@justaslasickas

Warreno Buffetto turimų akcijų dydis palaipsniui išaugo nuo vos reikšmingo iki didžiulio dėl dividendus mokančių akcijų. Dvi didžiausios "Berkshire Hathaway" portfelio akcijos artimiausioje ateityje gali atnešti dideles pajamas iš dividendų dėl didėjančių palūkanų normų ir kylančių naftos kainų.

Šios dvi bendrovės moka didesnius nei vidutinius dividendus.

Visi žinome, kad norint uždirbti pinigus, reikia pinigų, ir Warrenas Buffettas tikriausiai geriau nei bet kas kitas supranta šią seną patarlę. Nukreipdamas turimus grynuosius pinigus į turtą, iš kurio patikimai gaunamos pasyvios pajamos, jis pavertė žlungančią tekstilės gamyklą " Berkshire Hathaway " milžiniška holdingo bendrove, kurios vertė dabar siekia beveik 600 mlrd. dolerių.

1. Chevron $CVX

Bafetas pradėjo agresyviai pirkti "Chevron" dar prieš tai, kai Rusija, buvusi didžiausia pasaulyje naftos eksportuotoja, įsiveržusi į Ukrainą įvedė griežtas sankcijas prieš save. Turbūt pirmasis dalykas, kurį reikia žinoti apie naftos gamintojus, yra tai, kad kai jų gaminamos žaliavos kaina kyla, didėja ir jų pinigų srautai. Dabar, kai naftos barelio kaina yra didelė, "Chevron" turės pakankamai grynųjų pinigų, kad galėtų gerokai padidinti savo dividendus, kurie jau dabar duoda 3,8 % pelningumą.

Kovo mėn. investuotojams skirtoje prezentacijoje "Chevron" pristatė kelis vidutinių naftos sąnaudų scenarijus iki 2026 m. Jei 2026 m. kainos bus apie 50 JAV dolerių už barelį, bendrovė mano, kad iš veiklos gaunamų pinigų pakaks kapitalo išlaidoms padengti ir dividendams išmokėti. Jei per tą patį laikotarpį naftos kainos vidutiniškai sieks 75 JAV dolerius, bendrovė mano, kad galės įvykdyti tuos pačius įsipareigojimus ir atpirkti daugiau kaip 25 % apyvartoje esančių akcijų.

Per pastaruosius 12 mėnesių "Chevron" laisvųjų pinigų srautas sudarė 24,78 mlrd. JAV dolerių, ir tikėtina, kad šis skaičius gerokai padidės, kai bus pateikta kita ataskaita. Dividendų mokėjimai sudarė tik 42,21 % per tą patį laikotarpį gautų laisvųjų pinigų srautų. "Chevron" gali nesunkiai grąžinti akcininkams didelę grynųjų pinigų sumą, nes svaiginamai aukštos naftos kainos nesibaigia.

2. Bank of America $BAC

Bafetas yra didelis " Bank of America" ir apskritai bankų akcijų gerbėjas. Dividendų investuotojai taip pat renkasi šį sektorių, nes bankai paprastai generuoja patikimus pinigų srautus, kuriais nebijo dalytis su investuotojais dividendų forma. Šiuo metu yra ypač palankus metas pirkti bankų akcijas, kurios yra jautrios palūkanų normų pokyčiams, nes Federalinė rezervų sistema yra pasiryžusi sustabdyti infliaciją, net jei tektų padidinti palūkanų normas iki dviženklio skaičiaus.

Šiuo metu "Bank of America" akcijos duoda 2,5 % dividendinį pajamingumą, tačiau ne todėl banko akcijos šiuo metu yra itin naudingos. Bendrovė taip pat labai jautriai reaguoja į palūkanų normų pokyčius.

Bank of America neseniai pranešė apie pirmojo ketvirčio grynąsias palūkanų pajamas, kurios, palyginti su praėjusiais metais, padidėjo 13,6 % ir sudarė 46,4 mlrd. JAV dolerių per metus. Investuotojai gali tikėtis, kad per ateinančius ketvirčius grynosios palūkanų pajamos dar gerokai padidės. Balandžio mėn. vadovybė investuotojams pranešė, kad grynosios palūkanų pajamos padidėtų 5,4 mlrd. JAV dolerių, jei trumpalaikės ir ilgalaikės palūkanų normos vienu metu padidėtų 1 %. Federalinė rezervų sistema neseniai padidino bazines palūkanų normas 0,75 % iki 1,50-1,75 %, ir tikėtina, kad palūkanų normos bus didinamos ir toliau.

Dauguma Palūkanų normų nustatymo komiteto narių tikisi, kad metų pabaigoje pagrindinė palūkanų norma bus 3,4 % arba didesnė. Jei jie bus teisūs, " Bank of America" gali dar labiau padidinti dividendų išmokas.

ATSISAKYMAS: Tai nėra investavimo rekomendacija, o tik dviejų bendrovių, mokančių didesnius nei vidutinius dividendus, analizė.

Lasīt pilnu rakstu bez maksas? Uz priekšu 👇

Vai jums ir konts? Pēc tam pierakstieties . Vai arī izveidojiet jaunu .
Discussion
No comments yet

👋 Co je Bulios?

Bulios je největší sociální síť pro investory v Evropě. Najdete zde unikátní investiční analýzy, tipy na investice nebo návody jak si vytvořit pasivní příjem z akciových a kryptoměnových investic. Komunita investorů na Bulios aktivně sdílí své know-how a díky tomu může každý člen této komunity úspěšně investovat. Na Bulios najdete kompletní data k akciím a kryptoměnám z celého světa, například Tesla $TSLA, Apple $AAPL, Microsoft $MSFT, Amazon $AMZN, Bitcoin $BTCUSD, Ethereum $ETHUSD či Cardano $ADAUSD. Také zde najdete data k hlavním burzovním indexům NASDAQ, S&P500 či DOW. Můžete si zde vytvořit vlastní watchlist nebo virtuální portfolio a sledovat vývoj cen oblíbených akcií a kryptoměn. Akcie, kryptoměny, investice, burza, to je Bulios. Články, videa ani jakékoliv další příspěvky na serveru Bulios.com nejsou investičním doporučením. Mají pouze informativní či zábavný charakter. Proto se pravidelně vzdělávejte a provádějte své vlastní investiční analýzy. Sledujte Bulios na sítích 👇