Proč ve vašem portfoliu chybí tahle ropná společnost vážně nepochopím

Zelená energie je fajn a sám jsem do ní a budoucnosti kolem ní těžce zainvestován, ale i tak si prostě nemohu odpustit, že tu s námi ropa bude minimálně dalších 30 až 40 let. Nebudte proto naivní a nemyslete si, že cena ropy nepoletí externě nahoru jen proto, že tu máme nějakou slíbenou budoucnost v podobě zelené energie. Podívejme se společně na akcii u které jsem osobně přesvědčen, že jí z následujících katalyzátorů čeká v roce 2022 pořádný růst.

 

 

Zde je velmi stručná diskuse o ropné $OXY+0.7% na základě technické i fundamentální due diligence, kterou jsem analyzoval v posledních několika týdnech. Jak si již každý, kdo má auto, televizi nebo přístup k internetu, uvědomil, benzín je mnohem dražší než před rokem a nevykazuje žádné známky toho, že by měl polevit. 

 

V uplynulém týdnu však došlo k obratu, který podle mého názoru současnou krizi pohonných hmot jen prohloubí. V důsledku politických, sociálně-ekonomických a environmentálních katalyzátorů jsou nyní Spojené státy opět závislé na zahraniční ropě, a to do té míry, že Bidenova administrativa prosí OPEC, aby uvolnil dodávky; na tuto žádost dostala krátkou odpověď: "jasně, brácho" 😂.

 

Nyní, před několika dny, sám POTUS prohlásil, že vidí růst cen pohonných hmot přinejmenším do roku 2022, a dokonce "pravděpodobně" až do konce tohoto roku, s tím, že ceny pohonných hmot "by se měly" a "doufejme" ustálit do začátku roku 2023 - nicméně "nic neslibuje".

 

Rychlý pohled na graf $OXY+0.7% ukazuje dvě hlavní zajímavé technické známky: a) Na 40$ je jasný obrat trendu a proražení předchozí rezistence a za  b) pořád jsme se ani nevrátili na hodnoty přes březnových pandemickým propadem.

 

DISCLAIMER: Nejsem investiční profesionál, ale jen zaujatý retailový investor, takže se nejedná o investiční doporučení.

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Počkal bych do 4. listopadu, kdy představí další výkaz. Moc jsem to nezkoumal ale z 30.7.2021 měli ztrátu 5.2 miliardy a D/E ratio 207%. I když to opravdu vypadá lákavě, pandemie zasáhla toto odvětví tvrdou ranou a dokud nebude letecká a lodní doprava připravena prorazit jako kdysi, asi bych ještě chvíli vyčkával.

souhlasím, na 4. se docela těším 😁. Pro ty co ještě nezainvestovali bude asi lepší počkat 😄

souhlas, ropa prostě poroste, to je jednoduché

Taky tomu nerozumím, tak kupujeme přeci. 🚀

Hned mám nad čím přemýšlet :-)