S&P 500 ^GSPC 5,010.6 +0.87%
Nvidia NVDA $795.18 +4.35%
Tesla TSLA $142.05 -3.40%
Amazon AMZN $177.23 +1.49%
Alphabet GOOG $157.95 +1.43%
Apple AAPL $165.84 +0.51%
Microsoft MSFT $400.96 +0.46%
Meta META $481.73 +0.14%

Wall Street prezentuje 3 akcje do kupienia, które będą rosły po sezonie wyników

Wall Street prezentuje nam wybór akcji, które warto kupić przed sezonem wyników. Generalnie liczy się, że sezon wyników nie będzie zbyt dobry dla wielu spółek. Analitycy z Wall Street przedstawiają jednak akcje, które mogą osiągać bardzo dobre wyniki. Na tej podstawie zalecają również ich zakup - Czy ta prognoza się sprawdzi ?

Analitycy powiedzieli w tym tygodniu, że wiele akcji jest w dobrej ramie do kupna, ponieważ nadal mają ogromny potencjał wzrostowy po opublikowaniu wyników za ostatni kwartał.

Jak na razie sezon wyników przynosi nam głównie negatywne zmiany: JPM, Morgan Stanley i Wells Fargo. Żeby nie być tylko sceptycznym, jest jeszcze druga strona medalu, do której zaliczono Citigroup i giganta chipowego TSMC - te dwie firmy mogą pochwalić się pobiciem szacunków analityków i raportowaniem przyzwoitych wyników w niesprzyjającym czasie. Kto pójdzie za nimi w następnej kolejności? 👇

Tractor Supply $TSCO+0.2%

Obecna cena akcji to 203 dolary.

Komentarz analityków z Wall Street:

"TSCO pozostaje jedną z naszych ulubionych akcji biorąc pod uwagę nasze przekonanie. Pozostajemy nabywcami TSCO biorąc pod uwagę jego defensywne (potrzeby dnia codziennego) cechy i potencjał wzrostu. Uważamy, że inflacja pomogła przyczynić się do solidnych wyników, w tym pozytywnego wstępnego komunikatu za 2Q22 z zeszłego miesiąca. Cena docelowa wynosi 246 dolarów.

  • O tym,że spółka jest obiecującą opcją świadczą wyniki z okresu pandemii, kiedy to spółka potrafiła odeprzeć wyzwania i zapewnić silny wzrost.

Firma $TSCO+0.2% to amerykańska sieć sklepów detalicznych, która sprzedaje produkty do majsterkowania, rolnictwa, utrzymania trawników i ogrodów, hodowli zwierząt, koni i pielęgnacji zwierząt domowych, dla rolników, właścicieli zwierząt i właścicieli gruntów. Spółka ma zaraportować wyniki 21 lipca.

Analityk Ciccarelli napisał w nocie do klientów, że Tractor Supply jest długoterminowym zwycięzcą.

Analityk wymienił również inne pozytywy dla spółki, w tym: inwestycje w domy i ziemię, migracje z obszarów wiejskich oraz siłę cenową jako klucze do sukcesu firmy teraz i w przyszłości.

"Uważamy, że ta inflacja pomogła dostarczyć solidne wyniki za 1Q22, w tym pozytywny wstępny komunikat za 2Q22 z zeszłego miesiąca" - napisał.

Chociaż cena docelowa została obcięta do 246 dolarów za akcję z 266 dolarów, analitycy nadal twierdzą, że akcje $TSCO+0.2% są wystarczająco atrakcyjne, aby wygenerować grube zyski dla inwestorów.

Boening $BA+0.4%

Obecna cena akcji wynosi 147 dolarów.

Goldman Sachs wymienił linię lotniczą jako jedną z ulubionych nazw w kontekście wyników finansowych, które będą miały miejsce jeszcze w tym miesiącu.

Analityk Noah Poponak powiedział, że widzi kilka pozytywnych katalizatorów, które prawdopodobnie wyślą Boeinga wyżej.

Głównym katalizatorem wzrostu powinny być: ożywienie w podróżach oraz możliwe wznowienie dostaw Boeinga 787 w sierpniu.

Ponadto mamy dobre perspektywy wzrostu dzięki silnym dostawom samolotów. 👇

Akcje Boeinga skaczą o 8% dzięki silnym dostawom odrzutowców | Barron's (barrons.com)

  • Akcje podniosły się o ponad 10% w ciągu miesiąca na tę wiadomość.

Podobnie jak w przypadku wielu firm, łańcuch dostaw niewątpliwie spowodował szereg zakłóceń w produkcji, ale mimo to analitycy spodziewają się pozytywnego tonu ze strony zarządu, gdy Boeing opublikuje swoje wyniki 27 lipca.

"Jednak oczekiwania pozostają niskie, podczas gdy cykliczny potencjał wzrostowy pozostaje bardzo wysoki" - napisał analityk Goldman Sachs.

D.R. Horton $DHI+0.6%

Aktualna cena akcji wynosi 73,46 USD.

Wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych i szybsza inflacja nadal sieją spustoszenie wśród konsumentów i w branży mieszkaniowej. Dla przykładu S&P Homebuilders ETF spadł w tym roku o prawie 32%.

  • Niewiele lepiej radzi sobie$DHI+0.6% (-30% YTD). Mimo to, możemy dostrzec oznaki stopniowej poprawy, gdyż w ciągu ostatniego miesiąca $DHI+0.6% zaliczył prawie 20% wzrost.

Analitycy twierdzą, że firma budowlana D.R. Horton będzie się coraz bardziej wyróżniać w obliczu wyników 21 lipca.

"W naszej ocenie DHI ma przewagę w dostarczaniu przystępnych cenowo mieszkań" - powiedział analityk Krzysztof Graja.

Główną zaletą D.R Horton jest to, że posiada szeroką gamę marek i może zdobyć udział w rynku od mniejszych budowniczych.

"Ponad 60% domów DHI dostarczonych w ciągu 12 miesięcy do 31 marca 2022 r. sprzedało się za mniej niż 350 000 USD, co jest oznaką, że firma ma dobrą pozycję do obsługi świadomych wartości nabywców, którzy prawdopodobnie będą napędzać rynek mieszkaniowy w ciągu najbliższych kilku lat" - powiedział analityk Graja.

Wall Street:

"Spodziewamy się znacznego potencjału wzrostowego dla firm budujących domy, ponieważ istnieje poważny niedobór przystępnych cenowo domów".

  • D.R. Horton ma również solidny bilans wraz z "szeroką dywersyfikacją geograficzną".
  • Osobiście jednak największe potencjalne ryzyko widzę w rosnących stopach procentowych. Ewentualnie w sytuacji finansowej ludzi, których dotyka wzrost cen i wydatków. Te czynniki postrzegam jako największe zagrożenie dla budowniczych domów.

Wniosek

Proszę zwrócić uwagę, że nie są to moje typy akcji, ale analityków z Wall Street. Nie do końca zgadzam się z selekcją i w moim przypadku chyba tylko $TSCO+0.2% mogłoby odnieść sukces. Firma została założona w 1938 roku i ma za sobą wiele udanych lat wzrostu i przetrwania wielu presji rynkowych (w tym obiecujące wyniki podczas pandemii). Wreszcie spółka jest na plusie -14% year-to-date, co nie jest straszne na tle konkurencji i rynku.

  • Dodatkowo spółka wypłaca również dywidendę w wysokości 1,81%, którą zwiększa od wielu lat.

Mam mieszane uczucia co do Boeninga i szczerze mówiąc nie potrafię powiedzieć, czego oczekuję od firmy. W krótkim terminie uważam, że może to być jeden z gorszych wyborów do portfela. W dłuższej perspektywie może nas jednak zaskoczyć.

Podsumowując, $DHI+0.6% jest atrakcyjną opcją z perspektywy relatywnie taniej budowy, gdzie zainteresowanie rośnie. Obecnie istnieje jednak wiele headwindów, które mogą lekko hamować spółkę (stopy procentowe i sytuacja finansowa wielu gospodarstw domowych), jednak w dłuższym okresie nie obawiałbym się o spółkę w ogóle. Przy zakupie po dobrej cenie, spółka może być dobrą inwestycją. W rzeczywistości, poza poważnymi kryzysami, osiągał on stosunkowo dobre wyniki w zakresie wzrostu gospodarczego.

  • Co sądzicie o wyborze Wall Street? Czy to się uda? 🤔

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi przejść przez dokładną analizę.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet