@justaslasickas

Bank of America mano, kad srautinių transliacijų akcijos stipriai nukentės dėl galimo recesijos atėjimo. Ji pateikia 2 pagrindines priežastis, kodėl ji gerokai sumažino "Netflix" akcijų tikslinę kainą $NFLX. Bankas įspėja investuotojus dėl didesnės abonentų kaitos ir sudėtingų makroekonominių perspektyvų. Jau nekalbant apie tai, kad šiandien mus pasiekė dar viena nemaloni žinia - darbuotojų atleidimas.

Raudona gali būti oficiali spalva $NFLX atsargų, nes tai yra ta, kuri žymi mus žemyn daugiau nei 70% nuo ATH.

"Netflix" $NFLX yra amerikiečių mokamų filmų ir televizijos laidų internetu teikėjas, trumpai tariant, srautinės transliacijos platforma. $NFLX vis dar yra svarbi ir paklausi paslauga, tačiau, pasak "Bank of America", jei artėja recesija, tai gali reikšti blogus laikus transliacijos atsargoms.

Ketvirtadienį įmonė sumažino tikslinę "Netflix" akcijų kainą nuo 240 USD iki 196 USD. Naujoji tikslinė kaina yra beveik 10 % mažesnė nei trečiadienį, kai akcijos buvo uždarytos (šiuo metu akcijos kainuoja 181,71 USD).

"Netflix" jau seniai kankina problema, kad abonentai atsisako prenumeratos, reguliariai jos nepratęsia, be to, skolinasi tarpusavyje, taip vėl sumažindami aktyvių abonentų procentą.

Kaip matyti iš pirmiau pateiktos diagramos, abonentų sumažėjo pirmą kartą per 10 metų.

Pasak "Bank of America" analitiko, nuosmukio atveju gali padidėti abonentų skaičiaus mažėjimas arba gali būti apribota kainų nustatymo galia.

"Srautinės transliacijos gali smarkiai nukentėti per nuosmukį, kai platformos nuolat nutraukia prenumeratą ir iš naujo ją prenumeruoja, kai planuojama išleisti originalų turinį, ypač tarp mažesnes pajamas gaunančių naudotojų", - sakė jis.

"Jei recesija įsivyraus, - pridūrė jis, - nenuostabu, kad bus pastebėtas padidėjęs darbuotojų skaičiaus mažėjimas." Kitaip tariant, vyksta sūpuoklės tipo raida, kai žmonės reguliariai perka, bet taip pat nutraukia prenumeratą.

Vienas iš būdų išspręsti šią problemą galėtų būti reklamos didinimas. Tai leistų sumažinti prenumeratos kainą, kad klientams liktų daugiau pinigų kitoms prenumeratos paslaugoms atnaujinti. Tačiau tai būtų naudingiau "Netflix" konkurentams nei pačiai "Netflix".

Viena aišku - "Netflix" turi pradėti spręsti savo problemas ir strategiją, kitaip mūsų galimybės susigrąžinti pirmaujančias pozicijas srautinių transliacijų pasaulyje, kur tokios bendrovės kaip "Disney", "Warner Bros." ir kitos pamažu vejasi, mažėja. Jau nekalbant apie tai, kad "Netflix" kritikuoja savo turinio kūrimą, kuris, nors ir originalus, yra brangus ir reikalauja daug laiko.

"Bank of America":

"Manome, kad "Netflix" išliks dominuojančiu paslaugų teikėju tol, kol jos turinio biblioteka išliks plati ir kol ji turės keletą didelių originalaus turinio produktų, kurie išlaikys naudotojų prenumeratą. Vis dėlto, kadangi vis daugiau konkurentų prisijungia prie interneto ir kuria savo turinio bibliotekas, "Netflix" pramonės kolektyvinė jėga ir susiskaidymas taps vis didesniu veiksniu.

Vakar mus pasiekė dar daugiau blogų naujienų

  • "Netflix", mažindama išlaidas, atleido 300 darbuotojų.

Netflix $NFLX pranešė, kad atleido 300 darbuotojų, t. y. apie 4 % visos darbo jėgos, antrą kartą mažindama darbo vietų skaičių ir taip siekdama sumažinti sąnaudas po to, kai pirmą kartą per daugiau nei dešimtmetį srautinės transliacijos milžinė neteko abonentų.

Po to, kai praėjusį mėnesį bendrovė panaikino 150 darbo vietų, šis žingsnis labiausiai palietė JAV darbuotojus. Taip bendrovė atsiduria "Tesla" ir daugelio kitų bendrovių, kurios atleidžia darbuotojus tuo metu, kai rinkos sąlygos nėra visiškai optimalios, pusėje.

  • Be to, tai dar vienas (tiesa, nedidelis) smūgis ne tik bendrovei, nes nedarbo duomenys JAV didėja iki 2022 m. Nemanau, kad tai pirmoji ar paskutinė įmonė, kuriai teko imtis tokio žingsnio.

"Nors ir toliau daug investuojame į verslą, šiuos pakeitimus atlikome siekdami užtikrinti, kad mūsų sąnaudos augtų kartu su lėčiau augančiomis pajamomis", - sakoma ketvirtadienį paskelbtame "Netflix" pareiškime.

Pastaraisiais mėnesiais pasaulyje dominuojanti srautinio perdavimo paslauga patyrė spaudimą, nes infliacija, karas Ukrainoje ir arši konkurencija neigiamai veikia abonentų augimą. Pirmąjį ketvirtį sumažėjus abonentų skaičiui, "Netflix" prognozuoja dar didesnius nuostolius dabartiniu laikotarpiu.

Siekdama sustabdyti šią mažėjimo tendenciją, bendrovė planuoja įdiegti pigesnę skelbimais palaikomą prenumeratos pakopą, dėl kurios derasi su keliomis bendrovėmis.

Būti ne tik skeptiškas : $NFLX siekia užmegzti partnerystę

"Netflix" derasi su keliomis bendrovėmis dėl reklamos palaikomų partnerysčių, ketvirtadienį sakė generalinis direktorius Tedas Sarandosas, nes srautinių transliacijų titanas siekia spręsti lėtėjančio abonentų skaičiaus augimo problemą, pristatydamas pigesnį reklamos palaikomą planą.

Šios savaitės pradžioje žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, kad ji diskutuoja su "Alphabet Inc" ("Google") ir "Comcast Corp" priklausančia "NBCUniversal" dėl galimų rinkodaros ryšių.

Į šiandien žinomą "Netflix" nepridedame reklamų. Pridedame reklamos pakopą žmonėms, kurie sako: "Ei, noriu mažesnės prenumeratos kainos ir žiūrėsiu reklamas", - "Kanų liūtuose" sakė Sarandosas.

Didžiausias "Netflix" varžovas - Walto Disney'aus "Disney+" - taip pat pareiškė, kad pristatys reklamuojamąją pakopą, nes pandeminis transliacijos bumas blėsta, konkurencija griežtėja, o auganti infliacija mažina vartotojų išlaidas pramogoms.

  • Ar srautinių transliacijų akcijos yra jums tinkama "prekė"?
  • Ar investuojate į "Netflix", ar tikitės dar vieno staigaus kritimo?
  • Ar linkstate prie konkurentų, o ne prie pačios "Netflix"?
  • Už kiek dolerių "Netflix" baigs 2022 m.?

Lasīt pilnu rakstu bez maksas? Uz priekšu 👇

Vai jums ir konts? Pēc tam pierakstieties . Vai arī izveidojiet jaunu .
Discussion
No comments yet

👋 Co je Bulios?

Bulios je největší sociální síť pro investory v Evropě. Najdete zde unikátní investiční analýzy, tipy na investice nebo návody jak si vytvořit pasivní příjem z akciových a kryptoměnových investic. Komunita investorů na Bulios aktivně sdílí své know-how a díky tomu může každý člen této komunity úspěšně investovat. Na Bulios najdete kompletní data k akciím a kryptoměnám z celého světa, například Tesla $TSLA, Apple $AAPL, Microsoft $MSFT, Amazon $AMZN, Bitcoin $BTCUSD, Ethereum $ETHUSD či Cardano $ADAUSD. Také zde najdete data k hlavním burzovním indexům NASDAQ, S&P500 či DOW. Můžete si zde vytvořit vlastní watchlist nebo virtuální portfolio a sledovat vývoj cen oblíbených akcií a kryptoměn. Akcie, kryptoměny, investice, burza, to je Bulios. Články, videa ani jakékoliv další příspěvky na serveru Bulios.com nejsou investičním doporučením. Mají pouze informativní či zábavný charakter. Proto se pravidelně vzdělávejte a provádějte své vlastní investiční analýzy. Sledujte Bulios na sítích 👇