S&P 500 ^GSPC
5,123.41
-1.46%
Nvidia NVDA
$881.95
-2.67%
Meta META
$511.90
-2.15%
Tesla TSLA
$171.05
-2.03%
Amazon AMZN
$186.13
-1.54%
Microsoft MSFT
$421.90
-1.41%
Alphabet GOOG
$159.19
-1.00%
Apple AAPL
$176.55
+0.86%

Plotka głosi, że wyniki Meta za II kwartał będą niesamowite. Czy akcje poszybują w górę?

Ledwo zakończył się sezon wyników za pierwszy kwartał, a już powoli wchodzimy w drugi. Jedną ze spółek, która powinna spowodować opad szczęki inwestorów jest najwyraźniej Meta. Ale teraz to już zależy co. W internecie pojawiły się doniesienia porównujące nadchodzące wyniki do tornada. A jak wiemy, tornada nie są zazwyczaj pozytywnymi wydarzeniami...

Facebook/Meta boryka się z kolejnymi problemami

Meta $META-2.2% może ustawić się na "kwartał podobny do tornada", mówi prezes Wedbush Dan Ives. Chodzi mi o to, że wyniki całkiem możliwe, że będą niesamowite... po przeciwnej stronie tego, co inwestorzy chcą usłyszeć.

Gigant mediów społecznościowych, podobnie jak inne firmy technologiczne, redukuje plany zatrudnienia, przygotowując się do spowolnienia gospodarczego. W tym tygodniu założyciel i CEO Mety Mark Zuckerberg powiedział, że firma zmniejszy swój plan zatrudnienia na ten rok o co najmniej 30%.

"Gdybym miał się założyć, powiedziałbym, że może to być jedno z najgorszych spowolnień, jakie widzieliśmy w najnowszej historii" - powiedział Zuckerberg pracownikom podczas cotygodniowej sesji pytań i odpowiedzi nagranej i przepytanej przez Reutersa.

Meta odpisała na ten rok ponad 50%. PE 12 też już robi się niezwykle interesujący

Wzrost przychodów Meta spowolnił się po tym, jak Apple$AAPL wprowadził do swojego iOS zmiany dotyczące prywatności, które utrudniają reklamodawcom targetowanie użytkowników.

"Ze względu na kwestię prywatności w IOS Apple - to był nóż w plecy, który nadal się pogłębia" - powiedział Ives.

"Przed nami jest trochę bólu" - powiedział analityk, wskazując na pivot giganta mediów społecznościowych w kierunku rozwoju metaverse, czyli Internetu nowej generacji.

Mogą wymyślić takie wyniki, jakie tylko chcą. Ja nadal ufam Zuckerbergowi :)

Disclaimer: To nie jest w żaden sposób rekomendacja inwestycyjna. To jest wyłącznie moje podsumowanie i analiza oparta na danych internetowych i kilku innych analizach. Inwestowanie na rynkach finansowych jest ryzykowne i każdy powinien inwestować w oparciu o własne decyzje. Jestem tylko amatorem dzielącym się swoimi opiniami.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet