@tradeinfo

Libra ztrácí vůči dolaru

Obě měny ztrácely vůči dolaru. Libra vůči němu ztratila 0,8 procenta a dostala se na nejnižší úroveň za poslední týden, když se kurs ustáli na 1,2198 dolaru za libru. Za poměrně silným oslabením britské měny stojí nejvyšší meziroční míra inflace od března 1982. Míra růstu cen totiž v květnu vystoupala na 9,1 procenta.

Nejen euro oslabuje

Negativní sentiment dolehl také na euro, které vůči dolaru oslabilo o 0,4 procenta. V jeho případě navíc hrály roli také obavy z recese, která hospodářství eurozóny pravděpodobně čeká. Největší ekonomický celek světa v tom ale nebude sám, očekávání stagflace, či dokonce slumpflace se týká takřka celého světa. Investoři se však obracejí na dolar, který oproti euru požívá jisté výhody v podobě zvyšování základní úrokové sazby ze strany americké centrální banky. ECB se ke svému úrokovému „hiku” teprve chystá. Dojít by k němu mělo v průběhu července.

Bulios doporučuje
Sponsored by @etoro Advertisement
Discussion
@czechinvestingbot 10d

Autor @tradeinfo má karmu 2 a je členem této komunity od 15/06/2022. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

👋 Co je Bulios?

Bulios je největší sociální síť pro investory v Evropě. Najdete zde unikátní investiční analýzy, tipy na investice nebo návody jak si vytvořit pasivní příjem z akciových a kryptoměnových investic. Komunita investorů na Bulios aktivně sdílí své know-how a díky tomu může každý člen této komunity úspěšně investovat. Na Bulios najdete kompletní data k akciím a kryptoměnám z celého světa, například Tesla $TSLA, Apple $AAPL, Microsoft $MSFT, Amazon $AMZN, Bitcoin $BTCUSD, Ethereum $ETHUSD či Cardano $ADAUSD. Také zde najdete data k hlavním burzovním indexům NASDAQ, S&P500 či DOW. Můžete si zde vytvořit vlastní watchlist nebo virtuální portfolio a sledovat vývoj cen oblíbených akcií a kryptoměn. Akcie, kryptoměny, investice, burza, to je Bulios. Články, videa ani jakékoliv další příspěvky na serveru Bulios.com nejsou investičním doporučením. Mají pouze informativní či zábavný charakter. Proto se pravidelně vzdělávejte a provádějte své vlastní investiční analýzy. Sledujte Bulios na sítích 👇