S&P 500 ^GSPC
5,088.8
+0.03%
Tesla TSLA
$191.97
-2.76%
Apple AAPL
$182.52
-1.00%
Meta META
$484.03
-0.43%
Nvidia NVDA
$788.17
+0.36%
Microsoft MSFT
$410.34
-0.32%
Amazon AMZN
$174.99
+0.23%
Alphabet GOOG
$145.29
-0.02%

Největší švýcarská banka UBS: Těchto 5 investičních strategií vám pomůže porazit inflaci

Investoři, povzbuzeni dubnovými slibnými vyhlídkami na to, že americká inflace dosáhla svého vrcholu byli minulý pátek nepříjemně překvapeni. Údaj vyvolal obavy z urychlení cyklu zpřísňování měnové politiky a otřásl akciovými trhy. Pojďme se proto společně podívat, jak na inflaci nahlíží banka UBS a především, jaké investiční strategie doporučuje. 

UBS Bank 

Inflace se nevyhnutelně zmírní, zůstane však vysoká 

Nejdříve ale něco k inflaci. Dle Marka Haefeleho, investičního ředitele společnosti UBS $UBS+0.0% pro správu globálního majetku ti s námi zvýšená inflace zůstane déle, než se očekávalo a to kvůli vyšším cenám energií a potravin v důsledku války na Ukrajině." Výraznější pokles v letošním roce podle všeho nelze očekávat. 

5 investičních strategií, na které se zaměřit

I když hrozí obavy z recese, Haefele doporučil investorům, aby se zaměřili na pět konkrétních oblastí, které jim pomohou toto období přečkat: 

  1. Zaprvé doporučil zvážit hodnotově orientované strategie, včetně zaměření na sektory, jako je energetika, a trhy, jako je Velká Británie. Haefele věří, že inflace se nakonec sníží, očekává však, že alespoň v krátkodobém horizontu zůstane nad cílovými hodnotami. Prostředí s inflací nad 3 % je historicky spojeno s lepší výkonností hodnotových akcií ve srovnání s růstovými. 
  2. Zadruhé doporučil investorům, aby se připravili na volatilitu. Zvýšená volatilita na měnových trzích lze také využít ke zvýšení výnosů z přebytečných hotovostních pozic. Proto doporučuje například využívat měn vázaných na komodity (AUD, NZD, NOK a CAD),které nabízejí pro takové strategie nejatraktivnější poměr rizika a výnosu."
  3. Dále vyzval investory, aby si vytvořili defenzivní strategie se zaměřením na třídy aktiv, které se mohou zajistit proti volatilitě a zároveň dosahovat lepších výsledků v případě recese. Konkrétně doporučuje investovat do akcií vyplácejících dividendy a do zdravotnictví. 
  4. Začtvrté doporučil investorům využívat alternativní aktiva jak k diverzifikaci portfolia, tak k tomu, aby se přinutili zaměřit se na dlouhodobější výnosy. Příkladem mohou být aktiva jako infrastruktura, nemovitosti a soukromé trhy. 
  5. V neposlední řadě investoři mohou těžit z investic do nové éry bezpečnosti, zejména v souvislosti s prohlubující se rusko-ukrajinskou krizí. Je pravděpodobné, že v dlouhodobějším horizontu bude podpořena poptávka po automatizaci a robotice, nulových emisích uhlíku, kybernetické bezpečnosti a zvyšování výnosů v zemědělství.

Investovat nyní do rizikových aktiv není na místě. Naopak bychom se měli zaměřit na konzervativnější investiční strategie, které by měli zahrnovat hodnotové akcie. Výnosy stoupají a proto má smysl ve větším nakupovat právě dividendové tituly. Jako poslední bych chtěl zmínit pátý bod, který zahrnuje investice například i do kybernetické bezpečnosti, která se nyní stává mnohem důležitější právě z důvody války na Ukrajině. 

DISCLAIMER: Nejedná se o investiční doporučení a vždy si dělejte vlastní analýzu. Při přípravě článku jsem čerpal z portálu Business Insider.  

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @spritely22 má karmu 874 a je členem této komunity od 17/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

na kybernetickou bezpečnost jsem si v podstatě vsadil skrze $MSFT+0.0%, takže v tomto ohledu  dobrý :dd

určitě dobrý nápad, jen já osobně akcie $MSFT+0.0% za tyto ceny zatím nenakupoval

akcii mám už delší dobu :))

růstovky a vysoké úrokové sazby to nejde dohromady

je to tak, při vyšších úrokových sazbách se růstovkám zpravidla tolik nedaří