S&P 500 ^GSPC
5,069.82
-0.16%
Alphabet GOOG
$137.43
-1.91%
Nvidia NVDA
$776.63
-1.32%
Tesla TSLA
$202.04
+1.16%
Apple AAPL
$181.42
-0.66%
Meta META
$484.02
-0.62%
Amazon AMZN
$173.16
-0.22%
Microsoft MSFT
$407.72
+0.06%

Ostrzeżenie o akcjach Coinbase: Dwa powody, dla których akcje mogą spaść o kolejne 20%

Giełda kryptowalut Coinbase $COIN+0.8% ma 2 problemy, które mogą obniżyć cenę akcji nawet o kolejne 20%. Stwierdzenie to jest poparte wczorajszymi wynikami kursu $COIN+0.8%, który wyniósł mniej niż -10%. Podam Ci dwa główne powody, dla których $COIN+0.8% spadł wczoraj i dlaczego będzie spadał nadal.

Coinbase $COIN+0.8%

Jakby nie było już dużo szumu wokół kryptowalut po znacznych spadkach, wyprzedażach "wielorybów", a na domiar złego - po sprawie Celsjusza. Coinbase boryka się z dwoma problemami: 1. Konkurencja obniża opłaty, co spowodowało wczorajszy spadek kursu $COIN+0.8% o prawie 10%. 2. Z analizy wolumenu obrotów wynika, że mamy powody do niepokoju i ewentualnej straty traderów.

Dlaczego $COIN+0.8%stracił wczoraj prawie 10%?

Akcje Coinbase spadły o prawie 10% w środę po tym, jak konkurencyjna giełda kryptowalut Binance.US ogłosiła, że obniża niektóre opłaty transakcyjne dla klientów.

Binance.US, amerykańska część największej na świecie giełdy kryptowalutowej pod względem wolumenu obrotów, poinformowała, że umożliwi użytkownikom dokonywanie transakcji spotowych bitcoinami w zamian za dolara amerykańskiego i stablecoiny tether, USD Coin i Binance USD bez ponoszenia opłat za transakcje spotowe.

Akcje $COIN+0.8% spadły o 9,7%, a Robinhood o mniej niż 1%.

Ruch Binance.US ma miejsce w przedłużającym się niedźwiedzim okresie dla kryptowalut, który był częścią szerszej wyprzedaży aktywów ryzykownych, trwającej przez cały rok. W miniony weekend bitcoin osiągnął nowe, najniższe od 2022 r. minimum i spadł poniżej 18 000 USD po raz pierwszy od grudnia 2020 r. W wyniku ciągłych spadków spada wolumen obrotów na kryptowalutach.

Coinbase w przeszłości opierała swoje przychody w dużej mierze na wolumenie obrotów, ale w ostatnich miesiącach starała się zdywersyfikować swoje źródła przychodów. Obecnie firma testuje usługę abonamentową dla klientów o nazwie Coinbase One, która dawałaby im dostęp do transakcji bez opłat do 10 000 USD miesięcznie.

Zjawisko handlu bez prowizji, po raz pierwszy wprowadzone przez Robinhood, zaczęło się pojawiać w świecie inwestowania detalicznego kilka lat temu, kiedy najwięksi brokerzy zaczęli wprowadzać handel online bez prowizji, w tym Charles Schwab, Fidelity Investments, E*Trade Financial, Ally Invest i Interactive Brokers.

To właśnie teraz uderza w świat kryptowalut, ponieważ coraz więcej platform inwestycyjnych skupia się na łączeniu w jednym miejscu wiedzy na temat akcji i handlu kryptowalutami. Robinhood, który rozpoczął handel akcjami dla inwestorów detalicznych, od tego czasu zaczął traktować priorytetowo handel kryptowalutami dla klientów.

Analiza wolumenu obrotów Coinbase

Wolumen obrotu na Coinbase historycznie poruszał się zgodnie z ceną bitcoina, ale ten wzór może się teraz złamać, według analityka Mizuho.

Podobnie jak akcje, kryptowaluty spadały przez ostatnie sześć miesięcy, z niewielkimi odbiciami w ciągu roku. Mizuho stwierdziło, że wolumeny obrotu nadal rosły podczas wyprzedaży, ale "nie robiły wrażenia", gdy ceny kryptowalut rosły.

Firma przeanalizowała trendy wolumenu na Coinbase w okresie od stycznia 2021 r. do kwietnia 2022 r. To, co znaleźli analitycy, sugeruje, że inwestorzy mogą cierpieć na "zmęczenie kryptowalutami", powiedział analityk.

Średni dzienny wolumen obrotu na platformie $COIN+0.8% w dniach spadku Bitcoina był o 15% wyższy niż w dniach wzrostu Bitcoina, powiedział. Jednak w ostatnich miesiącach wolumen w dniach spadkowych był o 42% wyższy niż w dniach wzrostowych, czyli prawie trzykrotnie wyższy niż w poprzednim okresie.

Gwałtowny wzrost obrotów na początku czerwca wydaje się wygasać. W okresie od 9 do 16 czerwca wartość bitcoina spadła z 30 000 USD do 21 000 USD. Średni dzienny wolumen obrotu w tym okresie wyniósł 2,5 mld USD. Od tego czasu, według analizy firmy, dzienne obroty wynosiły średnio 1,9 mld USD.

Analitycy ostrzegają inwestorów, by ponownie obniżyli swoje oczekiwania. Mizuho widzi możliwość spadku nawet o 20%, a większość analityków szacuje około 15% możliwych spadków.

Wyniki mówią same za siebie:

  • Zysk na akcję za kwartał okazał się niższy od prognozowanych przez analityków 2,72 USD.
  • Przychody w wysokości 1,17 mld USD są również niższe od szacunków analityków (oczekiwano 1,48 mld USD) = spadek w ujęciu rocznym o 35%.

Jak na razie nic nie wskazuje na to, że firma może się odbić od dna i zapewnić pozytywną wartość i zyski dla inwestorów. Jak się z tym czujesz? Czy inwestujesz w $COIN+0.8%?

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi zostać poddana szczegółowej analizie.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet