S&P 500 ^GSPC
4,967.23
-0.88%
Nvidia NVDA
$762.00
-10.00%
Meta META
$481.07
-4.13%
Amazon AMZN
$174.63
-2.56%
Tesla TSLA
$147.02
-1.94%
Microsoft MSFT
$399.12
-1.27%
Apple AAPL
$165.00
-1.22%
Alphabet GOOG
$155.72
-1.10%

Kolejny cios dla kryptowalut: Jak po tym wszystkim ktoś może jeszcze wierzyć w wirtualne waluty?

Nie tylko giełda ma kłopoty. Problemy gospodarcze świata dotykają wszystkich sektorów. Kryptowaluty nie są wyjątkiem. Jego spadek można było przypisać również klasycznej korelacji z indeksem SAP500. Ale kryptowaluta traci wiarygodność, zwłaszcza w oczach sektora detalicznego i z powodu skandali z nią związanych. Kompletne krachy stablecoinów, schematy oszustw itp. Najnowszy problem Vaulda również nie będzie pozytywną wiadomością.

Kryptowaluty znów są nieco w niełasce detalistów

Vauld, wspierany przez Coinbase innowator kryptowalutowy $COIN-3.2% powiedział, że zamroził wypłaty i zatrudnił doradców, aby zbadać potencjalną restrukturyzację, dołączając do swoich konkurentów z Celsius Network.

Firma z Singapuru zatrudniła Kroll jako doradcę finansowego oraz Cyril Amarchand Mangaldas i Rajah & Tann Singapore jako radców prawnych, powiedział CEO Darshan Bathija we wpisie na blogu w poniedziałek. Wszystkie wypłaty, handel i depozyty na platformie zostały zawieszone. Jako użytkownik nie chcesz tego słyszeć.

Ruch Vaulda przyszedł mniej niż trzy tygodnie po tym, jak firma powiedziała, że przetwarza wycofania "jak zwykle i będzie nadal robić to w przyszłości". Odwrót wskazuje na szybkość, z jaką spadające ceny przetaczają się przez sektor, rzucając na kolana firmy od Celsjusza po fundusz hedgingowy Three Arrows Capital.

Niedługo po tej próbie uspokojenia klientów Vauld ogłosił plany redukcji zatrudnienia o 30%.

https://www.youtube.com/watch?v=cksUYi0A7gg

Rynki kryptowalutowe zareagowały beznamiętnie na ostatnie ogłoszenie Vaulda, z Bitcoinem $BTCUSD+1.5% notowanym o 1,3% niżej na poziomie 19 180 USD o 10:30 w Londynie w poniedziałek. Największa kryptowaluta pogrążyła się o ponad 70% od swojego listopadowego szczytu.

To nie jest jednak coś, do czego bitcoin jest przyzwyczajony.

Założona w 2018 roku przez Bathija i Sanju Kurian, Vauld zapewnia produkty do pożyczania i przechowywania kryptowalut. W lipcu ubiegłego roku pozyskała 25 milionów dolarów w rundzie finansowania prowadzonej przez Valar Ventures Petera Thiela. W finansowaniu uczestniczyło również Coinbase Ventures.

We wpisie na blogu w poniedziałek, Bathija powiedział, że Vauld widział "ponad" 197,7 mln USD w wypłatach od klientów od 12 czerwca, kiedy warunki rynkowe uległy pogorszeniu. CEO powiedział BusinessLine w maju, że skupia się na zwiększeniu aktywów pod zarządzaniem z 1 mld USD do 5 mld USD.

Spółka prowadzi również rozmowy z potencjalnymi inwestorami, podano w stanowisku. Planuje złożyć wniosek do sądów w Singapurze o moratorium "aby dać nam przestrzeń do wdrożenia proponowanej restrukturyzacji", powiedział Bathija. Vauld dokona "specjalnych ustaleń" dla depozytów klientów, którzy muszą spełnić wezwania do uzupełnienia depozytów zabezpieczających związanych z zabezpieczonymi kredytami, wynika z notatki.

Nie. Z pewnością nie jest to dobry wygląd dla kryptowalut w ogóle. Nadal jednak wierzę, że Bitcoin jest królem i pewnego dnia znów pokaże swoją siłę. Myślę, że to będzie tylko kwestia czasu :)

Disclaimer: To nie jest w żaden sposób rekomendacja inwestycyjna. To jest wyłącznie moje podsumowanie i analiza oparta na danych z internetu i kilku innych analiz. Inwestowanie na rynkach finansowych jest ryzykowne i każdy powinien inwestować w oparciu o własne decyzje. Jestem tylko amatorem dzielącym się swoimi opiniami.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet