S&P 500 ^GSPC
5,087.03
+2.11%
Nvidia NVDA
$785.38
+16.40%
Meta META
$486.13
+3.87%
Amazon AMZN
$174.58
+3.55%
Microsoft MSFT
$411.65
+2.35%
Tesla TSLA
$197.41
+1.36%
Apple AAPL
$184.37
+1.12%
Alphabet GOOG
$145.32
+1.03%

Prokleté akcie Coinbase: Goldman Sachs radikálně snížila cílovou cenu, od listopadu o 88%

Riziková aktiva, kam se řadí i kryptoměny letos zažívají špatný rok. Největší z nich, Bitcoin aktuálně poklesl o více něž 53 %. Pokles cen kryptoměn zároveň vyvíjí velký tlak i na kryptoměnové burzy. Vzhledem k velké nejistotě, která v rámci kryptografického trhu panuje se pojďme podívat na podrobnosti o snížení ratingu jedné z předních burz Coinbase.

Coinbase Global, Inc.

Goldman Sachs snížila cílovou cenu na 45 USD

Analytik Goldman Sachs Will Nance snížil hodnocení akcií COIN $COIN+0.1% z "neutral" na "sell". Analytik rovněž snížil svou cílovou cenu ze 70 na 45 USD, což představuje snížení o 35 %. 

Goldman byl bankou, která vedla primární veřejnou nabídku Coinbase. V listopadu 2021 měla investiční banka cílovou cenu COIN až 387 dolarů. Současná cílová cena 45 USD představuje 88% snížení oproti listopadové cílové ceně. 

Akcie COIN v posledním roce poklesly od více něž 77% , Zdroj: Google Finance 

Jaké byly důvodu k takto razantnímu snížení cílové ceny? Nance se domnívá, že současné podmínky na trhu s kryptoměnami a objemy obchodů znamenají "další degradaci" příjmů společnosti Coinbase. V roce 2022 vidí meziroční pokles příjmů o 61 % a v druhé polovině roku o 73 %. Analytik navíc upozorňuje, že Coinbase nedávno snížila počet svých globálních zaměstnanců o 18 %. Domnívá se však, že další škrty jsou nutné. 

Nance také dodává, že má obavy z konkurenčního prostředí společnosti. Analytika neznepokojuje rozhodnutí společnosti Binance snížit poplatky u párů s bitcoiny. Nakonec uzavírá své snížení ratingu tím, že ocenění Coinbase je omezené kvůli volatilním cenám kryptoměn. Uvádí, že vyšší příjmy v blízkém období by nakonec vyžadovaly vyšší ceny kryptoměn.

Snižovaní cílové ceny akcie COIN jde ruku v ruce s poklesem akcie, které začalo v listopadu minulého roku. Jak už vedení společnosti samo naznačilo, kryptografický průmysl nyní čeká "krypto zima". Určité zpomalení se však dalo očekávat, protože společnost rostla v poslední době až příliš rychle, což nebývá zdravé. 

DISCLAIMER: Nejedná se o investiční odporučení a vždy si dělejte vlastní analýzu. Důvody které staly za snížením cílové ceny GS popsal Eddie Pan. 

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @spritely22 má karmu 921 a je členem této komunity od 17/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

V tomto případě je snížení ceny pochopitelné, jsem zvědav, kdy se ten trend otočí

Jako kdy GS začne cílovou cenu zvyšovat namísto snižovat? Na to si chvíli počkáme

No a pokud nás čeká krypto zima, tak "not any time soon"

Co myslíte, je skončila už GS se snižováním ceny akcie? 🤔

To záleží na vývoji na krytoměnách.

Pokud budou padat, půjde dolů i cena $COIN+0.1%