S&P 500 ^GSPC
5,069.82
-0.16%
Alphabet GOOG
$137.43
-1.91%
Nvidia NVDA
$776.63
-1.32%
Tesla TSLA
$202.04
+1.16%
Apple AAPL
$181.42
-0.66%
Meta META
$484.02
-0.62%
Amazon AMZN
$173.16
-0.22%
Microsoft MSFT
$407.72
+0.06%

Goldman Sachs: natychmiast ograniczyć akcje Netflixa, te czynniki będą miały negatywny wpływ na spółkę

Popularny niegdyś Netflix jest teraz na liście firm, które lepiej sprzedać. Jeden z największych amerykańskich banków, Goldman Sachs, zaatakował już i tak nadszarpnięte akcje platformy streamingowej, wyrażając obawy o przyszłość jej abonentów.

Netflix, Inc.

W piątkowym raporcie analityk Goldman Eric Sheridan obniżył swoją rekomendację dla akcji Netflixa do Sprzedaj z Neutralnie, co spowodowało spadek akcji aż o 5% w notowaniach przedsesyjnych. Sheridan obniżył swoją cenę docelową dla Netflixa do 186 USD z 265 USD.

"Obawiamy się wpływu recesji na rynku konsumenckim, a także zwiększonej konkurencji na trendy popytu (zarówno w formie przyłączeń, jak i odłączeń brutto).

Akcje Netflix $NFLX-0.9% są pod presją z powodu zaskakującej utraty subskrybentów w pierwszym kwartale i słabej prognozy na drugi kwartał. Od początku roku akcje spadły o 70%. W pierwszym kwartale Netflix stracił 200 tys. płacących abonentów i spodziewa się, że w bieżącym kwartale straci kolejne 2 mln. Zanim Netflix przedstawił swoje prognozy w kwietniu, analitycy przewidywali, że w II kwartale firma zyska 2,4 mln abonentów.

Zmiany wprowadzone przez Sheridana w modelu finansowym Netflixa sugerują, że firma może mieć problemy z utrzymaniem klientów w czasie recesji, starając się podnieść ceny i zapobiec dzieleniu się hasłami.

"Obniżamy nasze szacunki przychodów na lata 2022-2023, aby uwzględnić większe prawdopodobieństwo słabszego otoczenia makro" - powiedział Sheridan.

Obniżenie prognozy przez GS jest więc odzwierciedleniem wcześniej ogłoszonych rozczarowujących wyników i presji ekonomicznej, która negatywnie wpływa na działalność Netflixa. Dlatego nie spodziewałbym się, że w najbliższym czasie cena akcji zacznie ponownie rosnąć w znaczący sposób.

Zastrzeżenie: Nie jest to rekomendacja inwestycyjna i zawsze należy przeprowadzać własną analizę. Komentarze GS dotyczące Netflixa zostały zgłoszone przez Briana Sozzi.

Souhlasíte s Goldman Sachs a jejím doporučením prodat?

Vote to see the results! 0 answers already!

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet