S&P 500 ^GSPC
5,088.8
+0.03%
Tesla TSLA
$191.97
-2.76%
Apple AAPL
$182.52
-1.00%
Meta META
$484.03
-0.43%
Nvidia NVDA
$788.17
+0.36%
Microsoft MSFT
$410.34
-0.32%
Amazon AMZN
$174.99
+0.23%
Alphabet GOOG
$145.29
-0.02%

Ta jedna usługa Google może przynieść udziałowcom duże zyski. Czy zgadniesz, co to jest?

W ciągu ostatnich 10 lat prawdopodobnie nie było wielu lepszych inwestycji niż ta w akcje Alphabet. Przyczyniły się do tego przychody z reklam, które w ubiegłym roku stanowiły ponad 80% wszystkich przychodów. Podczas gdy działalność reklamowa w ostatnich latach uległa znacznemu spowolnieniu, działalność związana z chmurą obliczeniową zyskała na znaczeniu.

Akcje GOOG

Nadchodzą zyski z chmury

Jak pokazują wyniki pierwszego kwartału, Google Cloud nie przyniósł firmie żadnych zysków. W ostatnim kwartale zarobiła 931 mln USD, czyli o 43 mln USD więcej niż rok wcześniej.

Wkrótce może się to jednak zmienić. Google $GOOG+0.0% rozszerza swoje usługi programistyczne na obszar cyberbezpieczeństwa open source. Umożliwia ona klientom wdrażanie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego bezpośrednio w centrach danych. Chociaż Google Cloud nie odnotowuje wzrostu udziału w rynku, jednostka ta rośnie w tempie 40% rocznie. Rośnie także jego wartość dla klientów korporacyjnych.

Firma sprzedaje systemy operacyjne i narzędzia programowe, które są wykorzystywane przez klientów i inne firmy produkujące oprogramowanie do prowadzenia ich działalności.

Google od dawna stara się konkurować z uznanymi graczami, takimi jak Amazon i Microsoft.

Co zyski z chmury oznaczają dla inwestorów

Gdy Google Cloud zacznie przynosić zyski, co może nastąpić jeszcze w tym roku, firma, na której opiera się działalność, zostanie przekształcona. Dzieje się tak dlatego, że w chwili obecnej Google jest nadal firmą reklamową. W ubiegłym roku ponad 80% przychodów firmy pochodziło z usług opartych na reklamach. Choć przychody z reklam mogą być niższe, analitycy nadal oczekują od Alphabetu wielkich rzeczy.

Sprzedaż reklamy wbrew wszystkiemu to zakład o gospodarkę. Sprzedaż usług, które obniżają koszty, stanowi znacznie solidniejszą platformę wzrostu.

Wniosek

Wyszukiwarka Google, system Google Android, serwis Google YouTube i wszystkie inne usługi Google są oparte na chmurze Google.

Z akcjami GOOGL wiąże się ryzyko krótkoterminowe, ponieważ usługi firmy oparte na reklamie są powiązane z gospodarką. To ryzyko zmniejsza potencjał zysku Google Cloud. Sprzedaż oprogramowania subskrypcyjnego przedsiębiorstwom opłaca się w postaci produktywności i niższych kosztów operacyjnych.

DISCLAIMER: To nie jest rekomendacja inwestycyjna i zawsze należy przeprowadzać własną analizę. Oryginalny artykuł został napisany przez Danę Blankenhorn, a ja go tylko nieco ubarwiłem i uprościłem.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet