S&P 500 ^GSPC
5,086.58
+0.33%
Nvidia NVDA
$791.91
+1.97%
Amazon AMZN
$175.14
+1.14%
Meta META
$488.28
+0.88%
Apple AAPL
$180.12
-0.71%
Tesla TSLA
$200.79
-0.62%
Alphabet GOOG
$138.16
+0.53%
Microsoft MSFT
$409.62
+0.47%

Tato jediná služba společnosti Google může akcionářům vydělat balík. Uhádnete, o co se jedná?

Za posledních 10 let pravděpodobně nebylo mnoho lepších investic, něž té do akcie společnosti Alphabet. Hnacím motorem byly právě příjmy z reklamy, které v minulém roce tvořily více než 80 % všech příjmů. Zatímco reklamní byznys v posledních letech výrazně zpomaluje, byznys zaměřený na cloud se stává mnohem důležitějším.

GOOG Stock 

Zisk z cloudu přichází

Jak ukazují výsledky společnosti za první čtvrtletí Google Cloud společnosti nevydělal žádné peníze. Konktrétně v posledním čtvrtletí prodělal 931 milionů dolarů, což je o 43 milionů dolarů více než o rok dříve.

To vše se však možná brzy změní. Google $GOOG+0.5% rozšiřuje své softwarové služby do oblasti kybernetické bezpečnosti s otevřeným zdrojovým kódem. Umožňuje zákazníkům zavádět umělou inteligenci a strojové učení přímo do svých datových center. I když Google Cloud nevykazuje nárůst tržního podílu, tato jednotka roste o 40 % ročně. Zvyšuje se také její hodnota pro firemní zákazníky.

Společnost prodává operační systémy a softwarové nástroje, na kterých jsou zákazníci a další softwarové společnosti závislé při provozování svých činností.

Google se dlouhodobě snaží konkurovat zavedeným hráčům jako Amazon a Microsoft 

Co znamená zisk z cloudu pro investory

Jakmile Google Cloud začne vykazovat zisk, což by se mohlo stát ještě letos, základní společnost se promění. To proto, že v tuto chvíli je Google stále reklamní společností. Více než 80 % jeho příjmů v loňském roce pocházelo ze služeb založených na reklamě. I když příjmy z reklamy možná klesají, analytici od společnosti Alphabet stále očekávají velké věci. 

Prodej reklamy proti čemukoli je sázkou na ekonomiku. Prodej služeb, které snižují náklady, je mnohem pevnější platformou pro růst.

Závěr 

Vyhledávání Google, Google Android, Google YouTube a všechny ostatní služby Google jsou založeny na cloudu Google. 

U akcií GOOGL existuje krátkodobé riziko, protože služby společnosti založené na reklamě jsou vázány na ekonomiku. Toto riziko snižuje ziskový potenciál služby Google Cloud. Prodej předplaceného softwaru podnikům se vyplatí díky produktivitě a nižším provozním nákladům.

DISCLAIMER: Nejedná se o investiční doporučení a vždy si dělejte vlastní analýzu. Původní článek zpracoval Dana Blankenhorn a já ho jen trochu zkrášlil a zjednodušil.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @spritely22 má karmu 874 a je členem této komunity od 17/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

S novou verzí Google Analytics přijde nutnost dávat data do cloudu. Asi to je jen malá část koláče ale potvrzuje to trend.

prozatím ano, ale Google Cloud je čím dál tím důležitější součástí společnosti

pořád zůstává otázka ziskovosti...

$GOOG+0.5% do cloudu aktuálně investice nemalé peníze, aby se vyrovnal zažitým společnostem jako MSFT nebo AMZN. Ziskovost dříve či později přijde

Cloud je budoucnost a to tyhle společnosti moc dobře vědí

přesně tak, jedná se o nesmírně důležité a strategické odvětví

firmy se bez cloudu prostě neobejdou