S&P 500 ^GSPC
4,967.23
-0.88%
Nvidia NVDA
$762.00
-10.00%
Meta META
$481.07
-4.13%
Amazon AMZN
$174.63
-2.56%
Tesla TSLA
$147.02
-1.94%
Microsoft MSFT
$399.12
-1.27%
Apple AAPL
$165.00
-1.22%
Alphabet GOOG
$155.72
-1.10%

Strategie, które pomogą Ci w pełni wykorzystać rynek niedźwiedzia + przykład

Spadające ceny akcji mogą dziś przysporzyć inwestorom zmartwień. Ale daje im to szansę na kupno spółek wysokiej jakości po obniżonych wycenach. To może ustawić inwestorów na znaczne zyski w późniejszym czasie. Teraz jest czas na kupowanie, a nie sprzedawanie akcji.

Istnieje tutaj potencjalne rozwiązanie, które inwestorzy powinni rozważyć - takie, które może zrównoważyć ryzyko.

Czy kupować akcje teraz, czy czekać na ożywienie? To pytanie zadaje sobie prawdopodobnie wielu inwestorów w samym środku tego rynku niedźwiedzia. Nikt nie chce kupić akcji tylko po to, aby zobaczyć, jak spada przez tygodnie, miesiące lub nawet lata. W tym samym czasie, nigdy nie będziesz wiedział na pewno, kiedy dno zostało osiągnięte aż do czasu, gdy akcje wzrosną.

Istnieje tu potencjalne rozwiązanie, które inwestorzy powinni rozważyć - takie, które mogłoby zrównoważyć oba te ryzyka.

Dollar cost averaging ma dużo sensu

Dollar cost averaging to strategia polegająca na regularnym inwestowaniu tej samej kwoty pieniędzy w akcje. W ten sposób można uniknąć podejmowania jeden duży zakup dzisiaj, tylko do cringe, gdy widzisz akcji spadek nawet niższe wartości w przyszłym miesiącu.

Zamiast tego możesz rozłożyć całkowitą kwotę, którą planujesz zainwestować na kilka miesięcy, rok lub nawet dłużej. Następnie, jeśli cena akcji spadnie, twój średni koszt spadnie, gdy dokonasz dodatkowych zakupów. Jednocześnie, jeśli rynki się odrodzą i wartość akcji wzrośnie, wtedy skorzystasz z tych zysków.

Oto jak to działa

Jako przykład weźmy akcje takie jak Teladoc Health $TDOC-1.5%. Jest liderem w sektorze telezdrowia, a ten sektor się rozwija. Analitycy z Fortune Business Insights przewidują, że będzie on rósł w tempie 32,1% rocznie do 2028 roku, kiedy to będzie wart ponad 636 miliardów dolarów. Biorąc pod uwagę potencjał, akcje takie jak Teladoc mogą stanowić solidny, długoterminowy zakup.

Jednakże akcje giganta w dziedzinie telezdrowia spadły w tym roku o 61%, podczas gdy indeks S&P 500 spadł tylko o 21%. Inwestorzy mogą wahać się, czy zaryzykować akcje, biorąc pod uwagę ich spowolnione tempo wzrostu. Jeśli jednak rynek telezdrowia generuje zyski, których oczekują analitycy, to Teladoc powinien zapewnić, że akcje o najwyższym wzroście są tymi, które można posiadać w dłuższym okresie.

Jeśli zainwestowałeś 1000 dolarów w akcje na początku roku, Twoja inwestycja w tej chwili byłaby warta około 390 dolarów. Ale gdybyś zamiast tego odłożył swój plan kupowania co miesiąc akcji o wartości około 167 dolarów przez pierwsze sześć miesięcy roku, tak wyglądałaby twoja średnia:

Źródło.

Na początku czerwca twój średni koszt wyniósłby nieco poniżej 56 dolarów. Całkowita inwestycja pozostałaby na poziomie około 1000 dolarów, ale teraz, gdy akcje Teladoc są notowane na poziomie około 35 dolarów, spadłaby o 37% zamiast 61%. Twoja inwestycja byłaby warta 630 dolarów, w porównaniu do 390 dolarów, gdybyś dokonał tylko jednej dużej inwestycji na początku roku. To wciąż strata, ale znacznie mniejsza - i miejmy nadzieję, że przejściowa - biorąc pod uwagę perspektywy dla sektora. Nie zawsze tak jest, aledollar cost averaging może być dobrą strategią, gdy akcje mają dobre podstawy i obiecujące perspektywy wzrostu.

Korzystanie z dollar cost averaging może być doskonałym sposobem na utrzymanie inwestycji na rynku akcji, jednocześnie opierając się pokusie, aby spróbować czasu na rynku. Jeśli masz wysokiej jakości inwestycję, którą chcesz kupić i trzymać, to jest to strategia, która może działać dobrze i prowadzić do dużych zysków.

Používate DCA?

Vote to see the results! 0 answers already!

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet