S&P 500 ^GSPC 4,980.88 +0.27%
Tesla TSLA $140.06 -4.75%
Nvidia NVDA $778.24 +2.13%
Meta META $478.74 -0.48%
Alphabet GOOG $156.42 +0.45%
Amazon AMZN $175.28 +0.37%
Apple AAPL $165.48 +0.29%
Microsoft MSFT $398.07 -0.26%

Wells Fargo wie, kiedy nadchodzi recesja. I dają ci 3 akcje, które powinny cię chronić

Coraz więcej mówi się o nadchodzącej recesji. Bardziej pozytywne głosy mówią, że jest jeszcze szansa na jej uniknięcie. Realiści twierdzą, że to tylko kwestia czasu. I spójrzmy prawdzie w oczy - to po prostu część cyklu gospodarczego, który musi nadejść. Mając to na uwadze, nie musimy się zbytnio przejmować. Ale gdyby ktoś wiedział dokładnie, kiedy nadejdzie recesja, mógłby się ładnie przygotować, a może nawet wyjść na tym jak najlepiej. Wells Fargo twierdzi, że wie, kiedy nadejdzie recesja. I nawet mówi ci trzy akcje, które widzi jako dobre wybory dla takiej sytuacji.

Jesteśmy w czerwieni od dłuższego czasu, ale recesja jeszcze oficjalnie nie nadeszła.

Rok 2022 był trudny dla inwestorów. Od początku roku S&P 500 spadł o ponad 20%. Ale spadek na giełdzie nie jest jedyną rzeczą, którą należy się martwić, ponieważ Wells Fargo widzi teraz, że gospodarka amerykańska osuwa się w łagodną recesję do połowy 2023 roku.

"Naszym zdaniem recesja będzie mniej więcej odpowiadać spowolnieniu z lat 1990-1991 pod względem wielkości i czasu trwania. Tamta recesja trwała dwa kwartały, a jej szczytowy spadek realnego PKB wyniósł 1,4%" - napisał główny ekonomista banku Jay Bryson w notatce z zeszłego miesiąca.

Dobra wiadomość? Wells Fargo zaprezentował niedawno portfel akcji odpornych na recesję - oto spojrzenie na trzy, które mogą stanowić odporny trzon portfela.

Colgate-Palmolive $CL+1.4%

Łatwo zauważyć, dlaczego Colgate-Palmolive należy do portfela odpornego na recesję. Firma jest głęboko zakorzeniona w swoich rynkach operacyjnych - pielęgnacji jamy ustnej, pielęgnacji osobistej, żywienia zwierząt domowych i pielęgnacji domu. W szczególności jej wiodąca marka Colgate ma zdecydowanie największy udział w globalnym rynku past do zębów. A dzięki takim markom jak Softsoap i Palmolive firma jest również dominującym graczem na rynku mydeł w płynie. Ludzie (mam nadzieję) nie przestaną po prostu używać tych 😂

Firma zwiększa swoją wypłatę przez 60 lat z rzędu. Biznes wciąż rośnie: w pierwszym kwartale sprzedaż organiczna Colgate-Palmolive wzrosła o 4% rok do roku.Akcje CL wypłacają kwartalną dywidendę w wysokości 47 centów za akcję, oferując roczną stopę zwrotu w wysokości 2,3%.

W porównaniu z resztą rynku, CL trzyma się całkiem nieźle.

WM $WM+0.3%

WM, znana wcześniej jako Waste Management, reklamuje się jako największy w Ameryce Północnej dostawca kompleksowych rozwiązań w zakresie ekologicznego zarządzania odpadami. Mówi, że świadczy usługi odbioru odpadów, recyklingu i utylizacji dla ponad 20 milionów klientów mieszkalnych, komercyjnych, przemysłowych i komunalnych.

Gospodarka odpadami nie jest gwiazdorską branżą, ale jest to biznes niezbędny: niezależnie od tego, czy gospodarka kwitnie, czy jest w recesji, ludzie wciąż potrzebują kogoś, kto przyjdzie i zabierze ich śmieci. Firma powstała w 1968 roku i sprząta do dziś. W pierwszym kwartale przychody WM wzrosły o 13% rok do roku do 4,66 mld dolarów. Skorygowany zysk na akcję wyniósł w tym kwartale 1,29 USD, co oznacza wzrost o 22% w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego.

Nie jestem już nawet przyzwyczajony do widoku koloru zielonego.

WM wypłaca obecnie kwartalną dywidendę w wysokości 65 centów na akcję, co oznacza wzrost o 13% w porównaniu z sytuacją sprzed roku. Tym samym rok 2022 jest 19. rokiem z rzędu, w którym spółka zwiększyła swoją wypłatę. Akcje oferują roczną stopę zwrotu na poziomie 1,7%.

Johnson & Johnson $JNJ+0.9%

Gigant branży medycznej Johnson & Johnson, który ma ugruntowaną pozycję na rynkach dóbr konsumpcyjnych, farmaceutyków i urządzeń medycznych, zapewniał inwestorom regularne zyski we wszystkich cyklach gospodarczych. Wiele z marek zdrowotnych firmy - takich jak Tylenol, Band-Aid i Listerine - jest tak wszechobecnych, że używa się ich jako skrótu dla całej kategorii produktów. W sumie JNJ ma 29 produktów, z których każdy może generować roczną sprzedaż przekraczającą 1 miliard dolarów.

Jeszcze raz!

Johnson & Johnson nie tylko wykazuje powtarzalne roczne zyski, ale także konsekwentnie je zwiększa: W ciągu ostatnich 20 lat skorygowane zyski Johnson & Johnson rosły w średnim tempie 8% rocznie. Akcje od kilkudziesięciu lat są w trendzie wzrostowym. A w 2022 r. ponownie udowadnia swoją odporność: podczas gdy szeroki rynek wszedł na terytorium niedźwiedzi, JNJ jest w rzeczywistości w górę 3% od roku do roku. JNJ ogłosił również w kwietniu swoją 60. z rzędu roczną podwyżkę dywidendy i obecnie daje 2,5%.

Disclaimer: To nie jest w żaden sposób rekomendacja inwestycyjna. Jest to wyłącznie moje podsumowanie i analiza oparta na danych z internetu i kilku innych analiz. Inwestowanie na rynkach finansowych jest ryzykowne i każdy powinien inwestować w oparciu o własne decyzje. Jestem tylko amatorem dzielącym się swoimi opiniami.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet