S&P 500 ^GSPC
4,967.23
-0.88%
Nvidia NVDA
$762.00
-10.00%
Meta META
$481.07
-4.13%
Amazon AMZN
$174.63
-2.56%
Tesla TSLA
$147.02
-1.94%
Microsoft MSFT
$399.12
-1.27%
Apple AAPL
$165.00
-1.22%
Alphabet GOOG
$155.72
-1.10%

2 malé konopné akcie s blížícími se rekordními tržbami...Tak na co ještě čekáte?

Konopný průmysl v USA se může zdát nadhodnocený, ale to nemůžete koukat jen na extrémní meme akcie, jako je například $TLRY+0.6%. Existují ale i výhodné konopné firmy s velmi lukrativními businessy, které podle mě značný růst teprve ještě čeká. A my se na dvě takové společně podíváme.  

 

 

Obě konopné společnosti, o kterých budu dnes hovořit, jsou malé a nacházejí se v raných fázích svého životního cyklu. Ve skutečnosti jejich prodeje rostou tak rychle, že to potenciálně způsobí, že se tyto akcie během příštích dvou let zdvojnásobí. Vím, že se to může zdát poněkud zjednodušené, ale opravdu jsem v budoucnost a úspěšnost těchto dvou společností a jejich obchodních modelů natolik přesvědčen, že si myslím, že by se do roka mohly ceny jejich akcií zdvojnásobit. 

 

MariMed $MRMD  

Společnost MariMed je nadějná čistě konopná společnost, která roste razantním tempem a zároveň zůstává zisková. Mezi prodejem ve výdejnách a licenčními poplatky od dalších maloobchodníků, kteří chtějí prodávat produkty společnosti MariMed, vzrostly její čtvrtletní tržby za poslední tři roky o více než 846 % 😁.

 

Je dokonce reálné, že by se během příštích dvou let mohly zdvojnásobit, protože společnost očekává, že v roce 2021 dosáhne více než dvojnásobku svých příjmů za rok 2020, což by mohlo znamenat, že dosáhne celkové výše 118 milionů dolarů, a to už je více než v polovině cesty. 

 

Navíc loni dosáhla $MRMD rekordního zisku před úroky, zdaněním a odpisy (EBITDA) ve výši 17,87 milionu dolarů, který pravděpodobně také zdvojnásobí. Do budoucna budou její tři (momentálně rozestavěné) výdejny důležitými přírůstky k ostatním sedmi, což znamená, že ještě více nových prodejních příležitostí a automaticky tržeb je za rohem. 

 

Jako by to nestačilo, vedení plánuje rozšíření kapacity výdejen a licenční programy, které by podle jeho očekávání mohly přinést dalších nejméně 120 milionů dolarů ročně.

 

Pokud společnost MariMed $MRMD dosáhne svého cíle 118 milionů dolarů v roce 2021 a poté úspěšně zrealizuje své expanzní plány v roce 2022, zdvojnásobí své tržby dvakrát během dvou let, a to z ní dělá docela zajímavou akcii, která bude toho zdvojnásobení možná následovat.

 

 

Planet 13 $PLNHF 

Podobně jako MariMed je i Planet 13 Holdings malým prodejcem konopí s ambiciózními plány na expanzi. V současné době jsou její největší výhodou prodejny umístěné v blízkosti Las Vegas Strip, což jí umožňuje samostatně obsadit ohromujících 9 % nevadského trhu s marihuanou.

 

V posledních třech letech byl obchod ve Vegas bezvýhradně úspěšný a čtvrtletní tržby společnosti Planet 13 vzrostly o téměř 300 %, zatímco její celkové provozní náklady v poměru k tržbám klesly o krásných 26,81 %. 

 

Jinými slovy, nové příjmy přicházejí stále rychleji, zatímco náklady společnosti Planet 13 $PLNHF klesají. Malá část těchto nových příjmů je pravděpodobně způsobena dvěma novými prodejnami, které společnost otevřela v minulém roce, a další jsou brzy na cestě.

 

Do roku 2026 plánuje společnost $PLNHF otevřít více než osm nových prodejen, všechny na lukrativních trzích, jako je Illinois, což bude oproti současným třem prodejnám znamenat obrovský nárůst. Ještě předtím začnou její novější provozovny ale rozšiřovat svůj provoz a zaznamenávat větší tržby. 

 

I když se jim hned nepodaří vyrovnat se prodejně v Las Vegas, která během roku 2020 dosáhla tržeb 70,5 milionu dolarů, budou i tak od začátku významně přispívat.

 

Ve druhém čtvrtletí dosáhly čtvrtletní tržby 32,84 milionu dolarů, což představuje meziroční nárůst o 205,2 %. S takovým růstem nebude trvat příliš dlouho, než si trh této akcie všimne a její hodnota prudce vzroste.

 

 

DISCLAIMER: Nejsem investiční profesionál, ale jen zaujatý retailový investor, takže se nejedná o investiční doporučení.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

👌