S&P 500 ^GSPC
5,051.41
-0.21%
Tesla TSLA
$157.11
-2.71%
Apple AAPL
$169.38
-1.92%
Nvidia NVDA
$874.15
+1.64%
Microsoft MSFT
$414.58
+0.23%
Alphabet GOOG
$156.00
-0.21%
Amazon AMZN
$183.32
-0.16%
Meta META
$499.76
-0.09%

Jim Cramer twierdzi, że powinniśmy postawić na Coca-Colę i 2 inne akcje, które najlepiej zniosą politykę Fedu

Dla większości z Was Jim Cramer zapewne nie wymaga dodatkowego przedstawienia. Były menedżer jednego z wielu funduszy hedgingowych, a obecnie postać telewizyjna, która stała się znana głównie ze swoich porad i opinii. Są one szeroko cytowane przez różne media. Niestety (niestety), Cramer rzadko trafia w dziesiątkę. Przyjrzyjmy się bliżej temu, co tym razem wymyślił.

Należy zauważyć, że sensowny jest wybór Coca-Coli, np.

1. Salesforce $CRM+1.7%

Salesforce to gigant w dziedzinie oprogramowania w chmurze. Jej platforma do zarządzania relacjami z klientami jest wykorzystywana przez ponad 150 000 firm do rozwoju ich biznesu. Chmura obliczeniowa to kwitnąca branża, a liczby Salesforce'a są tego niezbitym dowodem.

W pierwszym kwartale przychody wzrosły o 24% rok do roku do 7,4 mld USD. W pełnym roku fiskalnym 2023 kierownictwo spodziewa się przychodów w wysokości od 31,7 mld USD do 31,8 mld USD, co oznaczałoby wzrost o 20% w skali roku.

Źródło.

Jednak akcja jest w dół solidne 31% w 2022 roku, które mogą być miejsce do zakupu w lepszej cenie niż, powiedzmy, w zeszłym roku. Cramer twierdzi, że inwestorzy powinni rozważyć zakup akcji Salesforce zanim firma zorganizuje we wrześniu konferencję Dreamforce.

W ubiegłym miesiącu analityk Stifel J. Parker Lane podtrzymał rekomendację Kupuj dla akcji Salesforce. Co prawda analityk obniżył cenę docelową z 300 do 250 dolarów, ale nowa cena docelowa nadal implikuje potencjalny wzrost o 43%.

2. Merck $MRK-0.9%

Sektor opieki zdrowotnej jest klasycznym przykładem sektora defensywnego ze względu na jego umiarkowaną ekspozycję na wzloty i upadki gospodarki. Cramer lubi farmaceutycznego giganta Merck, ponieważ jest odporny na recesję i oferuje hojne dywidendy.

Akcje płacą 69 centów za akcję kwartalnie i dają stopę zwrotu nieco poniżej 3 proc. Firma również rośnie. W pierwszym kwartale światowa sprzedaż firmy Merck z działalności kontynuowanej wyniosła 15,9 mld dolarów, co oznacza wzrost o 50% w stosunku do roku poprzedniego.

Źródło.

Podczas gdy większość rynku jest głęboko w czerwieni w 2022 roku, akcje Merck są w górę o 20% od początku roku. Analityk Mizuho Mara Goldstein widzi na horyzoncie kolejne wzrosty. Analityk posiada rekomendację Kupuj i cenę docelową 100 dolarów dla Merck, która jest około 8% powyżej obecnych poziomów.

3. Coca-Cola $KO-0.1%

Cramer jest bykiem na Coca-Coli, ale to nie powinno być zaskoczeniem. Po raporcie z zysków firmy w Q1 w kwietniu, Cramer powiedział, że firma pokazała "jak doświadczony zespół zarządzający może pokonać prawie każde wyzwanie, które możesz rzucić na niego" i że ma "długoterminową siłę."

Źródło.

Jeśli chodzi o dostarczanie inwestorom zysków na dobre i złe, niewiele firm robi to lepiej niż Coca-Cola. Firma weszła na giełdę ponad 100 lat temu. W lutym tego roku zarząd zatwierdził 60. z rzędu podwyżkę dywidendy.

Nietrudno zauważyć, dlaczego wypłata jest tak niezawodna: kultowe produkty są sprzedawane w ponad 200 krajach, a nawet w czasie recesji zwykła puszka Coli jest nadal przystępna dla większości ludzi. Akcje przeciwstawiły się również trwającemu na rynku odpływowi i od początku roku wzrosły o 6%. Analityk Wells Fargo Chris Carey ma rating Overweight i cenę docelową w wysokości 74 dolarów dla Coca-Coli, która jest o 17% wyższa niż ta, na której akcje są dzisiaj.

Disclaimer: To nie jest rekomendacja inwestycyjna, inspirowana przez Yahoo Finance. Nie jestem profesjonalnym inwestorem.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet