S&P 500 ^GSPC 5,070.55 +1.20%
Nvidia NVDA $824.18 +3.65%
Meta META $495.78 +2.92%
Tesla TSLA $144.61 +1.80%
Microsoft MSFT $407.06 +1.52%
Amazon AMZN $179.52 +1.29%
Alphabet GOOG $159.92 +1.25%
Apple AAPL $166.82 +0.59%

2 królowie dywidend z ponadprzeciętnymi dywidendami dla inwestorów długoterminowych

Doceniamy kilka cech, jeśli chodzi o inwestowanie w dywidendy, ponieważ ważne jest, aby zrozumieć, że nie wszystkie akcje dywidendowe są stworzone tak samo. W zależności od indywidualnych celów inwestora, etapu życia itp. różne rodzaje akcji dywidendowych są optymalne w różnych okresach. Istnieją różne sposoby definiowania jakości, ale długowieczność jest zdecydowanie jednym z nich. Wszyscy królowie dywidendy mają za sobą co najmniej 50 kolejnych lat wzrostu dywidendy.

W tym artykule przyjrzymy się bliżej 2 królom dywidend, które nie tylko mają silne stopy zwrotu, ale także bardzo bezpieczne dywidendy.

1. Kimberly-Clark Corporation $KMB+5.5%

Firma produkuje i sprzedaje różne chusteczki do higieny osobistej i konsumenckiej, w tym pieluchy, produkty dla kobiet, chusteczki do twarzy i do kąpieli, ręczniki papierowe, serwetki i produkty powiązane.

Założona w 1872 r. firmaKimberly-Clark generuje około 20 miliardów dolarów rocznego przychodu, a jej kapitalizacja rynkowa wynosi 46 miliardów dolarów. Na horyzoncie analitycy widzą 5% wzrost zysku na akcję dzięki połączeniu wzrostu przychodów i poprawy marży. Firma Kimberly-Clark odnotowała również silny wzrost popytu poprzez COVID, ponieważ wzrósł popyt w szczególności na produkty papiernicze. Firma pracuje obecnie nad tym negatywnym czynnikiem, ale gdy sytuacja się unormuje, analitycy spodziewają się, że jej solidny program oszczędnościowy i skromny wzrost przychodów doprowadzą ją do średnio-jednocyfrowego wzrostu rocznego.

W przypadku Kimberly-Clark analitycy prognozują roczny wzrost dywidendy na poziomie 4%, co jest mniej więcej zgodne z oczekiwanym wzrostem zysków. Wskaźnik wypłaty spółki jest stosunkowo wysoki i wynosi 80% zysków, więc aby wzrost był trwały, musi być równy lub nieco niższy od stopy wzrostu zysków. Zyski Kimberly-Clark są wysoce przewidywalne, więc nie uważa się, że wypłata jest zagrożona nawet w przypadku recesji. Wreszcie, obecna rentowność akcji wynosi 3,4%, co stanowi ponad dwukrotność dzisiejszego indeksu S&P 500, więc Kimberly-Clark jest odpowiednią grą dochodową.

2. 3M $MMM+0.4%

Zdywersyfikowana firma technologiczna i dóbr konsumpcyjnych prowadząca działalność na całym świecie. Posiada kilka linii biznesowych, które łącznie wytwarzają tysiące różnych produktów. Niektóre przykłady produktów, które firma oferuje to sprzęt bezpieczeństwa i środki ochrony osobistej, taśmy i kleje, rozwiązania w zakresie opakowań, pielęgnacja skóry i ran, produkty stomatologiczne, systemy filtracji i czyszczenia oraz produkty papiernicze.

Założona w 1902 roku firma osiąga około 36 miliardów dolarów rocznego przychodu, a jej kapitalizacja rynkowa wynosi 74 miliardy dolarów. Dywidendowa passa 3M jest jedną z najlepszych na świecie od 64 kolejnych lat, co czyni ją naprawdę rzadką spółką w temacie długowieczności dywidendowej.

Analitycy przewidują, że zysk na akcję 3M wzrośnie o 5% w najbliższych latach w oparciu o połączenie wzrostu przychodów, ekspansji marży i niskiego wskaźnika odkupu akcji. Popyt na produkty firmy zmienia się w zależności od branży, ale ponieważ jest ona bardzo zdywersyfikowana, przychody i zyski są dość przewidywalne.

Wskaźnik wypłaty wynosi tylko 54% tegorocznych zysków, więc spółka ma dużą szansę na spadek zysków, zanim wypłata będzie zagrożona. Oczywiście, biorąc pod uwagę 64 lata wzrostu dywidendy, analitycy nie uważają, aby cięcie dywidendy było realne. Analitycy szacują, że w ciągu najbliższych lat nastąpi 3% wzrost dywidendy, biorąc pod uwagę, że w ostatnim czasie było mniej podwyżek dywidendy. Spółka wykorzystuje gotówkę na redukcję zadłużenia, inwestycje w rozwój i akwizycje, dlatego wzrost dywidendy postrzegamy jako niższy priorytet.

Jednak obecna stopa zwrotu jest niezwykle wysoka i wynosi 4,6%, więc inwestorzy dochodowi prawdopodobnie nie będą mieli nic przeciwko skromnemu wzrostowi wypłaty przy trzykrotnie wyższej stopie zwrotu w porównaniu do S&P 500.

Ważne jest, szczególnie w czasach zawirowań rynkowych, aby inwestorzy skupili się na znalezieniu najlepszych jakościowo akcji dywidendowych do swoich portfeli. Oczywiście każdy inwestor ma swoją własną strategię i nie powinien traktować tego jako porady inwestycyjnej, a jedynie jako analizę.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet