S&P 500 ^GSPC
4,961.07
-0.29%
Nvidia NVDA
$670.79
-3.42%
Meta META
$466.58
-0.99%
Microsoft MSFT
$399.38
-0.85%
Alphabet GOOG
$143.40
+0.84%
Amazon AMZN
$167.79
+0.42%
Tesla TSLA
$193.14
-0.32%
Apple AAPL
$181.48
-0.04%

5 najlepszych aplikacji dla początkujących, którzy chcą zacząć przygodę z kryptowalutami

W ciągu ostatniej dekady kryptowaluty wyszły z ukrycia i stały się jedną z największych i najbardziej aktywnych klas aktywów na świecie. Wiele osób chce rozpocząć pracę z nimi, ale nie wie jak i gdzie. W tym artykule przedstawimy najlepsze aplikacje kryptowalutowe dla początkujących w 2022 roku.

Aplikacje odpowiednie dla początkujących.

1. eToro

eToro to wiodąca firma z branży fintech, której wartość przekracza 8,8 mld USD. Firma została założona w Izraelu w 2007 roku i szybko się rozwinęła, a obecnie ma miliony klientów z całego świata. Początkowo firma oferowała usługi copy tradingu w branży walutowej. Z biegiem lat rozszerzyła ona swoje usługi o inne rozwiązania. eToro to dobra aplikacja do obsługi kryptowalut z kilku powodów. Po pierwsze, oferuje swoim inwestorom wiele aktywów. Oprócz kryptowalut firma umożliwia kupno i sprzedaż takich aktywów, jak m.in. akcje, waluty, towary i fundusze giełdowe. Dlatego można zarabiać na kryptowalutach, gdy giełda jest zamknięta. Podobnie można zarabiać na aktywach takich jak akcje i towary, gdy kryptowaluty przeżywają trudności.

Po drugie, eToro było pionierem w dziedzinie copy tradingu. Oznacza to, że możesz kopiować transakcje i portfele kryptowalutowe od doświadczonych profesjonalistów. Dlatego jeśli jesteś początkujący, będziesz mógł zarabiać na kryptowalutach, po prostu kopiując innych ludzi. Podobnie, jeśli jesteś doświadczonym traderem, będziesz mógł zdywersyfikować swoje dochody, kopiując innych traderów.

Po trzecie, eToro posiada wiele opcji płatności, które umożliwiają wpłacanie i wypłacanie środków. Niektóre z tych opcji to między innymi karty kredytowe i debetowe, PayPal, Skrill, Neteller, Rapid Transfer, Klarna, Bank Transfer i Poli. Dlatego można wybrać opcję, która najbardziej odpowiada użytkownikowi.

Co najważniejsze, eToro ma doskonałe oceny i opinie użytkowników. Aplikacja na Androida ma 4,5*, a aplikacja na iOS - 4,6*. Oznacza to, że użytkownicy je uwielbiają.

2. Binance

Binance stała się jedną z najszybciej rozwijających się firm na świecie. Założona w 2017 r. firma osiągnęła wartość ponad 300 mld USD. Ma prawie 100 milionów klientów i każdego dnia przetwarza ponad 70 miliardów dolarów. Godny uwagi jest fakt, że Binance osiągnął ten kamień milowy bez posiadania siedziby głównej.

Binance obsługuje wiele platform. Posiada aplikacje dla kryptowalut, które są dostępne w systemach Android i iOS. Ponadto posiada aplikację internetową, która jest dostępna we wszystkich przeglądarkach, takich jak Chrome i Microsoft Edge.

Istnieje kilka powodów, dla których Binance jest dobrą aplikacją do obsługi kryptowalut. Po pierwsze, udostępnia tysiące aktywów, którymi można handlować. W przeciwieństwie do Coinbase, Binance potrzebuje mniej czasu, aby wprowadzić nowe kryptowaluty na giełdę. Na przykład była pierwszą giełdą, która wprowadziła na rynek ApeCoin i Shiba Inu w momencie ich uruchomienia.

Po drugie, Binance oferuje różne sposoby kupowania i handlowania monetami cyfrowymi. Możesz kupować kryptowaluty bezpośrednio lub korzystając z funkcji peer-to-peer. Większość ludzi stosuje strategię arbitrażu, aby kupić monetę tanio i sprzedać ją po drogiej cenie na rynku.

Po trzecie, możesz uzyskać zniżki, jeśli używasz tokena $BNBUSD+4.3% do handlu walutami cyfrowymi. BNB to rodzima waluta stworzona przez Binance.

3. CoinMarketCap

CoinMarketCap to kolejna popularna aplikacja do obsługi kryptowalut, którą gorąco polecamy początkującym użytkownikom. W przeciwieństwie do eToro i Binance, aplikacja nie umożliwia kupowania i sprzedawania kryptowalut. Można jednak wykorzystać ją do podejmowania lepszych decyzji podczas handlu aktywami cyfrowymi. Właścicielem aplikacji jest głównie firma Binance.

Główną cechą CoinMarketCap jest możliwość określenia cen i kapitalizacji rynkowej wszystkich kryptowalut. Aplikacja ma dodatkowe funkcje. Można na przykład utworzyć wirtualny portfel śledzonych przez siebie kryptowalut.

Można również zobaczyć monety, które są trendy oraz te, które zostały dodane do platformy. Na przykład, jeśli widzisz, że ApeCoin podskoczył, możesz wejść na jego giełdę i dokonać transakcji.

Ponadto, CoinMarketCap posiada funkcję wiadomości, która konsoliduje wiadomości i analizy z wielu źródeł. Informacje te można wykorzystać do wspierania swoich działań handlowych. Dlatego CoinMarketCap to bardzo przydatna aplikacja dla początkujących w branży kryptowalutowej.

4. Coinbase

Coinbase jest drugą co do wielkości firmą w branży blockchain z kapitalizacją rynkową wynoszącą ponad 38 mld USD. Jest to spółka notowana na giełdzie, która ma ponad 89 milionów klientów z całego świata. Podobnie jak Binance, Coinbase pozwala użytkownikom kupować i sprzedawać kryptowaluty za pośrednictwem aplikacji internetowej i mobilnej.

Aby korzystać z Coinbase, wystarczy założyć konto, podając swoje imię i nazwisko oraz adres e-mail. Po zweryfikowaniu swojej tożsamości można po prostu wpłacić środki, a następnie rozpocząć inwestowanie lub handel aktywami cyfrowymi. Do najpopularniejszych opcji wpłat należą między innymi karty debetowe i kredytowe, przelew bankowy, PayPal oraz Apple Pay.

Istnieje kilka powodów, dla których Coinbase jest dobrą aplikacją dla początkujących. Na przykład, jest to opcja bezpieczna, posiada wiele opcji wpłat i minimalne opłaty.

5. Nexo

Nexo to kolejna przydatna aplikacja do obsługi kryptowalut dla początkujących. Firma oferuje szereg usług związanych z kryptowalutami. Jej sztandarową funkcją jest możliwość wpłacania swoich kryptowalut, a następnie pożyczania pieniędzy. Chodzi o to, że Twoje monety będą nadal zyskiwać na wartości, jeśli ceny kryptowalut wzrosną.

Nexo oferuje również funkcję yield, która pozwala na zarabianie na zwrocie poprzez proste wpłacanie kryptowalut. Co najważniejsze, wprowadzono funkcję umożliwiającą użytkownikom kupowanie i sprzedawanie cyfrowych monet. Użytkownicy mogą korzystać z rabatów, jeśli posiadają token NEXO.

Liczba aplikacji w branży kryptowalut stale rośnie. W tym artykule skupiliśmy się na pięciu aplikacjach, które według kilku kryteriów są najlepsze dla początkujących użytkowników. Inne popularne serwisy to Kraken, Huobi i CoinGecko.

Je to pre vás nápomocné?

Vote to see the results! 0 answers already!

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet