S&P 500 ^GSPC
5,137.08
+0.80%
Nvidia NVDA
$822.79
+4.00%
Meta META
$502.30
+2.48%
Alphabet GOOG
$138.10
-1.20%
Amazon AMZN
$178.22
+0.83%
Apple AAPL
$179.63
-0.62%
Microsoft MSFT
$415.50
+0.45%
Tesla TSLA
$202.64
+0.38%

Bank of America: Palantir ma potencjał 58% wzrostu

Akcje spółki Palantir $PLTR-0.6% rosną dziś już o 9,12% po tym, jak Bank of America podniósł swoją rekomendację dla akcji $PLTR-0.6% do "kupuj" z dodatkowym potencjałem wzrostu do 58%. Inne duże banki stopniowo przyłączają się do tego grona i formułują bardzo mocne i optymistyczne prognozy, które omówimy w tym artykule.

Przewidywania👇

Bank of America stwierdził, że firma $PLTR-0.6%, zajmująca się analizą danych, powinna skorzystać na rosnącym popycie na platformy sztucznej inteligencji. Bank zauważył również, że akcje $PLTR-0.6% oferują inwestorom atrakcyjną cenę wejścia na obecnym poziomie 8,9 USD za akcję.

Bank of America wyznaczył cenę docelową dla akcji Palantir na 13 USD, co oznacza wzrost o prawie 58% w stosunku do ceny zamknięcia z końca ubiegłego tygodnia. Przed dniem dzisiejszym cena akcji Palantiru spadła o 56% od początku roku i o prawie 70% od początku roku.

Co się stało?

Bank of America rozpoczął wydawanie rekomendacji dla spółki Palantir od oceny "kupuj", co przyciągnęło uwagę inwestorów.

Obecnie większość przychodów firmy Palantir pochodzi z kontraktów zawieranych z rządami na całym świecie, zwłaszcza w USA i Wielkiej Brytanii. Firma analizuje ogromne ilości danych, w tym dla amerykańskich agencji wywiadowczych i obronnych. Firma spodziewa się, że akcje $PLTR-0.6% będą rosły wraz z dywersyfikacją działalności i włączaniem do niej kolejnych firm z sektora prywatnego oraz w miarę gwałtownego wzrostu popytu na sztuczną inteligencję.

Jednak pomimo pozytywnej oceny Bank of America, firma nadal z trudem spełnia oczekiwania Wall Street. Na początku maja akcje spółki $PLTR-0.6% spadły o 21% w ciągu jednej sesji giełdowej po tym, jak firma przedstawiła słabsze niż oczekiwano prognozy przychodów i nie spełniła szacunków analityków dotyczących wyników finansowych za pierwszy kwartał. Według danych, Palantir zanotował zysk na akcję (EPS) w wysokości 2 centów wobec oczekiwań na poziomie 4 centów.

Przychody firmy Palantir w pierwszym kwartale wyniosły 446 mln USD, podczas gdy Wall Street spodziewała się 443 mln USD. Co gorsza, firma prognozuje przychody za drugi kwartał w wysokości 470 mln USD, czyli poniżej oczekiwań analityków, którzy spodziewali się 483,7 mln USD.

Więcej ocen analityków dla akcji $PLTR-0.6%

Bank of America nie jest jedyną firmą, która ostatnio zaktualizowała swoją rekomendację dla akcji $PLTR-0.6%. Inne ratingi dla akcji spółki są następujące:

  • Morgan Stanley wyznaczył cenę docelową dla akcji Palantir na 16 USD, co oznacza wzrost o 81% w stosunku do obecnego poziomu.
  • Piper Sandler wyznaczył cenę docelową-0.6%dla akcji $PLTR-0.6%na poziomie 16 USD.
  • FirmaMonness Crespi & Hardt rozpoczęła niedawno wydawanie rekomendacji dla spółki Palantir od Kupuj i wyznaczyła cenę docelową na poziomie 20 USD, czyli o 126% wyższą od obecnej ceny akcji.

Mediana ceny docelowej dla akcji $PLTR-0.6% wynosi obecnie 11 USD za akcję, co oznacza wzrost o 24% w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Mimo że Palantir ma przed sobą świetlaną przyszłość, akcje spółki są ograniczane przez fakt, że firma wciąż nie spełnia oczekiwań Wall Street dotyczących zysków.

Największa aktywność w ostatnim czasie dotyczy $PLTR-0.6%:

  • Dyrektor generalny firmy $PLTR-0.6% przebywał na Ukrainie w ramach konsultacji dotyczących rozszerzenia działalności firmy w zakresie gromadzenia danych wojskowych i dotyczących ataków cybernetycznych.
  • Ponadto, $PLTR-0.6% był omawiany w związku z wykorzystaniem go przez rząd niemiecki do włączenia i rozszerzenia swoich usług - artykuł na ten temat można znaleźć tutaj: Palantir być może znalazł świetnego klienta, który może odwrócić długoterminowe spadki | Bulios
  • W ciągu najbliższych kilku miesięcy firma Palantir będzie ubiegać się o pięcioletni kontrakt o wartości 360 milionów funtów na proponowaną przez siebie Federated Data Platform (FDP) - nowe narzędzie do łączenia i integrowania danych pacjentów oraz innych źródeł danych z całego systemu opieki zdrowotnej, tak aby lekarze i urzędnicy mogli podejmować skuteczne decyzje w czasie rzeczywistym. Kontrakt ma zostać przyznany w listopadzie tego roku.

Należy pamiętać, że nie jest to doradztwo finansowe. Każda inwestycja musi zostać poddana szczegółowej analizie.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet