S&P 500 ^GSPC
5,137.08
+0.80%
Nvidia NVDA
$822.79
+4.00%
Meta META
$502.30
+2.48%
Alphabet GOOG
$138.10
-1.20%
Amazon AMZN
$178.22
+0.83%
Apple AAPL
$179.63
-0.62%
Microsoft MSFT
$415.50
+0.45%
Tesla TSLA
$202.64
+0.38%

Elon Musk zaleca inwestowanie w rzeczy fizyczne w czasach wysokiej inflacji. Kup te 3 aktywa, które właśnie teraz…

W tym tygodniu przekonaliśmy się, że droga do jaśniejszego jutra będzie o wiele bardziej ciernista, niż mogłoby się wydawać. Inflacja jest nie do zatrzymania, ropa nadal się utrzymuje, towary również nie tanieją, a rynki odnotowują straty. Czy zatem w tej sytuacji inwestowanie jest w ogóle dobrym pomysłem? Jeśli tak, to w czym? Odpowiedzi na te pytania udzielił na Twitterze najbogatszy człowiek świata , Elon Musk.

Chociaż Elon Musk jest z marca, to jego wypowiedź jest teraz bardziej aktualna niż kiedykolwiek.

W marcu, po tym jak inflacja po raz pierwszy w tym roku osiągnęła 40-letni poziom, Elon Musk, dyrektor generalny firmy Tesla, w swoim wpisie na Twitterze doradził swoim zwolennikom posiadanie "rzeczy fizycznych", gdy inflacja jest wysoka.

https://twitter.com/elonmusk/status/1503222294277197829

Po niespodziewanej informacji o wzroście wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych w maju o 8,6%, po tym jak kwietniowe dane sugerowały, że inflacja zaczyna się ochładzać, coraz ważniejsze staje się dla inwestorów rozważenie dywersyfikacji portfela o aktywa fizyczne. Oto trzy z nich, które w przeszłości osiągały dobre wyniki w okresach wysokiej inflacji.

1. nieruchomości

Chociaż Musk odnosił się do własności domów, nieruchomości generalnie dobrze służyły inwestorom w latach wysokiej inflacji. Są to w szczególności domy jednorodzinne, domy wielorodzinne, magazyny samoobsługowe i grunty rolne.

Wybieranie się na zakup nieruchomości może nie być obecnie najbardziej realistyczną opcją dla większości inwestorów, ale na szczęście istnieją możliwości zakupu udziałów częściowych w nieruchomościach.

Inwestorzy mogą kupować udziały w nieruchomościach na wynajem już za 100 USD lub inwestować w społeczności typu build-to-rent i duże projekty wielorodzinne w jednych z najszybciej rozwijających się miast w kraju.

Istnieją również fundusze nieruchomości o niskich minimalnych inwestycjach, które oferują ekspozycję na zdywersyfikowany portfel nieruchomości, w tym wynajmowane domy jednorodzinne, domy wielorodzinne i nieruchomości komercyjne.

2. Sztuka

Sztuka jest popularnym sposobem przechowywania bogactwa od pokoleń, co nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę fakt, że w ciągu ostatnich 25 lat jej wartość przewyższała wartość indeksu S&P 500, osiągając średnią wartość 23,2% w latach, w których inflacja wynosiła co najmniej 3%.

Wcześniej ten rodzaj inwestycji był dostępny tylko dla osób bardzo zamożnych. Jednak drobni inwestorzy mają teraz możliwość kupowania udziałów w wartościowych dziełach lub inwestowania w fundusze sztuki.

https://www.youtube.com/watch?v=x_sChCJ5vvw&ab_channel=Let%27sTalkMoney%21withJosephHogue%2CCFA

3. Wino

Indeks Liv-ex Fine Wine 1000 osiągnął w tym roku stosunkowo dobre wyniki, ponieważ inflacja gwałtownie wzrosła. Indeks, który śledzi 1000 win z całego świata, wzrósł o 10,3% od początku roku i o 25,6% w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Drobni inwestorzy uzyskali dostęp do tego rynku, kupując sekurytyzowane ułamki kolekcji win, a także kupując i sprzedając pojedyncze butelki za pośrednictwem platform inwestycyjnych.

Zastrzeżenie: Zainspirowane przez Yahoo Finance, nie jest to rekomendacja inwestycyjna. Nie jestem profesjonalnym inwestorem.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet