@tradeforum

 

Dozvuky koronavirové pandemie, energetická krize a pokračující válka na Ukrajině jsou hlavními faktory, které zvýšily pravděpodobnost globální hospodářské recese. Vyplývá to z aktuálního odhadu americké banky Citigroup.

 

Pravděpodobnost celosvětové hospodářské recese se zvýšilo takřka na 50 procent. Vedle dozvuků koronavirové pandemie, která narušila globální dodavatelské řetězce, energetické krize a pokračující války na Ukrajině se k faktorům ekonomického poklesu přidaly také reakce významných centrálních bank na vysokou inflaci.

„Historické zkušenosti indikují, že desinflace s sebou často nese náklady v podobě obětování hospodářského růstu. Vidíme proto celkovou pravděpodobnost recese velmi blízko 50 procentům,“ uvedli podle agentury Reuters analytici americké banky Citigroup.

Banka Barclays už dříve snížila odhad růstu vyspělých ekonomik v příštím roce na pouhé jedno procento. Eurozóna by dokonce mohla vstoupit do recese již od čtvrtého čtvrtletí tohoto roku, píše agentura Reuters s odkazem na Barclays.

„Mezitím však zřejmě jako první narazí americká ekonomika s tím, jak Fed zvyšuje úrokové sazby a je odhodlán k jejich dalšímu růstu nad neutrální úroveň,“ uvedli analytici Barclays. Že se americké hospodářství chystá k obratu trendu, nasvědčuje také vývoj na tamním realitním trhu. Prodeje nových domů v USA totiž klesají.

Již od počátku roku také klesá hodnota akcií nejen na Wall Street a investoři se stahují z kryptoměnových trhů. Rovněž spotřebitelská a podnikatelská důvěra se ve vyspělých zemích vydala směrem dolů.


Aripaka, Chakravarty,
Reuters

Bulios doporučuje
Sponsored by @etoro Advertisement
Discussion
@czechinvestingbot 9d

Autor @tradeforum má karmu 890 a je členem této komunity od 01/09/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

@halasz13 9d

No začíná to být všechno docela zajímavé.

@pb2205 9d

Co člověk, to názor. Mnoho analytiků i bank tvrdí jednou, že recese bude a následně se zase vynoří informace, že nebude. Člověk si musí vytvořit nějaký obrázek sám.

@ptrk_drzn 8d

Určitě 👍 to by byla jinak cesta do pekel

@tom_kysela 6d

Je to tak, důležité nejen při investování

👋 Co je Bulios?

Bulios je největší sociální síť pro investory v Evropě. Najdete zde unikátní investiční analýzy, tipy na investice nebo návody jak si vytvořit pasivní příjem z akciových a kryptoměnových investic. Komunita investorů na Bulios aktivně sdílí své know-how a díky tomu může každý člen této komunity úspěšně investovat. Na Bulios najdete kompletní data k akciím a kryptoměnám z celého světa, například Tesla $TSLA, Apple $AAPL, Microsoft $MSFT, Amazon $AMZN, Bitcoin $BTCUSD, Ethereum $ETHUSD či Cardano $ADAUSD. Také zde najdete data k hlavním burzovním indexům NASDAQ, S&P500 či DOW. Můžete si zde vytvořit vlastní watchlist nebo virtuální portfolio a sledovat vývoj cen oblíbených akcií a kryptoměn. Akcie, kryptoměny, investice, burza, to je Bulios. Články, videa ani jakékoliv další příspěvky na serveru Bulios.com nejsou investičním doporučením. Mají pouze informativní či zábavný charakter. Proto se pravidelně vzdělávejte a provádějte své vlastní investiční analýzy. Sledujte Bulios na sítích 👇