S&P 500 ^GSPC 5,010.6 +0.87%
Nvidia NVDA $795.18 +4.35%
Tesla TSLA $142.05 -3.40%
Amazon AMZN $177.23 +1.49%
Alphabet GOOG $157.95 +1.43%
Apple AAPL $165.84 +0.51%
Microsoft MSFT $400.96 +0.46%
Meta META $481.73 +0.14%

Projekt, o kterém jsem vám psal v souvislosti s PONZI, vyhlásil bankrot

Crypto věřitel Celsius Network $CELUSD-4.8% ve středu oznámil, že „podal dobrovolné žádosti o reorganizaci podle kapitoly 11 amerického zákona o bankrotu u konkurzního soudu Spojených států pro jižní obvod New Yorku“.

Kryptoměna Celsius žádá o vyhlášení bankrotu.

Další poskytovatel kryptopůjček, Celsius Network, požádal o ochranu před bankrotem v USA „Nároky zákazníků budou řešeny prostřednictvím procesu podle kapitoly 11,“ uvedla společnost. Dvě další kryptofirmy nedávno požádaly o ochranu před bankrotem: Voyager Digital a Three Arrows Capital (3AC).

Alex Mashinsky, generální ředitel a spoluzakladatel společnosti Celsius, uvedl: Toto je správné rozhodnutí pro naši komunitu a společnost.

Společnost uvedla, že cílem prohlášení o konkurzu je „poskytnout společnosti příležitost stabilizovat její podnikání a dokončit komplexní restrukturalizační transakci, která maximalizuje hodnotu pro všechny zúčastněné strany“.

Společnost poznamenala, že bude i nadále fungovat, a vysvětlila: „Celsius má k dispozici 167 milionů dolarů v hotovosti, což poskytne dostatek likvidity na podporu určitých operací během procesu restrukturalizace.“

Minulý měsíc společnost Celsius na své platformě pozastavila výběry, swapy a převody. Její rozhodnutí zmrazit účty přimělo americkou Komisi pro cenné papíry a burzu (SEC) a několik státních regulátorů, aby společnost vyšetřily.

V tomto článku jsem upozornil na projekt Celsius: Ďalšia Terra LUNA? Preventívne zastavujú výbery? 

Ministerstvo finanční regulace amerického státu Vermont je jedním ze státních regulátorů vyšetřujících Celsius. Regulátor tvrdil, že kryptofirma byla zapojena do neregistrované nabídky cenných papírů v několika jurisdikcích, včetně Vermontu.

„Vzhledem k tomu, že nezaregistrovala své úrokové účty jako cenné papíry, zákazníci Celsia neobdrželi kritické informace o její finanční situaci, investičních aktivitách, rizikových faktorech a schopnosti splácet své závazky vůči vkladatelům a dalším věřitelům,“ uvedl regulátor a dodal:

Ministerstvo se domnívá, že Celsius je hluboce insolventní a postrádá aktiva a likviditu, aby dostál svým závazkům vůči majitelům účtů a dalším věřitelům.

Minulý týden také kryptopůjčovatel Voyager Digital požádal o bankrot podle kapitoly 11. Společnost jako důvody svého rozhodnutí požádat o ochranu před bankrotem uvedla „dlouhodobou volatilitu a nákazu na krypto trzích“ a selhání krypto hedgeového fondu Three Arrows Capital (3AC) s půjčkou.

Dny před oznámením bankrotu Voyageru požádala společnost Three Arrows Capital o ochranu před bankrotem podle kapitoly 15 v USA Tento týden konkurzní soudce zmrazil aktiva společnosti 3AC, což jasně naznačuje, že některé krypto firmy zjevně nezvládají své aktivity a zkoušky, které jim trh přináší.

Další článek, ve kterém jsem vyjádřil pochybnosti o projektu Celsius: Čaká tento projekt rovnaký scenár ako Terra LUNA a UST? 

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Ponzi jo?;) Tak to by je už kvůli tomu někdo měl asi vyšetřovat nebo ne?

Uvidíme čo bude nasledovať

cely internet od toho

Opatrnost až na prvním místě. Vidina velkých peněz mnohdy investory zaslepí.

no tie niektore dovody, pre ktore padla LUNA cez Anchor boli čisto o chamtivvosti

keď ti niekto ponukne ročne 20% za staking dolaru to smrdi problemom

takže sa treba vyhýbať projektom zameraným na požičiavanie kryptoaktiv

pokiaľ vidíš vysoké %.. ako pri LUNE a Anchor Protokol utekaj :)

moja rada :) vysoky staking, požičiavanie krypta atď... avoid

tento rok to vyzerá, že požičiavanie kryptomien= PONZI :D

ktorá sa skôr či neskôr zrúti a odnesú si to iba retail investori...

viď LUNA...