S&P 500 ^GSPC
4,981.84
+0.13%
Nvidia NVDA
$773.93
+14.70%
Meta META
$483.34
+3.27%
Microsoft MSFT
$410.76
+2.13%
Amazon AMZN
$172.10
+2.08%
Alphabet GOOG
$145.53
+1.17%
Apple AAPL
$183.46
+0.63%
Tesla TSLA
$194.12
-0.33%

Je to tady - medvědí trh oficiálně dorazil. Může být tahle situace ještě horší?

Podle prvních náznaků se zdá, že medvědí trh opravdu dorazil. Pokud se tyto indicie nezmění, bude bearmarket opravdu oficiální. SPY dosáhl 4. ledna 2022 maxima 479,98 USD a při poklesu o 20 % by se dostal na 383,63 USD. Dnes byl už na 381,49 USD. Velká část trhu se do této oblasti již dostala. Celý index by toto však zaznamenal poprvé od začátku propadu. A jak víme, tento index je měřítkem celkové ekonomiky.

Pohyb, který aktuálně sledujeme na trhu se nazývá "medvědím" trhem

Drtivá většina trhu se již delší dobu potýká s bearish trendem, ale index S&P 500 je měřítkem, které používají institucionální Wall Street a obchodní média. Jakmile klesne o 20 % ze svých maxim a zůstane tam po uzavření trhu, pak bude oficiálně považován za medvědí trh a měli bychom vidět poměrně dost titulků, které tuto skutečnost budou uvádět.

Dobrou zprávou je, že se tím posune to, co se na tomto trhu děje již mnoho měsíců, a přiblíží se situace ke kapitulaci a nějakému řešení. Není možné zjistit, kdy a jak k tomu může dojít, ale vzhledem k tomu, že se index S&P 500 nachází v oficiálním medvědím trhu, je těžší tvrdit, že negativita není do jisté míry diskontována.

Zatím to vypadá, že dnes oficiálně uzavřeme v medvědím trhu

Není pochyb o tom, co je hnací silou této akce. Jedná se o nejhorší souběh ekonomických událostí za poslední desetiletí. Inflace je na 40letém maximu 8,6 %, dvouleté státní dluhopisy se pohybují nad 3 % a jsou na nejvyšší úrovni od roku 2007, poptávka po hypotékách se propadá, spotřebitelský sentiment je na historickém minimu a dluh na kreditních kartách v dubnu vzrostl o 20 %, průměrné ceny benzinu v USA jsou na rekordní úrovni 5 USD, dodavatelské řetězce jsou stále v nepořádku, na mnoha místech je nedostatek pracovních sil, kryptoměny se hroutí a máme tu nejjestřábější Fed za velmi dlouhou dobu. Fuf, solidní výčet! 😂

Účastníci trhu si tento dlouhý seznam negativ velmi dobře uvědomují, problémem však je, že neexistuje důvěra ani v měnovou, ani ve fiskální politiku, a je obrovský problém pokusit se všechny problémy plně diskontovat. Mohli bychom se pak dostat na nulu 😂

Fed je v obtížné situaci, kdy se snaží zvyšovat sazby dostatečně rychle, aby zpomalil poptávku a zastavil inflaci, ale nebezpečí recese číhá. V současné době poskytují Fedu jistý polštář silná čísla zaměstnanosti, ale pokud začne nezaměstnanost růst, pak se dilema, kterému Fed čelí, daleko zhorší.

Tento týden se koná zasedání Fedu o úrokové politice a své rozhodnutí oznámí ve středu ve 14:00 SEČ. Šance, že by mohl zvýšit sazby až o 0,75 %, se po pátečním horším než očekávaném čísle CPI zvyšují.

No... uvidíme co budoucnost přinese 😁

Disclaimer: V žádném případě se nejedná o investiční doporučení. Jde čistě o můj souhrn a analýzu na základě dat z internetu a několika dalších analýz. Investice na finančních trzích jsou rizikové a každý by měl investovat na základě svého rozhodnutí. Jsem pouze amatér dělící se o své názory.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

zítra bude veselo 👌

máš připravenou hotovost? 😎

si piš 😃

jak já jsem se na to těšil :ddd

konečně nějaké pořádné slevy

Tak přece jenom to dopadlo 😁

No je to tak, psal jsem ho už včera a ještě jsem nevěděl, jestli se ke konci neotocime do zelené. Ale vyšlo to 🐻😅

No bohuzel to vypadá, že může

Že se blíží něco ještě horšího je celkem jasný. Jak to bude vypadat krátkodobě se dozvíme zítra no...

bude to horší, mark my words