S&P 500 ^GSPC 5,071.63 +0.02%
Tesla TSLA $162.13 +12.06%
Nvidia NVDA $796.77 -3.33%
Amazon AMZN $176.59 -1.64%
Apple AAPL $169.02 +1.27%
Alphabet GOOG $161.10 +0.74%
Meta META $493.50 -0.52%
Microsoft MSFT $409.06 +0.37%

Rozczarowujące wyniki JPMorgan sygnalizują kłopoty nie tylko w sektorze bankowym

Akcje JPMorgan Chase $JPM+0.5% spadły dziś o ponad 4% po tym jak bank podał, że jego zyski za drugi kwartał spadły o 28%. Jednocześnie bank ogłosił, że zawiesza program odkupu akcji $JPM.+0.5% Dlaczego sezon zarobkowy jest tak ważny? Ogólnie rzecz biorąc, duże banki mają kierować inwestorów na kolejne perspektywy dla całego sektora bankowego, ale także obrazują ogólną kondycję gospodarki.

Akcje JPM spadły w tym roku o ponad 33%.

JPMorgan, który jest największym kredytodawcą na świecie, przypisał spadek zysku 428 milionom dolarów rezerw, które musiał odłożyć na pokrycie złych kredytów w ramach wymogu regulacyjnego. Nowojorski bank powiedział również, że "tymczasowo" zawiesza program skupu akcji własnych, aby spełnić bieżące wymogi kapitałowe.

Implikacje $JPM+0.5%

JPMorgan powiedział, że jego zysk w II kwartale spadł o 28% w stosunku do roku poprzedniego do 8,6 mld dolarów, głównie z powodu rezerw na kredyty, które był zmuszony odłożyć. Rok temu sprawozdanie finansowe banku zostało zasilone przez uwolnienie 3 mld dolarów rezerw.

  • Bank zanotował zysk na akcję w wysokości 2,76 USD, wobec oczekiwań na poziomie 2,88 USD.
  • Przychody za okres kwiecień-czerwiec wyniosły 31,63 mld dolarów wobec oczekiwań na poziomie 31,95 mld dolarów.

Niektórzy analitycy zaczęli obniżać swoje prognozy dla amerykańskiego sektora bankowego w związku z obawami o recesję, a powiązane z nim akcje znajdują się obecnie w pobliżu 52-tygodniowych minimów. Oczekuje się, że finansowanie bankowe również spadnie w tym roku z powodu spowolnienia transakcji, zwłaszcza fuzji i przejęć oraz pierwszych ofert publicznych.

W rzeczywistościJPMorgan poinformował, że jego opłaty za bankowość inwestycyjną spadły w drugim kwartale o 54% do 1,65 mld dolarów, o 250 mln dolarów mniej niż spodziewane 1,9 mld dolarów. Tymczasem przychody z obrotu papierami wartościowymi o stałym dochodzie wzrosły o 15% do 4,71 mld USD, co nadal było poniżej szacunków na poziomie 5,14 mld USD.

Dlaczego te wyniki mogą być ważne?

Duże banki, takie jakJPMorgan Chase, są postrzegane jako wskaźnik kondycji amerykańskiej gospodarki .

  • Dwie strony medalu:
  1. Rosnące stopy procentowe mogą być dobrą wiadomością dla banku patrzącego na potencjalny wzrost zysków.
  2. Ale wyższe stopy procentowe mogą również prowadzić do zwiększenia liczby kredytów zagrożonych i zaostrzenia wymogów kapitałowych, co może zmniejszyć zyski.
  • Spowolnienie w gospodarce światowej i ewentualna recesja mogą również spowodować, że przedsiębiorstwa i konsumenci będą zaciągać mniej kredytów.

Na telekonferencji z analitykami po opublikowaniu danych za drugi kwartał prezes JPMorgan Jamie Dimon powiedział, że perspektywy banku na resztę tego roku są niezmienione, ale niektóre obawy makroekonomiczne pogorszyły się w ostatnich miesiącach. Konkretnie Dimon powiedział, że martwi się o rosnące stopy procentowe, kryzys energetyczny w Europie, globalną recesję i trwającą wojnę na Ukrainie. W czerwcu powiedział, że nadchodzi gospodarczy "huragan".

Co dalej z $JPM+0.5%?

Rozczarowujące wyniki JPMorgan wysłały dziś jego akcje - i akcje innych banków - niżej, dodając do i tak już przygnębionych cen akcji. Biorąc pod uwagę ponure perspektywy gospodarcze, akcje banków prawdopodobnie będą dalej spadać w najbliższych tygodniach. Choć spadek cen akcji jest nieco niepokojący, może stanowić okazję do kupna dla inwestorów o długoterminowym horyzoncie.

  1. Czy uważasz, że sektor bankowy jest dobrym rozwiązaniem podczas ewentualnego nadejścia recesji?
  2. Czy wykorzystujesz spadek na $JPM+0.5% do zakupu?
  3. Co sądzisz o ruchu anulowania wykupów akcji?

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi przejść przez dokładną analizę.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet