S&P 500 ^GSPC
5,123.41
-1.46%
Nvidia NVDA
$881.95
-2.67%
Meta META
$511.90
-2.15%
Tesla TSLA
$171.05
-2.03%
Amazon AMZN
$186.13
-1.54%
Microsoft MSFT
$421.90
-1.41%
Alphabet GOOG
$159.19
-1.00%
Apple AAPL
$176.55
+0.86%

Výsledky průzkumu Bloomberg Wall Street ukazují na možný 43% pokles bitcoinu

Trh s kryptoměnami zažil masivní korekci s americkými akciemi poté, co americká centrální banka stáhla nohu z plynového pedálu americké ekonomiky stažením své mimořádné monetární podpory. Wall Street očekává, že pád bitcoinu bude mnohem horší.

Vychýlená předpověď podtrhuje, jak medvědí investoři se stali.

Ti, kteří věří, že Bitcoin již dosáhl svého dna, mohou být zklamáni, protože nejnovější průzkum Bloomberg MLIV Pulse ukázal, že 60 % respondentů věří, že největší světová kryptoměna $BTCUSD+0.5% míří zpět k 10 000 USD. Mezitím 40 % respondentů věří, že to nakonec získá zpět úroveň 30 000 USD. Většina investorů, kteří se zúčastnili průzkumu, vyjádřila alespoň určitou míru skepse ohledně kryptoměn.  

Zdroj: Bloomberg, Sentiment investorů

Jak uvádí U.Today, centrální banka je na dobré cestě oznámit tento měsíc další zvýšení sazeb o 75 bazických bodů kvůli inflaci. Zvýšení sazeb má zásadní dopad na riziková aktiva, jako je bitcoin.   

Podle 60 procent z 950 investorů, kteří odpověděli na nejnovější průzkum MLIV Pulse, je pravděpodobnější, že se token propadne na 10 000 USD. Pokud mají respondenti průzkumu pravdu, bitcoin je na dobré cestě zaznamenat další pokles o zhruba 43 %. 18. června se vlajková kryptoměna propadla na 17 622 dolarů, což je nejnižší úroveň od prosince 2020.

Retailoví investoři měli z kryptoměn větší obavy než jejich institucionální protějšky, přičemž téměř čtvrtina označila třídu aktiv za odpad. Profesionální investoři byli vůči digitálním aktivům otevřenější.

Celkově však tento sektor zůstává polarizujícím: zatímco přibližně 28 procent z celkového počtu respondentů vyjádřilo silnou důvěru, že kryptoměny jsou budoucností financí, 20 procent uvedlo, že jsou bezcenné.

Krach kryptoměn pravděpodobně vyvine další tlak na vlády, aby zpřísnily regulaci tohoto odvětví. Takový dohled považuje většina respondentů za pozitivní, protože by mohl zvýšit důvěru a vést k širšímu přijetí mezi institucionálními a drobnými investory.

Vládní zásahy pravděpodobně uvítají i spotřebitelé popálení kolapsem takzvaného stablecoinu TerraUSD a problémové prostředníky jako Celsius Network a broker Voyager Digital Ltd.

Centrální banky také zvažují vývoj vlastních digitálních měn pro použití v digitálních platbách. Neočekává se však, že by nedávné poklesy cen – ani potenciální výzva ze strany centrálních bank – výrazně pozdvihly průmysl tím, že sesadí z trůnu dva dominantní tokeny, bitcoin a ether. Většina respondentů očekává, že jedna z těchto dvou zůstane hybnou silou za pět let, i když významný podíl vidí klíčovou roli v digitálních měnách centrálních bank.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Asi tomu špatně rozumím, ale on je tu někdo, kdo by nechtěl na minulem ATH nakoupit za 20k, za 10k nebo na nedávném propadu za 3k? Vážně to funguje jen tehdy a když to slitne, tak už nikdo nakupovat nechce protože je s BTC konec?:))

Áno niektori to majú divne nastavené v hlave 😀

strach, to ten hraje hlavní roli v rozhodovaní lidí

ale uvidíme, je to celkem vyrovnané

zrovna strachu je teď na trzích dost :d

Na všetkých 😀

Road to 10K?

rozhodně jsem zvědavý na budoucí cenový vývoj BTC

ale nějaký větší růst nečekám

já teda obzvlášť

pome :D

to už by z investičního hlediska nejspíš za nákup stálo

často sa deje opak toho, čo si mysli retail :)

to je pravda :)

Tak to proste je

bývá to tak...

ale ne vždy

boty bych na to nevsadil :d

říká se to

To áno

také dotazniky...

Aspoň to vytvára obraz

mohli by sa mýliť za mňa

10 je už ozaj dosť nízko

Tak 14-15 max dúfam

to je subjektivní pohled

jasně, to mohou

to je jedna velká neznámá