S&P 500 ^GSPC
5,137.08
+0.80%
Nvidia NVDA
$822.79
+4.00%
Meta META
$502.30
+2.48%
Alphabet GOOG
$138.10
-1.20%
Amazon AMZN
$178.22
+0.83%
Apple AAPL
$179.63
-0.62%
Microsoft MSFT
$415.50
+0.45%
Tesla TSLA
$202.64
+0.38%

3 wyjątkowo tanie akcje dywidendowe przynoszące zyski w przedziale 2-7%

Akcje dużych firm tytoniowych wypłacają wysokie dywidendy i charakteryzują się zdrowym profilem wzrostu. Ten fundusz lotniczy skorzysta na wzroście globalnych wydatków na handel elektroniczny, a ta duża firma farmaceutyczna ma silną linię produkcyjną leków, która może przyczynić się do wzrostu zysków w przyszłości.

Te 3 akcje oferują naprawdę ponadprzeciętną dywidendę.

1. Bristol-Myers Squibb $BMY+0.3%

Akcje Bristol-Myers SquibbPharmaceuticals wzrosły w tym roku o 19%. Pomimo tak imponujących wyników, akcje wydają się być okazyjnym zakupem. Dzieje się tak dlatego, że wskaźnik ceny terminowej do zysku (P/E) firmyBristol-Myers, wynoszący 9,8, jest znacznie niższy od średniej dla branży farmaceutycznej, która wynosi 13,5. Wskaźnik ceny do sprzedaży akcji wynoszący 3,5 jest nieco niższy od 10-letniej mediany wynoszącej 4,2.

Istnieją obawy, że patenty Bristol-Myers na trzy najlepiej sprzedające się leki, które przyniosły około 68% przychodów firmy w pierwszym kwartale, wynoszących 11,6 mld USD, wygasną w najbliższych latach. Należą do nich leki przeciwnowotworowe Revlimid i Opdivo, a także lek przeciwzakrzepowy Eliquis, którego współwłaścicielem jest firma Pfizer.

Dobra wiadomość jest taka, że firma Bristol-Myers posiada ponad 50 związków chemicznych w różnych stadiach rozwoju. Analitycy oczekują, że z nawiązką zrekompensuje to zbliżające się wygaśnięcie patentów, dlatego też prognozuje się, że w ciągu najbliższych pięciu lat Bristol-Myers osiągnie roczny wzrost zysków na poziomie 4,6%.

Przy wskaźniku wypłaty dywidendy, który w 2022 roku wyniesie około 29%, w najbliższej przyszłości akcje mogą zwiększać dywidendę nieco wcześniej niż zyski. Wysoka jednocyfrowa stopa wzrostu rocznej dywidendy Bristol-Myers wraz z 2,9% stopą zwrotu z dywidendy sprawiają, że jest to świetny wybór dla inwestorów poszukujących połączenia bieżącego i przyszłego dochodu.

2. British American Tobacco $BTI-0.4%

Producent papierosów, firma British American Tobacco , radzi sobie bardzo dobrze. Mimo to akcje nadal są notowane przy wskaźniku P/E wynoszącym zaledwie 9,2. Dla porównania, jest to wynik znacznie poniżej średniej dla branży tytoniowej, która wynosi 13,9.

Nie daj się zwieść tak niskiej wartości: Akcje nie wydają się być pułapką wartości. Wynika to z wyjątkowo silnych fundamentów firmy. Dzięki rosnącemu udziałowi sprzedaży produktów niepalnych analitycy przewidują 8,9% roczny wzrost zysków w ciągu najbliższych pięciu lat. Jest to wynik wyższy niż średni szacowany wzrost branży tytoniowej wynoszący 5,5%.

Miażdżąca dla rynku stopadywidendy z British American Tobacco wynosząca 7,1% jest ponad czterokrotnie wyższa od stopydywidendy z indeksu S&P 500 wynoszącej 1,7%. Wskaźnik wypłaty dywidendy z akcji wyniesie około 65% w 2022 r., co czyni dywidendę stosunkowo bezpieczną dla inwestorów dochodowych.

3. FedEx $FDX-1.0%

Tymczasem gigant pocztowy FedEx zanotował spadek o 11% w 2022 r. Wskaźnik P/E dla FedEx wynoszący 10,3 jest nieco wyższy niż średnia dla branży zintegrowanego transportu i logistyki wynosząca 9,6. Niemniej jednak, dzięki dobrym wynikom, akcje te prawdopodobnie uzyskały tę premię na przestrzeni lat.

W ostatnim roku obrotowym, który zakończył się w marcu, wskaźnik wypłaty dywidendy wyniósł mniej niż 15%. Pozwoliło to firmie FedEx nagrodzić akcjonariuszy ogromną podwyżką kwartalnej dywidendy za akcję o 53,3% do 1,15 USD na początku tego miesiąca.

Tegoroczny spadek kursu akcji i wzrost wypłaty zwiększyły stopę dywidendy do 2%. W połączeniu z dwucyfrowym potencjałem wzrostu dywidendy w skali roku, FedEx stanowi dobre połączenie zysków i wzrostu.

Analitycy przewidują, że w ciągu najbliższych pięciu lat akcje będą notować roczny wzrost zysków na poziomie 12,4%. W rezultacie, globalne wydatki na e-handel wzrosną z 4,9 bln USD w 2021 r. do 7,4 bln USD w 2025 r. Wiodące perspektywy dla globalnych wydatków na e-handel powinny przełożyć się na wzrost wolumenu przesyłek i przychodów firmy FedEx, zapewniając jej świetlaną przyszłość.

Dla inwestorów spółki te mogą stanowić atrakcyjną kombinację interesujących i obiecujących modeli biznesowych w połączeniu z wysoką wypłatą dywidendy. Nie należy jednak traktować tego jako porady inwestycyjnej, a jedynie jako analizę spółek.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet