S&P 500 ^GSPC
5,120.11
-1.52%
Nvidia NVDA
$885.13
-2.32%
Meta META
$512.04
-2.13%
Tesla TSLA
$171.19
-1.95%
Amazon AMZN
$185.64
-1.80%
Microsoft MSFT
$420.58
-1.72%
Alphabet GOOG
$158.89
-1.18%
Apple AAPL
$175.36
+0.19%

3 spółki wzrostowe o dużym potencjale i stopie dywidendy powyżej 5%

Popularnym tematem inwestycyjnym wśród inwestorów w ostatnim czasie jest łączenie ciekawych spółek, które nagradzają swoich inwestorów dywidendą i to jest powód tego wpisu. Te trzy spółki różnią się od siebie i dlatego zapewniają inwestorom dość zróżnicowane opcje inwestycyjne.

Czasami nudne picki akcji są właściwe.

Spowolnienie rynku dało inwestorom możliwość zainwestowania w kilka silnych akcji dywidendowych po rozsądnych cenach. Myślę, że jest wiele okazji w wysokodochodowych akcjach dywidendowych, a te są na szczycie listy.

1. Best Buy $BBY-2.1%

Może to zabrzmi szalenie, jeśli nie śledziłeś, ale Best Buy jest bardzo stabilnym sprzedawcą od prawie dekady. Firma nie jest świetna w konkurowaniu z firmami ecommerce, ale zbudowała świetny biznes będąc ulubieńcem konsumentów i dostawcą rozwiązań dla firm. Widać poniżej, że miał duży skok w przychodach i przepływach pieniężnych w czasie pandemii, ale nawet przed tym powoli się rozwijał.

Źródło.

Fakt, że Best Buy znalazł niszę w sprzedaży detalicznej elektroniki w czasach silnej konkurencji internetowej jest świadectwem jego ulepszonego modelu biznesowego. Myślę, że posiadanie fizycznych sklepów i usług takich jak Geek Squad i Enterprise Services będzie cenne przez wiele lat. Best Buy jest notowany na poziomie zaledwie ośmiokrotności prognozowanych zysków i ma 5% stopę dywidendy, a ja myślę, że to dobra wartość dla sprawdzonej inwestycji detalicznej.

2. TotalEnergies $TTE+0.1%

Ceny ropy są wysokie, benzyna jest droga, a w efekcie koncerny naftowe pławią się w zyskach. Poniżej widać, że TotalEnergies generuje w efekcie więcej wolnych przepływów pieniężnych. Dekadę temu firma prawdopodobnie przelałaby większość tej gotówki z powrotem na wzrost produkcji, ale dziś przemysł energetyczny jest zadowolony z gromadzenia zysków, ponieważ dyrektorzy widzą zniszczenie popytu pochodzące z pojazdów elektrycznych. TotalEnergies inwestuje również więcej w energię odnawialną i paliwa przejściowe. Od ponad dekady inwestuje w energię słoneczną, a ostatnio zainwestował nawet w nowy biznes związany z zielonym wodorem w Indiach. Jest to najpierw firma naftowa, ale inwestuje, aby stać się kompletną firmą energetyczną z długoterminowym nastawieniem na energię odnawialną.

Akcje są również bardzo wartościowe ze wskaźnikiem ceny do wolnych przepływów pieniężnych wynoszącym 6,8 i stopą dywidendy 5,4%. Zużycie ropy nie zatrzyma się w najbliższym czasie i dopóki nie nastąpi szersze przejście na odnawialne źródła energii, spółki takie jak TotalEnergies będą maszyną do generowania przepływów pieniężnych.

Źródło.

3. Verizon $VZ-0.7%

Prawdopodobnie znasz Verizon jako dostawcę sieci komórkowej, a to podstawowy biznes, który zapewnia stały przychód i solidną rentowność. Verizon jest nie tylko w oligopolu w sieciach komórkowych - z AT&T i T-Mobile - firma wchodzi teraz w branżę szerokopasmowego dostępu do Internetu w domach i firmach, konkurując z kablami, a nawet światłowodami. Zarząd mówi, że Verizon miał 6,5 mln domowych klientów szerokopasmowych na koniec 2021 roku i ma nadzieję osiągnąć 11 mln domów do 2025 roku.

W najgorszym przypadku Verizon ma wysoce dochodowy biznes z dużą fosą, a w najlepszym jest to akcja wzrostowa, która może zacząć łączyć usługi smartfonowe z domowym łączem szerokopasmowym, a nawet kanałami telewizji strumieniowej. Inwestorzy otrzymują akcje o wskaźniku ceny bieżącej do zysków na poziomie 10 i rentowności dywidendowej 5,1% , co moim zdaniem będzie świetną wartością w długim okresie.

Wspólne dla Verizon, TotalEnergies i Best Buy jest to, że są to znane marki w stabilnych branżach, które raczej nie zostaną w najbliższym czasie zakłócone. To świetny przepis na długoterminowy wzrost dywidendy. Oczywiście każdy inwestor ma inne kryteria, na których opiera decyzje inwestycyjne, dlatego prosimy nie traktować tego dokumentu jako porady inwestycyjnej, a jedynie jako przewodnik i analizę wybranych spółek.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet