@buliospicks

Day traiding je v podstatě hra na hledání krátkodobé volatility akcií v daný den. Day tradeři nakupují akcie v určitém okamžiku během dne a poté pozici prodávají před uzavřením trhu. Může se jednat o velmi ziskovou strategii, pokud se investorovi povede úspěšně uskutečnit. Dneska se proto podíváme na 7 strategických tipů, které by vám měly pomoct k ziskovému day traidingu.   


1 Určení vstupních kritérií

Než vstoupíte do obchodu, je důležité, abyste se nejprve přesvědčili, že akcie splňuje vaše vstupní kritéria. Vaším vstupním kritériem může být jakákoli situace, kterou potřebujete u akcie vidět a která vám dává názor, že by uzavření obchodu mohlo být ziskové.

2 Používejte technické indikátory

Ačkoli doporučujeme, abyste ke stanovení svých počátečních vstupních kritérií používali základní analýzu price action, mnoho obchodníků také shledává obrovskou hodnotu v používání určitých technických ukazatelů, které jim pomáhají filtrovat obchodní příležitosti.

Příklady technických indikátorů 

3 Demo obchodování 

Žádný seznam tipů pro denní obchodování by nebyl úplný, kdybychom nekřičeli o výhodách obchodování v demo režimech, zejména když jste začínající obchodník nebo když testujete novou strategii.

Příklad: eToro demo účet

4 Nikdy neobchodujte příliš velké částky

Bez ohledu na to, jaké techniky denního obchodování používáte, vždy byste měli řídit své riziko tím, že nikdy nebudete obchodovat příliš ve velkém.

5 Rychle snižujte své ztráty

Každý slušný seznam strategií day traidingu by nebyl úplný, kdyby nezmiňoval absolutní nutnost rychle snižovat své ztráty. To je nesmírně důležité!

https://www.youtube.com/watch?v=NYjYp7_4orY 

6 Držte se svého obchodního plánu

Dalším z našich tipů pro denní obchodování je, abyste se vždy ujistili, že každé vaše obchodní rozhodnutí je vždy v souladu s vaším obchodním plánem.

7 Jak najít akcie pro denní obchodování

Na dvou hlavních amerických burzách se každý den obchodují tisíce akcií. Pravidelně sledujte jejich pohyby a investujte pouze do akcií u kterých znáte jejich historii pohybů. 

Tento příspěvek je od eToro investorky Avegail Cruz.

Chcete začít investovat nebo nejste momentálně spokojeni se svým brokerem? Pak byste měli definitivně vyzkoušet platformu 👉 eToro, kde se můžete inspirovat u zkušených investorů, jako je právě Glenn Jorgensen a to navíc 100% bez poplatků.

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.
Bulios doporučuje
Discussion
@mada_ylam34 8d

Někdy bych to rád zkusil 😅

@tom_kysela 8d

ty jo...tak až to zkusíš, tak dej vědět, zajímá mne, jak ti to půjde 😃

@mada_ylam34 8d

Oukej, spolehni se 👍

@dalibor007 8d

Před daytraidingem akcií si napřed rozmyslete, jestli vám to stojí za vyčerpání daňového limitu 100.000,-Kč. Když už daytrading, zkuste indexy nebo forex. Tam se dá denní pohyb odhadnout lépe. Mimochodem: při současných overnight poplatcích (např. u XTB) se už indexy snad ani nevyplatí obchodovat jinak než krátkodobě.

@johny99 8d

co se myslí tím daňovým limitem? jakože ročně může člověk uzavřít obchody za maximálně 100 tisíc?

@dalibor007 7d

Pokud vím, tak do stotisícového obratu na akciích za rok nemusíte danit.

@joemaymay 10d

Hodně těžká disciplína. Pokud tomu ale člověk něco obětuje, tak to může být solidní zdroj nebo alespoň zábava 😂

@sooskristian 10d

a ešte k tomu treba asi vela casu a pevne nervy :D

@trollbringer 10d

Přesně tak. Ač rád koukám na všelijaké tutoriály, analýzy atd., tak se tradingu vyhýbám jako čert kříži :D

@sooskristian 10d

Ja tiež nie je to premna 😅

👋 Co je Bulios?

Bulios je největší sociální síť pro investory v Evropě. Najdete zde unikátní investiční analýzy, tipy na investice nebo návody jak si vytvořit pasivní příjem z akciových a kryptoměnových investic. Komunita investorů na Bulios aktivně sdílí své know-how a díky tomu může každý člen této komunity úspěšně investovat. Na Bulios najdete kompletní data k akciím a kryptoměnám z celého světa, například Tesla $TSLA, Apple $AAPL, Microsoft $MSFT, Amazon $AMZN, Bitcoin $BTCUSD, Ethereum $ETHUSD či Cardano $ADAUSD. Také zde najdete data k hlavním burzovním indexům NASDAQ, S&P500 či DOW. Můžete si zde vytvořit vlastní watchlist nebo virtuální portfolio a sledovat vývoj cen oblíbených akcií a kryptoměn. Akcie, kryptoměny, investice, burza, to je Bulios. Články, videa ani jakékoliv další příspěvky na serveru Bulios.com nejsou investičním doporučením. Mají pouze informativní či zábavný charakter. Proto se pravidelně vzdělávejte a provádějte své vlastní investiční analýzy. Sledujte Bulios na sítích 👇