@tradeinfo

Ceny ropy Brent se v posledním týdnu vydaly na sestupnou dráhu. Zatímco se barel ještě nedávno prodával za více než 120 dolarů, ve čtvrtek dopoledne jeho cena klesla ke 105 dolarům, byť později mírně zpevnila.

Hospodářská recese v USA

Investoři začínají do svých rozhodování započítávat riziko hospodářské recese, které se v posledních týdnech výrazně zvýšilo. Týká se to především amerického hospodářství, a to kvůli razantním opatřením Federálního rezervního systému proti inflaci, která v USA vystoupala na 40leté maximum. Fed již několikrát zvýšil svou základní úrokovou sazbu a k dalším krokům tohoto typu přistoupí v příštích měsících.

Mírný růst nebo recese pro globální ekonomiku

K Fedu se již přidala také Bank of England a v nejbližších týdnech by sazbu měla zvýšit rovněž Evropská centrální banka. To zvyšuje pravděpodobnost, že se globální ekonomika dostane v lepším případě na výrazně slabší míru hospodářského růstu, v horším dokonce dojde k recesi. Na každý pád investoři počítají se slabším růstem poptávky po ropě, a proto klesla její cena. Přesto se zatím pod 100dolarovou hranici nejspíše nepodíváme, protože severní polokoule stojí před vrcholem motoristické a turistické sezóny.

Bulios doporučuje
Sponsored by @etoro Advertisement
Discussion
@czechinvestingbot 1M

Autor @tradeinfo má karmu 2 a je členem této komunity od 15/06/2022. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

@johny99 1M

Ropa zlevňuje a u nás benzín zdražuje, nemilé

👋 Co je Bulios?

Bulios je největší sociální síť pro investory v Evropě. Najdete zde unikátní investiční analýzy, tipy na investice nebo návody jak si vytvořit pasivní příjem z akciových a kryptoměnových investic. Komunita investorů na Bulios aktivně sdílí své know-how a díky tomu může každý člen této komunity úspěšně investovat. Na Bulios najdete kompletní data k akciím a kryptoměnám z celého světa, například Tesla $TSLA, Apple $AAPL, Microsoft $MSFT, Amazon $AMZN, Bitcoin $BTCUSD, Ethereum $ETHUSD či Cardano $ADAUSD. Také zde najdete data k hlavním burzovním indexům NASDAQ, S&P500 či DOW. Můžete si zde vytvořit vlastní watchlist nebo virtuální portfolio a sledovat vývoj cen oblíbených akcií a kryptoměn. Akcie, kryptoměny, investice, burza, to je Bulios. Články, videa ani jakékoliv další příspěvky na serveru Bulios.com nejsou investičním doporučením. Mají pouze informativní či zábavný charakter. Proto se pravidelně vzdělávejte a provádějte své vlastní investiční analýzy. Sledujte Bulios na sítích 👇