S&P 500 ^GSPC
5,088.8
+0.03%
Tesla TSLA
$191.97
-2.76%
Apple AAPL
$182.52
-1.00%
Meta META
$484.03
-0.43%
Nvidia NVDA
$788.17
+0.36%
Microsoft MSFT
$410.34
-0.32%
Amazon AMZN
$174.99
+0.23%
Alphabet GOOG
$145.29
-0.02%

Przeklęte akcje Coinbase: Goldman Sachs radykalnie obniżył cenę docelową, spadek o 88% od listopada

Aktywa ryzykowne, do których należą kryptowaluty, mają w tym roku zły rok. Największy z nich, Bitcoin, spadł obecnie o ponad 53%. Spadek cen kryptowalut wywiera również dużą presję na giełdy kryptowalutowe. Biorąc pod uwagę dużą niepewność na rynku kryptowalut, przyjrzyjmy się szczegółom obniżenia ratingu jednej z wiodących giełd - Coinbase.

Coinbase Global, Inc.

Goldman Sachs obniżył cenę docelową do 45 USD

Analityk Goldman Sachs Will Nance obniżył rekomendację dla akcji$COIN+0.0% z "neutralnej" na "sprzedaj". Analityk obniżyłrównież swoją cenę docelową z 70 do 45 dolarów, co oznacza redukcję o 35%.

Goldman był bankiem, który przeprowadził pierwszą ofertę publiczną Coinbase. W listopadzie 2021 r. bank inwestycyjny wyznaczył cenę docelową dla COIN na poziomie 387 USD. Obecna cena docelowa w wysokości 45 USD oznacza 88% obniżkę w stosunku doceny z listopada.

W ciągu ostatniego roku wartość akcji COIN spadła o ponad 77%, źródło .

Jakie były powody tak drastycznego obniżenia ceny docelowej? Nance uważa, że obecne warunki na rynku kryptowalut i wolumen obrotu oznaczają "dalsze pogorszenie" przychodów Coinbase. W 2022 r. przewiduje on spadek przychodów o 61% w stosunku do roku poprzedniego, a w drugiej połowie roku o 73%. Ponadto analityk zauważa, że Coinbase zmniejszył ostatnio zatrudnienie na całym świecie o 18%, jednak jego zdaniem konieczne są dalsze cięcia.

Nance dodaje również, że niepokoi go otoczenie konkurencyjne firmy. Analityk nie jest zaniepokojony decyzją Binance o obniżeniu opłat od par bitcoinowych. Na koniec obniżył ocenę, stwierdzając, że wycena Coinbase jest ograniczona ze względu na zmienne ceny kryptowalut. Stwierdza on, że wyższe przychody w najbliższej przyszłości będą wymagały wyższych cen kryptowalut.

Obniżenie ceny docelowej COIN idzie w parze ze spadkiem kursu akcji, który rozpoczął się w listopadzie ubiegłego roku. Jak wskazuje sam zarząd firmy, branża kryptowalutowa stoi obecnie w obliczu "kryptowalutowej zimy". Należało się jednak spodziewać pewnego spowolnienia, ponieważ ostatnio firma rozwijała się zbyt szybko, co nie jest zdrowe.

DISCLAIMER: To nie jest rekomendacja inwestycyjna i zawsze należy przeprowadzać własną analizę. Powody obniżenia ceny docelowej przez GS opisał Eddie Pan.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet