S&P 500 ^GSPC
5,022.21
-0.58%
Nvidia NVDA
$840.35
-3.87%
Meta META
$494.17
-1.12%
Amazon AMZN
$181.28
-1.11%
Tesla TSLA
$155.45
-1.06%
Apple AAPL
$168.00
-0.81%
Microsoft MSFT
$411.84
-0.66%
Alphabet GOOG
$156.88
+0.56%

2 dividendoví králové s nadprůměrnými dividendami pro dlouhodobé investory

Oceňujeme několik charakteristik, pokud jde o dividendové investování, protože je důležité pochopit, že ne všechny dividendové akcie jsou si rovny. V závislosti na individuálních cílech investora, životní fázi atd. jsou různé typy dividendových akcií optimální v různých časech. Existují různé způsoby, jak definovat kvalitu, ale dlouhověkost je určitě jedním z nich. Všichni dividendoví králové mají alespoň 50 po sobě jdoucích let navyšování dividend. 

V tomto článku se blíže podíváme na 2 dividendové krále, kteří mají nejen silné výnosy, ale také velmi bezpečné dividendy.

1. Kimberly-Clark Corporation $KMB+0.5% 

Společnost vyrábí a prodává různé výrobky pro osobní péči a spotřebitelské ubrousky, včetně plen, dámských výrobků, pleťových a koupelnových kapesníčků, papírových ručníků, ubrousků a souvisejících produktů.

Kimberly-Clark byla založena v roce 1872, generuje přibližně 20 miliard USD ročních příjmů a obchoduje s tržní kapitalizací 46 miliard USD. V horizontu analytici vidí 5% růst zisku na akcii díky kombinaci růstu tržeb a zlepšení marží. Společnost Kimberly-Clark rovněž zaznamenala silný růst poptávky prostřednictvím COVID, protože se zvýšila zejména poptávka po papírových výrobcích. Společnost nyní na tomto nepříznivém faktoru pracuje, ale jakmile se situace normalizuje, analytici očekávají, že její robustní program úspor nákladů a mírný růst tržeb ji přivedou ke středně vysokému jednocifernému ročnímu růstu.

U společnosti Kimberly-Clark analytici předpokládají roční růst dividend o 4 %, což zhruba odpovídá očekávanému růstu zisků. Výplatní poměr společnosti je poměrně vysoký a činí 80 % zisku, takže aby byl růst udržitelný, musí být stejný nebo o něco nižší než míra růstu zisku. Zisky společnosti Kimberly-Clark jsou vysoce předvídatelné, takže výplata není považována za ohroženou ani v případě recese. A konečně, aktuální výnos akcie je 3,4 %, což je více než dvojnásobek dnešního indexu S&P 500, takže Kimberly-Clark je správným výnosovým titulem.

2. Společnost 3M $MMM+0.1% 

Společnost s diverzifikovanou technologií a spotřebním zbožím, která působí po celém světě. Má několik oblastí podnikání, které společně vyrábějí tisíce různých produktů. Některé příklady produktů, které společnost nabízí, jsou bezpečnostní vybavení a osobní ochranné pomůcky, pásky a lepidla, obalová řešení, péče o kůži a rány, stomatologické produkty, filtrační a čisticí systémy a papírenské výrobky.

Společnost byla založena v roce 1902, produkuje přibližně 36 miliard USD ročních příjmů a obchoduje s tržní kapitalizací 74 miliard USD. Dividendová série 3M je jednou z nejlepších na světě po 64 po sobě jdoucích letech, což ji řadí do skutečně vzácné společnosti na téma dlouhověkosti dividend.

Analytici předpovídají společnosti 3M v nadcházejících letech růst zisku na akcii o 5 % na základě kombinace růstu tržeb, rozšiřování marží a nízké míry zpětného odkupu akcií. Poptávka po produktech společnosti se liší podle odvětví, ale protože je velmi diverzifikovaná, jsou příjmy a zisky poměrně předvídatelné.

Výplatní poměr činí pouze 54 % letošního zisku, takže společnost má dostatek příležitostí k poklesu zisku, než bude výplata ohrožena. Vzhledem k 64 letům zvyšování dividend si analytici samozřejmě nemyslí, že by snížení dividend bylo reálné. Analytici odhadují, že v příštích letech dojde k 3% růstu dividend vzhledem k tomu, že v poslední době docházelo k jejich menšímu zvyšování. Společnost používá hotovost na snížení dluhu, investice do růstu a akvizice, takže růst dividend považujeme za nižší prioritu.

Současný výnos je však extrémně vysoký na 4,6 %, takže investorům s příjmem pravděpodobně nebude vadit mírné zvýšení výplaty s trojnásobným výnosem ve srovnání s S&P 500.

Je důležité, zejména v dobách tržních turbulencí, aby se investoři zaměřili na hledání nejkvalitnějších dividendových akcií pro svá portfolia. Každý investor má samozřejmě svou vlastní strategii, a proto by to neměl považovat za investiční poradenství, ale pouze za analýzu.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

$MMM+0.1% veľmi  pekná dividenda 🔥

A samozrejme taký stabilny business model

Obe spoločnosti majú kvalitne podnikanie a dobrú dividendu

Dividwndovi králi to už je zaruka 👍

Tí už len tak neprestanú vyplácať to by musel byt vážny dôvod

50 rokov po sebe to je už naozaj pekny timeline :)