S&P 500 ^GSPC
5,078.17
+0.17%
Meta META
$487.05
+1.10%
Alphabet GOOG
$140.10
+0.97%
Apple AAPL
$182.63
+0.81%
Amazon AMZN
$173.54
-0.68%
Nvidia NVDA
$787.01
-0.49%
Tesla TSLA
$199.73
+0.17%
Microsoft MSFT
$407.48
-0.01%

Naděje, zmar? Klíčový indikátor předpovídá, kdy přijde opravdový obrovský tržní krach.

Minulý týden došlo k druhému nejhoršímu výprodeji indexu S&P 500 od ledna 2022, když během pouhých dvou dnů klesl o 5 %. Podle všeho bylo na vině proražení klíčového supportu. Tato analýza ukazuje další podstatné úrovně a předpovídá, kdy by mohlo dojít k opravdu zásadnímu propadu, kterého se od začátku roku všichni bojí. A vypadá to, že by to nemuselo být úplně na programu dne.

Kdy dojde k onomu zásadnímu propadu?

Navzdory bearish charakteristice indexu S&P 500 z minulého týdne je nezbytné pochopit, jak chytří investoři akumulují nebo distribuují akcie ode dna v květnu 2022, aby bylo možné předvídat, zda brzy dojde ke krachu akciového trhu podobnému globální finanční krizi v roce 2008. Analytici se na to proto zaměřili. A přizvali si na pomoc silného pomocníka - technickou  analýzu.

Přítomnost poptávky lze identifikovat v blízkosti swingového minima kolem 3900 na základě Wyckoffovy metody.
Pohyby v květnu 2022 byly doprovázeny vysokým objemem, přesto nepřinesly výrazný poskok směrem dolů. Podle Wyckoffova zákona úsilí vs. výsledek, zvyšující se úsilí (objem) tlačí cenu dolů. Přesto byl výsledkem minimální postup směrem dolů. To naznačovalo přítomnost poptávky.

Roční SAP500

Následné dvě vlny nahoru se zastavily v zóně osy, kde se předchozí support změnil v rezistenci mezi 4100-4200. To naznačovalo nedostatek agresivní poptávky, která by cenu protlačila přes rezistenci, což se odrazilo v nižších objemech.

V obchodním pásmu 4070-4200 docházelo k potenciální absorpci nabídky. Přesto došlo pouze k nákupu v blízkosti supportu (4070-4100) namísto agresivní poptávky, která by iniciovala proražení směrem vzhůru. Přítomnost výprodeje u rezistence poblíž 4160 byla pozorována.

Selhání scénáře absorpce nabídky se odehrálo tak, že index S&P 500 prorazil pod klíčovou hladinu podpory na úrovni 4050, po níž následoval prudký výprodej s testováním do zóny poptávky. Prodejní takty 9. a 10. června 2022 přišly s klesajícím objemem navzdory obrovskému medvědímu rozpětí.

Současný medvědí scénář je způsoben hlavně nedostatkem agresivní poptávky spíše než velkou nabídkou. Proto lze očekávat další testování zóny a neočekává se, že by v brzké době došlo ke krachu akciového trhu.

Extrémně pesimistický sentiment by mohl index S&P 500 dále táhnout dolů a otestovat poptávkové pásmo, dokud se neobjeví nákupy na hodnotách, které by současný pohyb dolů zastavily. Dá se očekávat pohyb k otestování předchozích swingových minim na úrovni 3800 nebo 3860 (modře anotované).

Aby se naplnil bullish scénář, je třeba, aby se podpora na úrovni 3800 udržela a následovala slušná rally k otestování rezistence poblíž 4200, což by signalizovalo, že existuje dostatečná poptávka, která by cenu vyhnala vzhůru

Disclaimer: V žádném případě se nejedná o investiční doporučení. Jde čistě o můj souhrn a analýzu na základě dat z internetu a několika dalších analýz. Investice na finančních trzích jsou rizikové a každý by měl investovat na základě svého rozhodnutí. Jsem pouze amatér dělící se o své názory.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Předpovědi vývoje se liší (viz např. dnešní dva sousední články na Bulios, každý s jinou predikcí vývoje). S ohledem na světový vývoj makroekonomiky, geopol. napětí, předražené komodity a nově i reakce FEDu zatím moc nevidím žádný zřetelný katalyzátor obratu k růstu.

I v této situaci půjde najít podhodnocené a vysoce perspektivní akcie nebo ETF, která brzy porostou. Jen to bude pověstné "hledání jehly v kupce sena". Je tedy dobré mít připravenu hotovost a uvážlivě nakupovat. Jako ideální strategie se nyní jeví postupné dokupování pozic. Tím využijete dané příležitosti a zároveň minimalizujete riziko ztráty při případném dalším propadu trhu.

Zdravim :) hele co jsou ty hodnoty 3900 bodu? Kdyz si zadám SPY 500, tak mi to ukazuje 373 usd/akcii - pardon, jestli je tohle blby dotaz, jsem novacek :)

úroveň celého indexu s&p 500, spy je etf, které kopíruje index 😉etf lze nakoupit, index je ukazatel, jak vypadá trh

Před mesicem jsem četl analýzy Bank of America, kde věštili propad na 3500, v aktuální situaci už prakticky realita. Za mě osobně vhodné pásmo pro začatek dokupů, FED navíc v dohledný době bude jen utahovat, takže propad ke 3000 není sci-fi, ale scénář s kterým by se mělo počítat…

určitě, fed navíc napařil zvýšení sazeb o 0,75 %, takže scénář je dost reálný

Ak dobre vidim, tak S&P500 je na cca 3765 bodoch, vratane dnesneho rastu skoro o ol percenta na premarkete. Talze linia podpory na 3800 je minulost, ci? Vidom to realnejsoe na prepad smerom k 3400-3500 bodov, potom mozno zacat postupne nakupovat

Konkrétní hodnotu asi nedám, to si musí každý určit sam. Konkrétně u sap jedu DCA celý pokles a vychází mi to hezky 😅 každopádně dnešní premarket vypadá, že máme k těmhle hodnotám nakročeno 😅

u sp500 je nejefektivnější jednoznačně dca, nemá cenu vůbec časovat výkonnost celého trhu 👍

Uz ked si denne precitam 2-3 clanky ako ide vsetko skrachovat od krypta cez akcie tak vtedy uz zacinam rozmyslat,ze je vhodny okamzik na vstup na kryto a akciove trhy....ale este pockam na 5-6 clankov denne ked budu predpovedat totalny krach vsetkeho a zrutenie ekonomiky...

Ale vždyť ten článek je o tom, že v brzké době podle TA zásadnější propad analytici nečekají..  😅

Ale vždyť ten článek je o tom, že v brzké době podle TA zásadnější propad analytici nečekají..  😅

Ale jinak samozřejmě přesně takové období, kde už nikdo nevidí ani nejmenší špetku naděje, jsou tím nejlepším okamžikem na vstup 😁

No tak konečně trocha pozitivity :D

Byl by to lepší scénář než ty katastrofy, který vidíme 15x za den, co? 😂

Rozhodně!

To chci vidět... zatím to tak vůbec nevypadá