S&P 500 ^GSPC 4,990.23 +0.46%
Tesla TSLA $141.78 -3.58%
Nvidia NVDA $783.55 +2.83%
Alphabet GOOG $157.58 +1.19%
Apple AAPL $165.64 +0.38%
Amazon AMZN $175.23 +0.34%
Meta META $479.60 -0.31%
Microsoft MSFT $398.74 -0.10%

Od spolehlivého vyplácení dividend až po rostoucí tržby a zisky – důvodů, proč držet akcie společnosti Visa je mnoho

V Americe i v zahraničí se rychle mění způsob, jakým lidé platí a provádějí transakce. Elektronické platby vytlačují ty v hotovosti a právě společnost Visa z toho bude i nadále značně profitovat. Ve zkratce pokud věříte elektronizaci plateb i do budoucna a rádi byste se na tomto trendu svezli, jste na správném místě. 

Visa: spolehlivý platební gigant

Konsolidace okolo úroveň 200 USD

V uplynulém roce se akcie Visa $V+0.6% nikam rychle neposunuly. Pohybují se nahoru a dolů, ale úroveň 200 USD je jako magnet. Stále je to však lepší, než kdybychom drželi čistě hotovost, protože Visa nabízí budoucí roční dividendový výnos ve výši 0,79 %. 

Navíc je zde pocit bezpečí, když víte, že investujete do prosperujícího podniku. Během druhého čtvrtletí roku 2022 se čisté příjmy společnosti Visa v meziročním srovnání zvýšily o 25 %. Také čistý zisk společnosti podle GAAP vzrostl o 21 % a zisk na akcii podle GAAP společnosti Visa se zvýšil o 23 %.

Nárůst bezhotovostních plateb

Kde však společnost Visa ve 2. čtvrtletí skutečně zazářila, byla oblast přeshraničních plateb/transakcí. Je působivé, že objem přeshraničních plateb společnosti vzrostl o 38 %. Pokud vyloučíme přeshraniční objem v rámci Evropy, pak meziroční nárůst vyskočí na 47 %.

https://youtu.be/loSnW_pwses

Během hovoru k výsledkům za druhé čtvrtletí předseda představenstva a generální ředitel Alfred F. Kelly zdůraznil, že v oblasti spotřebitelských plateb Visa nadále "silným tempem vytlačuje hotovost". Ve druhém čtvrtletí vzrostly objemy debetních hotovostních plateb Visa o 2 %, zatímco objemy debetních plateb se zvýšily o 12 %.

Kelly dále poznamenal, že vytlačování hotovosti "pokračovalo po celém světě". Poukázal na to, že "meziročně v rámci debetních a kreditních platebních transakcí přibylo 7,9 miliardy platebních transakcí a ubylo 16 milionů hotovostních transakcí".

V 1. čtvrtletí 2022 Kelly navíc "upozornil na přesun od hotovosti k bezhotovostním platbám v Latinské Americe a tento trend pokračoval i v tomto čtvrtletí". Odklon od hotovosti se navíc neomezuje pouze na Latinskou Ameriku. Neil Mumm, vedoucí oddělení Merchant Sales & Acquiring, Visa, Asia Pacific, poznamenal, že Visa "umožňuje bezhotovostní platby" v Asii, "od obchodu s jízdními koly ve Vietnamu až po pop-up obchody a pouliční prodejce v Hongkongu". Pro usnadnění tohoto přechodu Visa zavedla program Acceptance Fast Track. Tento program umožňuje asijským malým podnikům přijímat digitální platby během několika minut.

Slovo na závěr 

Od spolehlivého vyplácení dividend až po rostoucí tržby a zisky - důvodů, proč držet akcie společnosti Visa, je dostatek. Bezhotovostní platby jsou na vzestupu a společnost Visa proto předjímá tento celosvětový trend a nabízí nejlepší systémy digitálních plateb ve své třídě.

DISCLAIMER: Veškeré informace zde uvedené mají pouze informační charakter a žádném případě se nejedná o investiční doporučení. Vždy si dělejte vlastní analýzu. Při přípravě textu jsem čerpal informace od analytika David Moadel. 

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @spritely22 má karmu 932 a je členem této komunity od 17/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

200USD opravdu funguje jak magnet :DD

Jsem zvědav jakým směrem se cena nakonec vydá

ale přiklonil bych se spíše na jih, aktuální sentiment ceně nepřeje

to nebudeš sám :d

to teda

$V+0.6% v portfoliu prostě nesmí chybět :))

Jen pozor na cenu za kterou nakupujeme!!

30 P/E nebo za kolik se prodává je na pováženou...