S&P 500 ^GSPC
4,967.23
-0.88%
Nvidia NVDA
$762.00
-10.00%
Meta META
$481.07
-4.13%
Amazon AMZN
$174.63
-2.56%
Tesla TSLA
$147.02
-1.94%
Microsoft MSFT
$399.12
-1.27%
Apple AAPL
$165.00
-1.22%
Alphabet GOOG
$155.72
-1.10%

2 akcje, które kupują najmądrzejsi inwestorzy na świecie, część 2

Po udanym pierwszym poście o akcjach, które kupują szanowani światowi inwestorzy, przychodzę z drugim wpisem. Daniel Loeb z Third Point Management stworzył nową, odważną pozycję w operatorze kolejowym ze Wschodniego Wybrzeża. Fundusz Raya Dalio, Bridgewater Associates, dokonał dużej inwestycji w giganta sprzętu medycznego.

Inwestorzy-miliarderzy wycofują swoje ciężarówki i ładują się w te akcje.

Naśladowanie tych legendarnych inwestorów może pomóc Twojemu portfelowi przetrwać każdą burzę. Akcje mogą rosnąć podczas hossy, ale to nie tam najlepsi inwestorzy zarabiają najwięcej. Zapytaj najbardziej skutecznych menedżerów finansowych, a powiedzą ci, że większość zysków, które osiągnęli w ciągu swoich kilkudziesięcioletnich karier, pochodzi z kupowania akcji podczas rynków niedźwiedzia.

Które akcje przyciągają obecnie najwięcej inwestorów? Oto kilka z nich, które Daniel Loeb i Ray Dalio zdobyli, gdy rynki były w dołku w ciągu pierwszych trzech miesięcy roku.

Daniel Loeb i $CSX-0.1%

Daniel Loeb jest dyrektorem generalnym i założycielem Third Point Management, głośnego nowojorskiego funduszu hedgingowego, który znany jest z wchodzenia w kratkę firmom, które jego zdaniem mogą radzić sobie lepiej. Loeb jest ostatnią osobą, od której większość prezesów chce słuchać, ale codzienni inwestorzy mogą zrobić dobrze, aby podążać za jego przykładem.

Największym dodatkiem Third Point w pierwszym kwartale był CSX, główny operator kolejowy na Wschodnim Wybrzeżu. Sieć CSX łączy każdy większy obszar miejski we wschodnich Stanach Zjednoczonych, gdzie mieszka zdecydowana większość ludności. Być może dlatego Loeb nabrał pewności siebie i kupił w pierwszym kwartale ponad 7 mln akcji.

Latem ubiegłego roku CSX dokonał sprytnego przejęcia Quality Carriers, jednej z największych flot cystern w Ameryce Północnej. Przejęcie znacznie rozszerza zasięg sieci transportu chemicznego CSX, co przyczyniło się do wzrostu przychodów w pierwszym kwartale o 21% w ujęciu rocznym. Zysk był tym bardziej imponujący, że rzeczywista wielkość wysyłki była o 2% niższa niż w roku poprzednim.

W ciągu ostatniego roku CSX przekazał swoim akcjonariuszom oszałamiającą kwotę 4,2 mld dolarów w postaci dywidend i wykupu akcji. Przy rosnących kosztach towarów, które CSX przewozi, akcjonariusze mogą oczekiwać znacznie więcej w nadchodzącym roku.

Ray Dalio i $MDT+0.4%

Kiedy Ray Dalio nie jest zajęty pisaniem bestsellerowych książek samopomocowych, prowadzi jeden z największych na świecie funduszy hedgingowych, Bridgewater Associates. Fundusze Dalio znane są z tego, że dobrze sobie radzą, gdy reszta rynku spada, a dywersyfikacja jest ważną częścią jego strategii.

Największą nowością w portfelu Bridgewater w pierwszym kwartale był Medtronic. Jest to największy na świecie producent urządzeń medycznych i niezawodny generator zysków w dobrych i złych czasach. Trudno otworzyć oczy w jakiejkolwiek sali szpitalnej nie widząc pół tuzina produktów firmy Medtronic. Jako największy producent sprzętu, korzyści skali pozwalają firmie na ostrą rywalizację z mniejszymi firmami.

Medtronic dąży do zwrotu dużej ilości gotówki akcjonariuszom. Obecnie akcja oferuje dywidendę z rentownością 3,1%, a inwestorzy mogą oczekiwać więcej. W tym roku mija 45. rok z rzędu, kiedy firma podniosła swoją wypłatę.

W ciągu ostatnich pięciu lat dywidenda Medtronicu wzrosła o 48 proc. Rosnąca sprzedaż wymiennych zastawek serca pomoże mu w najbliższych latach rosnąć znacznie dalej.

Ten wpis nie ma służyć jako rekomendacja inwestycyjna, a jedynie analiza akcji, które kupują najwięksi inwestorzy. Ten artykuł jest kontynuacją udanego pierwszego artykułu: 3 akcje, które kupują najmądrzejsi inwestorzy świata

Která společnost vás inspirovala?

Vote to see the results! 0 answers already!

No comments yet