S&P 500 ^GSPC
5,051.41
-0.21%
Tesla TSLA
$157.11
-2.71%
Apple AAPL
$169.38
-1.92%
Nvidia NVDA
$874.15
+1.64%
Microsoft MSFT
$414.58
+0.23%
Alphabet GOOG
$156.00
-0.21%
Amazon AMZN
$183.32
-0.16%
Meta META
$499.76
-0.09%

Od niezawodnych wypłat dywidendy po rosnące przychody i zyski, powodów do posiadania akcji Visa jest wiele.

W Ameryce i na świecie sposób, w jaki ludzie płacą i dokonują transakcji, szybko się zmienia. Płatności elektroniczne wypierają płatności gotówkowe, a Visa, ze swoją dominującą pozycją na rynku, ma szansę odnieść w najbliższych latach ogromne korzyści. Krótko mówiąc, jeśli wierzysz w przyszłość płatności elektronicznych, to trafiłeś we właściwe miejsce.

Visa: niezawodny gigant płatniczy

Konsolidacja wokół poziomu 200 USD

Akcje Visa $V+0.0% nie poruszały się nigdzie szybko w ciągu ostatniego roku. Poruszają się w górę i w dół, ale poziom 200 dolarów jest jak magnes. Mimo wszystko jest to lepsze rozwiązanie niż trzymanie czystej gotówki, gdyż Visa oferuje przyszłą roczną stopę dywidendy na poziomie 0,79%.

Do tego dochodzi poczucie bezpieczeństwa, że inwestujesz w dobrze prosperujący biznes. W drugim kwartale 2022 r. dochód netto Visa wzrósł o 25% rok do roku. Również dochód netto firmy w ujęciu GAAP wzrósł o 21%, a zysk na akcję w ujęciu GAAP Visa wzrósł o 23%.

Zwiększenie płatności niegotówkowych

W II kwartale Visa naprawdę błyszczała jednak w dziedzinie płatności/transakcji transgranicznych. Imponujący jest fakt, że wolumen płatności transgranicznych firmy wzrósł o 38%, a jeśli wyłączy się z tego wolumen transgraniczny w Europie, to wzrost w skali roku wzrasta do 47%.

https://youtu.be/loSnW_pwses

Podczas rozmowy telefonicznej dotyczącej wyników za drugi kwartał, prezes i dyrektor generalny Alfred F. Kelly podkreślił, że Visa nadal "w szybkim tempie wypiera gotówkę" w płatnościach konsumenckich. W drugim kwartale wolumen debetowych płatności gotówkowych Visa wzrósł o 2%, a wolumen płatności debetowych o 12%.

Kelly zauważył również, że wypieranie gotówki "trwało na całym świecie". Zwrócił uwagę, że "w skali roku transakcje płatnicze debetowe i kredytowe dodały 7,9 mld transakcji płatniczych i spadły o 16 mln transakcji gotówkowych."

Ponadto w I kwartale 2022 roku Kelly "podkreślił przejście z płatności gotówkowych na bezgotówkowe w Ameryce Łacińskiej i ten trend utrzymał się w kwartale". Co więcej, odejście od gotówki nie ogranicza się do Ameryki Łacińskiej. Neil Mumm, szef działu Merchant Sales & Acquiring, Visa, Asia Pacific, zauważył, że Visa "umożliwia płatności bezgotówkowe" w Azji, "od sklepów rowerowych w Wietnamie po sklepy pop-up i sprzedawców ulicznych w Hongkongu". Aby ułatwić to przejście, Visa wprowadziła program Acceptance Fast Track. Program ten pozwala azjatyckim małym firmom akceptować płatności cyfrowe w ciągu kilku minut.

Słowo na zakończenie

Od niezawodnych wypłat dywidendy po rosnącą sprzedaż i zyski, istnieje wiele powodów, aby trzymać akcje Visy. Płatności bezgotówkowe są coraz powszechniejsze, dlatego Visa przewiduje ten globalny trend, oferując najlepsze w swojej klasie systemy płatności cyfrowych.

DISCLAIMER: Wszystkie informacje zawarte w niniejszym dokumencie mają charakter wyłącznie informacyjny i w żaden sposób nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej. Zawsze należy przeprowadzić własną analizę. Przygotowując tekst czerpałem informacje od analityka Davida Moadla.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet