S&P 500 ^GSPC
5,069.82
-0.16%
Alphabet GOOG
$137.43
-1.91%
Nvidia NVDA
$776.63
-1.32%
Tesla TSLA
$202.04
+1.16%
Apple AAPL
$181.42
-0.66%
Meta META
$484.02
-0.62%
Amazon AMZN
$173.16
-0.22%
Microsoft MSFT
$407.72
+0.06%

Te ultra tanie akcje półprzewodników mają potencjał wzrostu o 200-300% w ciągu najbliższych 12 miesięcy

Zaawansowane układy komputerowe są absolutnie niezbędnym elementem dzisiejszej elektroniki. Szybki postęp technologiczny w ostatnich latach spowodował bezprecedensowy wzrost zapotrzebowania, które w najbliższych latach będzie nadal rosło. Będzie się na tym opierać m.in. firma Micron, która jest światowym liderem w bardzo specyficznym segmencie układów scalonych i znajduje się na progu wzrostu.

Akcje firmy Micron są wyceniane bardzo atrakcyjnie

Strategiczna pozycja na rynku

Firma Micron $MU-2.3% specjalizuje się w produkcji układów pamięci (DRAM) i pamięci masowej (NAND) wykorzystywanych w technologiach konsumenckich, zastosowaniach przemysłowych i centrach danych. Stały się one jednym z najważniejszych elementów infrastruktury we współczesnej gospodarce, ponieważ coraz więcej firm przenosi swoją działalność do Internetu i potrzebuje miejsca do przechowywania i przetwarzania informacji generowanych w codziennej działalności.

Technologia dysków półprzewodnikowych (SSD) firmy Micron została zaprojektowana z myślą o zwiększeniu niezawodności i szybkości centrów danych, a tym samym ich opłacalności. Linia firmowych dysków SSD SATA jest najlepiej sprzedającym się sprzętem pamięci masowej w centrach danych, a firma Micron stale wprowadza innowacje, aby poprawić swoją pozycję.

Pięcioletni wykres cen akcji firmy Micron, Źródło: Google Finance

Jednak największy potencjał wzrostu firmy Micron może wynikać z technologii, które dopiero się pojawią. Na przykład firma opisuje samochody elektryczne jako centra danych na kołach i planuje wprowadzić na rynek ponad 100 nowych modeli w samym tylko 2022 r. Ponadto trwa globalne wdrażanie sieci 5G, a urządzenia mobilne obsługujące tę technologię wymagają około dwukrotnie większej pojemności pamięci i o 50% więcej pamięci niż ich poprzednicy pracujący w sieci 4G. Firma Micron uważa, że sprzedaż smartfonów z obsługą 5G osiągnie 700 milionów sztuk w 2022 r., co oznacza 40-procentowy wzrost w porównaniu z 2021 r. Firma Micron nie tylko dostrzega więc duży popyt, ale także dostarcza coraz wydajniejsze i bardziej złożone urządzenia.

Silny wzrost w przyszłości

Sprzedaż firmy Micron zwykle była zmienna z roku na rok, ale obecnie wykazuje stałą tendencję wzrostową, a rok fiskalny 2022 (kończący się 31 sierpnia) zapowiada się jako jeden z najlepszych w historii. Szacunki analityków wskazują, że rok obrotowy 2023 może być jeszcze lepszy, zwłaszcza pod względem rentowności.

https://youtu.be/1fCQ2AMCzWw

Duży popyt na chipy Microna dał firmie większą siłę przebicia, dzięki czemu marża zysku brutto wzrosła do 47,2% w drugim kwartale fiskalnym z 46,4% w poprzednim kwartale i 26,4% rok temu. Przekłada się to na wynik końcowy i zapewnia dobre wyniki w przeliczeniu na akcję.

Akcje firmy Micron są bardzo wartościowe

W ciągu ostatnich 12 miesięcy firma Micron wygenerowała zysk na akcję w wysokości 7,95 USD, co oznacza, że cena jej akcji w stosunku do zysków wynosi zaledwie 8,5. To o 67% taniej niż indeks Nasdaq-100, który jest wyceniany na 26,4, co oznacza, że akcje firmy Micron mogą się potroić, jeśli uda im się wypełnić tę lukę . W ujęciu terminowym dyskonto wydaje się być jeszcze większe. Mnożnik terminowy firmy Micron, oparty na szacunkach zysków za rok 2023, wynosi tylko 5,4, więc akcje Microna musiałyby wzrosnąć czterokrotnie, aby ich wartość była zgodna z mnożnikiem terminowym Nasdaq 100 wynoszącym 22,7.

Największym wyzwaniem dla firmy będzie udowodnienie inwestorom, że cykliczny charakter jej wyników finansowych w przeszłości już minął, a ostatnie umocnienie się utrzymuje. Z pewnością nie brakuje jej czynników wzrostu, na których może się oprzeć w przyszłości. Jeśli to się uda, akcje firmy mogą jeszcze bardziej wzrosnąć.

Na zakończenie chciałbym zaznaczyć, że nie jest to rekomendacja inwestycyjna i zawsze należy przeprowadzać własną analizę. Analitykiem akcji jest Anthony Di Pizio.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet