S&P 500 ^GSPC
5,069.82
-0.16%
Alphabet GOOG
$137.43
-1.91%
Nvidia NVDA
$776.63
-1.32%
Tesla TSLA
$202.04
+1.16%
Apple AAPL
$181.42
-0.66%
Meta META
$484.02
-0.62%
Amazon AMZN
$173.16
-0.22%
Microsoft MSFT
$407.72
+0.06%

Warren Buffett v minulém čtvrtletí zvýšil svůj podíl v této společnosti o 460 %

Legendární investor Warren Buffet byl v posledních měsících aktivní a svou investiční aktivitou překvapil mnoho investorů a analytiků. A jedna investice výrazně převyšuje ostatní - společnost se sídlem v Atlantě dokazuje, že je skvělým podnikem, a Buffett s tím zřejmě souhlasí, protože v posledním čtvrtletí zvýšil svůj podíl o 460 %.

Nestandardní investice legendárního investora.

Spoločnosť Floor & Decor $FND+2.3% za posledných päť rokov zvýšila svoje výnosy o 25% zloženú ročnú mieru. Za rovnaké obdobie tiež vzrástol zisk na akciu o pôsobivých 37 %.

Úžasná společnost za rozumnou cenu

Ačkoli je Buffett znám jako hodnotový investor, nebrání se nákupu podílu v dražší společnosti, pokud si myslí, že jde o skvělý podnik. Ve skutečnosti je známý tím, že říká, že "je mnohem lepší koupit skvělou společnost za spravedlivou cenu než spravedlivou společnost za skvělou cenu". 

Za posledních pět let také zvýšila počet svých prodejen o 17,8 % ročně a v příštích letech chce více než ztrojnásobit současný počet prodejen na 500. I když společnost rychle expanduje, stále si hlídá své stávající pobočky. Růst tržeb v prodejnách, který měří tržby z prodejen otevřených déle než jeden rok, se zvyšuje již 13 let po sobě.

Společnost Floor & Decor se od svých kolegů odlišuje tím, že se zaměřuje na tvrdé podlahy, jako jsou dlaždice, kámen, dřevo a laminát. Díky této specializaci a velkým výstavním prostorům (v průměru 78 000 čtverečních stop) je cílem všech, kdo hledají novou podlahu.

Obchodný model spoločnosti vyniká aj tým, že obmedzuje sprostredkovateľov a ide priamo k zdrojom a dodávateľom po celom svete, čím poskytuje svojim zákazníkom jedinečný sortiment za výhodné ceny. Spoločnosť tiež zvyšuje svoju prítomnosť v dizajnérskych službách a rozširuje svoj dosah o profesionálnych dodávateľov.

Společnost Floor & Decor se obchoduje s 23násobným násobkem zisku, což je v porovnání s širším trhem nadprůměrná hodnota, ale očekává se, že její násobek zisku v příštím roce klesne na 16,5, protože se očekává nárůst zisku. Při pohledu na poměr ceny k růstu zisku (PEG) - ukazatel, který zpopularizoval jiný legendární investor, Peter Lynch - je společnost Floor & Decor atraktivně oceněna s poměrem PEG nižším než 1,0. Akcie s poměrem PEG nižším než 1,0 jsou obecně považovány za podhodnocené.

Buffett je zjevně příznivcem společnosti Floor & Decor, protože jeho podíl ve společnosti roste. Berkshire Hathaway nyní vlastní téměř 5 % akcií v oběhu. Třináctiletý růst tržeb společnosti Floor & Decor ve stejných prodejnách spolu s úžasným růstem počtu prodejen pravděpodobně považuje za důkaz, že společnost může realizovat svůj plán dosáhnout 500 poboček a zároveň dosahovat zisku.

Pravděpodobně je také ohromen růstem tržeb a zisků maloobchodního prodejce za posledních pět let a současný výprodej vnímá jako příležitost k nákupu větší části vysoce kvalitní společnosti, která by měla mít v dlouhodobém horizontu mnohem vyšší hodnotu.

Akcie nyní klesly o 56 % oproti svému 52 týdennímu maximu, což dává investorům příležitost přidat tuto Buffettem schválenou značku do svých portfolií se slevou. Společnost Floor & Decor vypadá jako další z řady Buffettových dlouhodobých vítězů a mohla by být úspěšnou investicí i pro vaše portfolio.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Geniální investice v podání velikána. Stále to však nepřemůže jeho hlavní a dominantní pozice v portfoliu. Společnost se mi klasicky zamlouvá, nákupy Buffetta jsou prostě extra třída a dokázal bych se s nimi ztotožnit.

Hej ako pomerovo to nie je až tak zaujímavé ale ten nárast záujmu o tuto spoločnosť určite áno

A pre Warrena trochu neštandardná investícia čiže tomu podnikaniu musí dosť veriť

Společnost není nezajímavá, nejspíš na to kouknu více do dloubky

Za analyzu to stojí 😎

Určite 👍👍👍

Nutné dodat, že ten podíl byl a stále je v porovnání k celému portfoliu velmi malý.

Áno to je pravda 😀 ale ten % nárast je zaujímavý 😀

Člověka to hnedka trkne do očí. 😂

ešte je aj spoločnosť pekne prepadnuta :)

idealny nakup? :D

dosť veľky narast za 1Q

má jasno v tom, ktoré odvetvia maju buducnost z hladiska investovania

a tým padom aj vykonu a business modelu :)