S&P 500 ^GSPC
5,061.82
-1.20%
Tesla TSLA
$161.48
-5.59%
Nvidia NVDA
$860.01
-2.48%
Meta META
$500.23
-2.28%
Apple AAPL
$172.69
-2.19%
Microsoft MSFT
$413.64
-1.96%
Alphabet GOOG
$156.33
-1.80%
Amazon AMZN
$183.62
-1.35%

3 niepowstrzymane akcje wzrostowe do kupienia w 2022 roku i później

Pierwsza firma rozszerza swoją znaczącą penetrację rynku w terapiach mukowiscydozy. Różnorodna oferta produktowa i ogromna skala działania tej drugiej firmy umożliwiły jej stały wzrost w czasie. Baza klientów trzeciej firmy jest stosunkowo lojalna, tworząc prężną bazę powtarzalnych przychodów.

Wytrzyma lepiej niż niejeden na rynku niedźwiedzia.

Co czyni akcje nie do zatrzymania, które będą rosły bez względu na warunki ekonomiczne i globalną niepewność? Jednym słowem - niezawodność. Jeśli model biznesowy firmy jest odporny i sprawdzony w ciągu wielu lat osiągania dobrych wyników, nie będzie narażony na tak wiele problemów, gdy sprawy przybiorą zły obrót.

W tym duchu są trzy takie spółki, o których inwestorzy powinni wiedzieć i rozważyć ich zakup już dziś. Wszystkie trzy osiągnęły lepsze wyniki niż rynek w ciągu ostatnich 12 miesięcy i ostatnich 10 lat. Przyjrzyjmy się szybko każdemu z nich.

1. Vertex Pharmaceuticals $VRTX+0.2%

Jest to jedna z największych na świecie firm biofarmaceutycznych, a jej długoterminowa koncentracja na opracowywaniu i komercjalizacji leków na mukowiscydozę (CF), rzadką dziedziczną chorobę płuc, sprawia, że jest tak potężna. Jest to jedyna firma tworząca terapie dla CF, a jej penetracja rynku jest dość imponująca. Z szacowanych 83.000 pacjentów z CF w świecie zachodnim, produkty Vertex leczyć wszystkie, ale 25.000 pacjentów, którzy są kwalifikowalne.

Sprzedaż dla tych pacjentów w ciągu ostatnich 12 miesięcy przekroczyła 7,9 miliarda dolarów, a liczba ta wzrośnie, gdy firma będzie nadal produkować więcej leków, aby uchwycić resztę rynku CF. Vertex dywersyfikuje się również na inne rynki chorobowe, takie jak anemia sierpowata.

W ciągu ostatnich pięciu lat roczny dochód netto Vertexuwzrósł o 788,9%, ledwie migocząc w odpowiedzi na chaos w 2020 roku. Ponieważ pacjenci CF mogą uzyskać ich leki pokryte przez ubezpieczenie i ich popyt na leczenie nie zmienia się bez względu na to, co dzieje się w gospodarce, jego działalność jest stosunkowo bezpieczny od zewnętrznych zakłóceń. Jest to co najmniej dobre dla perspektyw firmy podczas obecnej inflacji, ale jest to również silny fundament dla sukcesu w spokojniejszych czasach.

2. Costco $COST-1.8%

Gigant konsumencki Costco Wholesale jest chyba definicją akcji nie do zatrzymania. Chociaż marża zysku jest niska, na poziomie prawie 2,6%, hurtownie firmy, które wymagają członkostwa, aby robić zakupy, są prowadzone dość wydajnie. Dodatkowo, wraz z rosnącą inflacją zmuszającą wielu konsumentów do szukania sposobów na obniżenie kosztów poprzez kupowanie artykułów spożywczych i domowych luzem, Costco ma korzystną pozycję, aby w ciągu najbliższych kilku lat zwiększyć swój całkowity przychód do 195,9 mld dolarów w 2021 roku.

W ciągu ostatnich 10 lat roczny przychód Costco wzrósł o 97,6%, a dochód netto o 193%, co wskazuje, że baza członków i przychód na członka rosną. Tajną bronią Costco pracującą na rzecz akcjonariuszy jest jego wysoce spójny skład w czasie, który jest możliwy dzięki wysoce lojalnej bazie klientów. W rzeczywistości 92,3% odnawia swoje członkostwo każdego roku, co wygenerowało 4,1 miliarda dolarów w składkach członkowskich w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Podczas gdy istnieje wiele innych miejsc, w których jej członkowie mogliby robić zakupy bez konieczności uiszczania rocznej opłaty, zaangażowanie firmy w utrzymanie niskich cen zmniejsza ryzyko odejścia. W dłuższym okresie czasu była to skuteczna strategia i nie ma powodu, by sądzić, że zarząd rozważa zmianę jej kierunku w najbliższym czasie.

3. Thermo Fisher Scientific $TMO-1.3%

Thermo Fisher Scientific produkuje wszelkiego rodzaju produkty dla sektora biomedycznego, w tym analizatory, kliniczne testy diagnostyczne, sprzęt laboratoryjny, odczynniki i inne materiały eksploatacyjne. A 55% z jego 41,1 mld dolarów w ciągu ostatnich 12 miesięcy pochodziło z powtarzalnych źródeł, takich jak sprzedaż laboratoryjnych materiałów eksploatacyjnych firmom farmaceutycznym i biotechnologicznym. Bez produktów, które wytwarza Thermo, jego klienci nie opracują żadnych nowych leków, ponieważ wiele z jego oferty jest standardem w biofarmacji.

Tak długo, jak ci klienci pozostają w biznesie, Thermo nie będzie miało problemu z rozwijaniem się z kwartału na kwartał, budując zarówno bazę przychodów, jak i już silną rozpoznawalność marki. A ponieważ zarząd szacuje, że jego rynek docelowy rośnie w tempie do 6% rocznie, nie zabraknie mu okazji do dalszej ekspansji.

Co gorsza, od 2011 do 2021 roku jej wolne przepływy pieniężne (FCF) rosły ze złożoną roczną stopą wzrostu (CAGR) na poziomie 17%, co jest wyjątkowo wysokim wynikiem. Biorąc pod uwagę jej czołową pozycję jako głównego dostawcy dla badań biomedycznych, trudno sobie wyobrazić, aby firma napotkała jakiekolwiek niepowodzenia, z których nie mogłaby się szybko podnieść.

Moim zdaniem ta lista jest dość zróżnicowana dla przeciwników leków jest opcja Costco i odwrotnie dla tych, których nie ciągnie do hurtu są dwie firmy do wyboru. Wybór należy oczywiście do każdego inwestora, jest to tylko analiza ciekawych spółek, a nie doradztwo inwestycyjne.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet