@ptrk_drzn

Jak to tak vypadá, obří výprodeje zatím nepřicházejí. Tím pádem banky a jejich analytici vydávají predikce a analýzy nejrůznějších akcií. Výjimkou není ani jedna z největších investičních bank na světě, Goldman Sachs. Ta předpovídá, že hned 3 akcie v tomto příspěvku porostou za jeden rok o více než 40 %. 

Banka si vybrala 3 akcie, které by se daly zařadit do tech sektoru.

1. Global-e Online $GLBE 

Prvním tipem Goldmanu, na který se podíváme, je Global-e Online, mezinárodní technologická firma zabývající se elektronickým obchodováním. Global-e provozuje online platformu, která usnadňuje online obchodování přímo se spotřebiteli na trzích po celém světě. Platforma umožňuje obchodníkům vyrovnávat daňové a celní rozdíly mezi prodávajícími a kupujícími a umožňuje maloobchodníkům zefektivnit online nakupování jejich mezinárodních zákazníků na více než 200 trzích, přizpůsobit se rozdílům v jazycích, měnách, přepravě a regulačních orgánech. Společnost spolupracuje s podnikovými zákazníky na trzích v USA, Evropě a Asii.

zdroj: Google

Global-e dobře využilo loňského býčího trhu. V květnu 2021 získala firma v rámci IPO 431 milionů dolarů. Akcie uzavřela první den obchodování na 25,5 dolarech a od té doby zaznamenala volatilní obchodování, přičemž v září dosáhla nejvyšší hodnoty 81 dolarů, letos se propadla o 68 %.

Pokud jde o finanční výsledky, společnost Global-e zažila těžké první čtvrtletí roku 22. EPS ve výši 35 centů na zředěnou akcii bylo více než 4krát vyšší než ztráta 8 centů v předchozím roce. Tržby v horní linii byly lepší a dosáhly 76,3 milionu dolarů, což představuje meziroční nárůst o 65 %. Hrubá hodnota zboží (GMV) společnosti, která udává, kolik Global-e inkasuje od obchodníků a kupujících za každou transakci, vzrostla v 1. čtvrtletí meziročně o působivých 71 % a dosáhla 455 milionů dolarů.

I když se tedy zisk snížil, obchody rostou. Analytik Goldmanů Will Nance si toho ve svém hodnocení akcií všímá a píše: „Společnost věří, že její nízké dvouciferné EBITDA marže, pozitivní volné peněžní toky a efektivní model získávání zákazníků pravděpodobně podpoří další růst a investice do podnikání, i když v roce 2022 zaznamenáme zpomalení širších trendů v oblasti výdajů."

„Společnost navíc poznamenala, že její pokračující geografická expanze a diverzifikace, exkluzivní strategické partnerství se společností Shopify a pokračující poptávka obchodníků, kterou společnost zaznamenala, by měly být i v následujících letech motorem silného růstu," dodal Nance.

Nance se proto domnívá, že potenciál Global-e ospravedlňuje rating Buy, a jeho cílová cena 28 dolarů naznačuje jednoroční nárůst o 43 %.

2. Innoviz Technologies $INVZ 

Innoviz vyrábí systémy LiDAR, což je pokročilý senzorový systém používaný v GPS, letecké kartografii, topografii a geodézii, ale má také využití v autonomních vozidlech. Systémy LiDAR využívají pokročilou laserovou technologii (zkratka znamená „light detection and ranging"), která funguje jako oči samořiditelných vozidel, a spolu se špičkovými výpočetními systémy s umělou inteligencí jsou součástí základní technologie, díky níž se autonomní vozidla stanou realitou.

zdroj: Google

V květnu letošního roku společnost Innoviz učinila významné oznámení - uzavřela smlouvu s jednou z největších světových automobilových skupin na výrobu systémů LiDAR. Tato dohoda zvýšila objem zakázek společnosti Innoviz ve výhledu na budoucnost přibližně o 4 miliardy dolarů na novou celkovou částku přesahující 6,5 miliardy dolarů. Jméno automobilového partnera nebylo zveřejněno, nicméně společnost Innoviz v současné době spolupracuje s BMW na sériové výrobě LiDAR pro autonomní vozidla úrovně 3-5, čímž se stala první firmou v oblasti LiDAR, která spolupracuje s velkou automobilkou v této oblasti.

Innoviz je zatím v rané fázi komercializace svých produktů. Systém InnovizOne vykazuje růst prodeje a společnost očekává, že první prodeje systému InnovizTwo budou zaznamenány ještě letos. Tržby jsou sice nízké, ale rostou; nejvyšší zisk za 1. kvartál tohoto roku ve výši 1,8 milionu dolarů byl více než dvojnásobný oproti 0,7 milionu dolarů v předchozím roce.

Analytik Mark Delaney, který pokrývá tuto akcii pro Goldmany, vidí v této firmě značná růstový potenciál:

„Od doby, kdy společnost Innoviz vyhrála sériový výrobní program u předního světového výrobce OEM jako dodavatel číslo 1, zaznamenala silnou dynamiku v zakázkách... I nadále se domníváme, že její poslední vítězství podtrhuje její silnou pozici na trhu, neboť nyní má 3 vítězství v sériové výrobě, což přispívá k výhledovému objemu zakázek ve výši 6,6 miliardy dolarů (výrazně vyšší než u ostatních dodavatelů lidarů v této oblasti, i když podotýkáme, že při výpočtu objemu zakázek je třeba počítat s určitou mírou odhadu)," napsal Delaney.

V souladu s tímto výhledem Delaney hodnotí akcie Innovizu jako kupní a jeho cílová cena 7 dolarů znamená jednoletý potenciál růstu o zhruba 69 %.

3. Adobe, Inc. $ADBE 

Na závěr si představíme jednu z nejznámějších softwarových společností, Adobe. Tato společnost dosáhla dvou hlavních cílů každé firmy: solidní produktová řada se silným zastoupením a dobrá značka, která ji podporuje. Adobe je známé jako tvůrce formátu PDF a produktů jako Photoshop, Illustrator a InDesign, které jsou nyní k dispozici jako nabídka SaaS prostřednictvím vlastního Creative Cloud.

zdroj: Google

Kromě toho Adobe dosahuje vysokých příjmů a zisků. Ve 2. čtvrtletí fiskálního roku 2022, které skončilo 3. června, společnost vykázala rekordní tržby ve výši 4,39 miliardy dolarů, což představuje meziroční nárůst o 14 %. Non-GAAP EPS ve výši 3,35 dolarů bylo těsně nad prognózou 3,31 dolarů a peněžní toky z provozní činnosti společnosti dosáhly 2,04 miliardy dolarů. Jednalo se o solidní výsledky společnosti, která má za sebou historii fajn čtvrtletních zpráv.

V aktualizovaném výhledu však vedení společnosti snížilo odhad tržeb a zisku na akcii na rok 2022. Společnost Adobe dříve zveřejnila celoroční výhled ve výši 13,7 EPS a 17,9 miliardy dolarů v tržbách; ten byl ale snížen na 13,5 EPS a 17,65 miliard, co se týče tržeb. Toto snížení investory přinejmenším dočasně vyděsilo.

Analytik Goldman Sachs, Kash Rangan nenapsal pouze optimistický výhled, ale podpořil jej ratingem Buy a cílovou cenou 540 dolarů, která ukazuje jeho důvěru v 48% nárůst v příštím roce.

Upozornění: Nejedná se o investiční doporučení, inspiráno z Yahoo Finance. Nejsem profesionální investor.

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.
Bulios doporučuje
Discussion
@czechinvestingbot 10d

Autor @ptrk_drzn má karmu 440 a je členem této komunity od 07/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

@spritely22 3d

Predikovat si může co chce. 😂

@spritely22 3d

Trh se ale stejne zařídí podle sebe

@spritely22 3d

Například Adobe mi stále přijde poměrně drahé...

@about37cats 3d

Pan trh

@alphareturns 3d

Zas je to GS, to už nějakou hodnotu má

@spritely22 3d

Hmm, ne. 😂

@simplythebest 3d

Jasně, proč by nemohl

@simplythebest 3d

Pak už je ale na každém jestli se podle toho bude řídit

@trollbringer 8d

Adobe mě zklamává investorsky i uživatelsky už několik let :D

@ptrk_drzn 8d

To je blbá kombinace 😂

@about37cats 3d

To teda. 😄

@spritely22 3d

Jakto?

@spritely22 3d

To budeš nejspíš jeden z mála. 😂

@about37cats 3d

Nene. 🙈

@pb2205 9d

Z těchto 3 společností vnímám asi jako nejlepší volbu Adobe. Pokud bych však měl přemýšlet o investici, tak bych si ještě počkal na lepší cenu.

@johny99 10d

$INVZ by mohla být hodně zajímavá investice, pokud by vyšla 👍 obrovský risk, ty čísla mají hrozně malý...takže nic pro mne, ale zajímalo by mě, jak budou vypadat za pár let třeba

@ptrk_drzn 10d

souhlasím 😉 budu je sledovat

@tom_kysela 10d

solidní tech firmy s fajn slevama 👍 máte někdo $ADBE?

@mada_ylam34 10d

já...ne :D

@tom_kysela 10d

supr, dík za informaci 😃

@spritely22 3d

Nn

@alphareturns 3d

Je to asi rok co jsem prodal

@alphareturns 3d

Zatím pořád čekám na správou cenu ke vstupu

@about37cats 3d

Nemám

@simplythebest 3d

Přemýšlíš na nákupem?

👋 Co je Bulios?

Bulios je největší sociální síť pro investory v Evropě. Najdete zde unikátní investiční analýzy, tipy na investice nebo návody jak si vytvořit pasivní příjem z akciových a kryptoměnových investic. Komunita investorů na Bulios aktivně sdílí své know-how a díky tomu může každý člen této komunity úspěšně investovat. Na Bulios najdete kompletní data k akciím a kryptoměnám z celého světa, například Tesla $TSLA, Apple $AAPL, Microsoft $MSFT, Amazon $AMZN, Bitcoin $BTCUSD, Ethereum $ETHUSD či Cardano $ADAUSD. Také zde najdete data k hlavním burzovním indexům NASDAQ, S&P500 či DOW. Můžete si zde vytvořit vlastní watchlist nebo virtuální portfolio a sledovat vývoj cen oblíbených akcií a kryptoměn. Akcie, kryptoměny, investice, burza, to je Bulios. Články, videa ani jakékoliv další příspěvky na serveru Bulios.com nejsou investičním doporučením. Mají pouze informativní či zábavný charakter. Proto se pravidelně vzdělávejte a provádějte své vlastní investiční analýzy. Sledujte Bulios na sítích 👇