+0.0%.

Firma Palantir odnotowała również znaczny wzrost liczby klientów. W pierwszym kwartale 2022 r. firma pozyskała 37 nowych klientów komercyjnych netto. Biorąc pod uwagę, że firma zakończyła I kwartał 2022 r. ze wskaźnikiem zatrzymania dolara netto na poziomie 124%, perspektywy długoterminowych przepływów pieniężnych wydają się solidne.

  • Duża część uwagi, jaką przykuwa $PLTR+0.0%, wynika z wojny na Ukrainie, gdzie korzysta się z ich usług. Sądzę, że dzięki rosnącemu zainteresowaniu PLTR może w drugiej połowie roku pozyskać kilku kolejnych ważnych klientów, którzy podniosą wyniki spółki na wyższy poziom.

Marathon Digital $MARA+0.1%

Normalnie ta firma nie zajęłaby miejsca na mojej liście, ale chcę być wszechstronny i przynieść coś od każdego. Należy pamiętać, że w tym miejscu występuje najwyższe ryzyko.

Marathon Digital oceniam jako akcję, którą warto kupić w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Bez wątpienia jest to zakład wysokiego ryzyka. Jednak przy poziomach poniżej 10 USD akcje wyglądają bardzo atrakcyjnie.

  • $MARA+0.1% to firma technologiczna zajmująca się wydobyciem kryptowalut, koncentrująca się na ekosystemie blockchain i generowaniu aktywów cyfrowych.
  • Jeśli wierzysz, że kryptowaluty powrócą do dawnej świetności, ta niedowartościowana firma jest niemal koniecznością. Jeśli spojrzymy na rok 2021, kiedy kryptowaluty przeżywały swój rozkwit, firma była wyceniana nawet na 75 USD za akcję.
  • Dziś jest bardziej niż jasne, dlaczego spółka spadła do poziomu 7,6 USD za akcję. Nie trzeba dodawać, że spadek wartości akcji spółki $MARA+0.1% był zgodny ze spadkiem wartości Bitcoina.

Firma Marathon Digital poinformowała o wydajności haszowania na poziomie 3,9EH/s w kwietniu 2022 r. Firma przewiduje zwiększenie wydajności do 13,3 EH/s do połowy 2022 roku. Celem jest również zwiększenie wydajności do 23,3 EH/s na początku 2023 roku.

Cele te wydają się być wysokie. Jednak dzięki stopniowemu dodawaniu górników firma ma szansę na trwały wzrost w ciągu najbliższych 12-24 miesięcy. Aktywa cyfrowe będą również nadal powiększać bilans firmy.

Gdy bitcoin pójdzie w górę, wzrost kursu akcji $MARA+0.1% może być znaczny. Dlatego też rozważyłbym zaangażowanie w ten obarczony dużym ryzykiem zakład na kilka następnych kwartałów.

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi zostać poddana szczegółowej analizie.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet