S&P 500 ^GSPC
5,130.95
-0.12%
Tesla TSLA
$188.14
-7.16%
Nvidia NVDA
$852.37
+3.60%
Alphabet GOOG
$134.20
-2.81%
Apple AAPL
$175.10
-2.54%
Meta META
$498.19
-0.82%
Amazon AMZN
$177.58
-0.36%
Microsoft MSFT
$414.92
-0.14%

Výstraha pro akcie Coinbase: Dva důvody, proč mohou akcie klesnout o dalších 20%

Kryptoburza Coinbase $COIN+11.4% má 2 problémy, které mohou cenu akcií srazit až o dalších 20%. Tohle tvrzení mi potvrzuje včerejší výkon $COIN+11.4%, který byl necelých -10%. Uvedu vám dva hlavní důvody, proč $COIN+11.4% včera padal, a proč bude klesat i nadále. 

Coinbase $COIN+11.4% 

Jakoby okolo krypta už nebylo mnoho povyku skrz značné poklesy, odprodeje ''velryb'' a na závěr kauzu Celsius. Coinbase čelí dvěma problémům: 1. Konkurence snižuje poplatky, což včera stáhlo $COIN+11.4% o necelých 10%. 2. Dle analýzy objemu obchodování, máme důvody k obavám a možnému úbytku obchodujících.

Proč včera $COIN+11.4% ztratil skoro 10%?

Akcie Coinbase ve středu klesly téměř o 10% poté, co konkurenční kryptoburza Binance.US uvedla, že snižuje některé obchodní poplatky pro zákazníky.

Binance.US, americká pobočka největší kryptoburzy na světě podle objemu obchodování, uvedla, že umožní uživatelům provádět spotové bitcoinové obchody za americký dolar a stablecoiny tether, USD Coin a Binance USD bez placení poplatků za spotové obchodování.

Akcie $COIN+11.4% tak klesly o 9,7 % a Robinhood sklouzl o méně než 1%.

Tento krok Binance.US přichází uprostřed prodlouženého medvědího období pro kryptoměny, které bylo součástí širšího výprodeje rizikových aktiv, který probíhal po celý rok. Minulý víkend Bitcoin dosáhl nového minima roku 2022 a poprvé od prosince 2020 klesl pod úroveň 18 000 USD. V důsledku pokračujících poklesů se objemy obchodování na kryptoburzách snižují.

Coinbase se historicky silně spoléhala na objemy obchodování pro příjmy, ale v posledních měsících se snaží diverzifikovat své toky příjmů. V současné době testuje předplacenou službu pro zákazníky nazvanou Coinbase One, která by jim poskytla přístup k obchodování s nulovými poplatky až do výše 10 000 USD v transakcích měsíčně.

Fenomén obchodování s nulovými poplatky, který poprvé představil Robinhood, začal v maloobchodním investičním světě zasahovat před několika lety, kdy se hlavní makléři přesunuli na online obchodování bez provize, včetně Charles Schwab, Fidelity Investments, E * Trade Financial, Ally Invest a Interactive Brokers.

To nyní zasahuje svět kryptoměn, protože více investičních platforem se zaměřuje na spojení akcií a zkušeností s obchodováním s kryptoměnami na jednom místě. Robinhood, který začal obchodovat s akciemi pro drobné investory, od té doby začal upřednostňovat obchodování s kryptoměnami pro zákazníky. 

Analýza objemu obchodování Coinbase

Objem obchodování na Coinbase se historicky pohyboval v tandemu s cenou bitcoinu, ale tento vzorec se nyní může podle analytika Mizuho zlomit.

Stejně jako akcie, i kryptoměny v posledních šesti měsících klesají, s malými odrazy rozptýlenými po celý rok. Mizuho zjistil, že objemy obchodování během výprodejů nadále rostly, ale "nedokázaly zapůsobit", když ceny kryptoměn vzrostly.

Firma vyhodnotila objemové trendy na Coinbase mezi lednem 2021 a dubnem 2022. To, co analytici zjistili, naznačuje, že investoři mohou trpět "krypto únavou", uvedl analytik.

Průměrný denní objem obchodování na platformě $COIN+11.4% v den poklesu Bitcoinu byl o 15% vyšší než objemy v bitcoinových up-days, řekl. V posledních měsících jsou však objemy v den poklesu o 42% vyšší než up-days, nebo téměř 3x vyšší oproti předchozímu poměru.

Zdá se, že prudký nárůst objemu obchodování na začátku června slábne. Mezi 9. a 16. červnem bitcoin klesl z 30 000 dolarů na 21 000 dolarů. Průměrný denní objem obchodování v tomto okně činil 2,5 miliardy dolarů. Od té doby dosáhly denní objemy podle analýzy firmy v průměru 1,9 miliardy dolarů.

Analytici varují investory, aby opět snížili svá očekávání. Mizuho vidí možný propad až k 20%, přičemž většina analytiků odhaduje nějakých 15% pro možné propady.

Výsledky mluví za vše:

  • EPS za čtvrtletí nedosáhlo predikce analytiků ve výši 2,72$
  • Tžby ve výši 1,17 miliardy dolarů jsou také pod odhady analytiků (očekávalo se, že společnost vykáže 1,48 miliadry dolarů) = Meziroční propad 35%.

Nic prozatím nenasvědčuje tomu, že by se společnost mohla odrazit a přinést kladné hodnoty a zisky pro investory. Jak to vnímáte vy? Investujete do $COIN+11.4%?

 

Upozorňuji, že se nejedná o finanční poradenství. Každá investice musí projít důkladnou analýzou.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

jen ať :))

akcie nemám a ani o jejich nákupu nepřemýšlím

čili je mi to jedno

to je přístup

já akcie nemám, tak ať klesají :DD

už su dost vyklesane :D :)

Myslíte, že to níž nepůjde? :D

myslíš?

@petervalik22 Btw od vydání článku -21,72%.

S tím se musí počítat. Nedaří se kryptu a odchází nakupující? Jednoduchý scénář pro další vývoj společnosti.

Osobně bych si nyní netroufnul otevřít pozici v $COIN+11.4%.

správně

nemůžu jinak něž souhlasit

85% od ATH a pořád ve sra..... 😂 Slušná houpačka za jeden rok na trhu. Myslím si, že kdyby společnost vznikla za lepších podmínek (ekonomických), tak by na tom byla podstatně líp.

Údajně se snaží diverzifikovat své toky příjmů, ale nevím jestli to bude stačit pro smazání 85% schodku.

volatilita jako prase