S&P 500 ^GSPC 5,071.63 +0.02%
Tesla TSLA $162.13 +12.06%
Nvidia NVDA $796.77 -3.33%
Amazon AMZN $176.59 -1.64%
Apple AAPL $169.02 +1.27%
Alphabet GOOG $161.10 +0.74%
Meta META $493.50 -0.52%
Microsoft MSFT $409.06 +0.37%

Velmi perspektivní a zajímavý REIT, který je v akci a do kterého se vyplatí investovat dříve, než bude pozdě

Tato společnost se nepodobá tradičnímu REIT. Vlastní vysoce kvalitní kancelářské budovy na trzích Sun Belt, které jsou v dnešní době stále žádanější. Díky tomu má lepší budoucnost než jiné kancelářské REITy.

Tato nemovitostní akcie se nacházejí na průsečíku dvou klíčových trendů.

Pandemie vrhla mrak na budoucnost kancelářských budov. To silně zatížilo realitní investiční fondy (REIT) zaměřené na vlastnictví kancelářských budov. Zatímco celková poptávka po kancelářských prostorách zůstává nejistá, poptávka po vysoce kvalitních kancelářských prostorách v regionu Sun Belt v posledních letech zesílila. Z toho těží kancelář REIT Cousins ​​Properties $CUZ+1.9% zaměřená na Sun Belt. Dostala se však do výprodejů v tomto sektoru, což způsobilo, že její akcie letos klesly o více než 25 %. 

Zaměřeno na správná místa

Na konferenčním hovoru společnosti Cousins za první čtvrtletí se generální ředitel Colin Connolly podělil o klíčové body, které ukazují dva pozoruhodné odlišné trendy v kancelářském sektoru. Za prvé, generální ředitel poukázal na to, že "Sun Belt představuje pouze 26 % celostátních zásob kanceláří, a přesto na něj připadá 58 % nových pronájmů na trhu v roce 2021". Jinak řečeno, zatímco v Sun Beltu se nachází pouze čtvrtina kancelářských prostor v zemi, více než polovina nájemní aktivity v loňském roce připadla na tento region. Tento ukazatel dokládá silnou poptávku po kancelářských prostorách v této části země.

Poptávku po kancelářských prostorách ve velkých jižních metropolích ovlivňuje několik faktorů. Významným faktorem jsou migrační trendy. Podniky se stěhují a rozšiřují po celém Jihu díky nižším daním, lepšímu podnikatelskému prostředí a hospodářskému růstu v regionu. Zároveň se stále více lidí stěhuje z dražších měst na pobřeží do teplejších a levnějších měst na jihu, což zaměstnavatelům poskytuje přístup ke kvalitním pracovním silám.

Dalším významným trendem v kancelářích, na který Connolly ve výzvě poukázal, je, že společnosti stále více upřednostňují novější kancelářské budovy třídy A. Generální ředitel uvedl: "Během posledních několika čtvrtletí budovy postavené od roku 2015 představovaly 62 milionů čtverečních stop celostátní čisté absorpce. Na druhou stranu budovy postavené před rokem 2000 představovaly zápornou čistou absorpci přes 100 milionů čtverečních stop."

Nájemníci kanceláří opouštějí starší budovy ve prospěch novějších, protože mají obvykle lepší uspořádání, více vybavení a vylepšené systémy filtrace vzduchu, což jsou všechny funkce, které si pracovníci kanceláře přejí. Connolly poznamenal, že:

Kultura, spolupráce, mentorství, vztahy a důvěra, to vše trpí v trvalém vzdáleném prostředí. Aby přilákaly své týmy k osobnímu setkání, přesouvá se více společností do vzrušujících prostor a vysoce dynamických míst. Cílem je nabídnout atraktivnější každodenní zážitek, než je pohodlí jídelního stolu.

To vede společnosti k tomu, aby se zaměřily na pronájem prostor v budovách vyšší kvality, aby přilákaly své pracovníky zpět do kanceláře.

Průnik těchto kancelářských trendů

Cousins ​​Properties strávil několik let sestavováním portfolia trofejních kancelářských budov v Sun Belt. To znamená, že začíná těžit z rostoucí poptávky po vysoce kvalitních kancelářích v regionu. Společnost například během prvního čtvrtletí podepsala nájemní smlouvy na 324 000 čtverečních stop, přičemž sazby za pronájmy druhé generace byly o 15,4 % vyšší než u končících pronájmů stejného prostoru. Celkově je nájemné z nových pronájmů o 9 % nad úrovní před pandemií a o 25 ​​% nad průměrem kancelářských prostor třídy A v zemi. Což skutečně svědčí o dobrém úsudku společnosti ve spojení s kvalitním kancelářským prostředím, a umožňuje jí tak zvýšit ceny a také zisky.

Mezitím rostoucí poptávka po kancelářských prostorách v regionu Sun Belt umožnila REIT vybudovat nové kancelářské nemovitosti. Buduje více než 1,5 milionu čtverečních stop prostoru ve třech projektech v předních metru Sun Belt a již má předpronajato více než 90 % prostor ve dvou budovách. To zase dokazuje, že o jejich prostory je ze strany zákazníků opravdu velký zájem.

Cousins ​​má navíc velkou pozemkovou banku, která bude v budoucnu podporovat až 5,1 milionu čtverečních stop dalšího nového rozvoje. To ji předurčuje k dalšímu růstu, protože více společností expanduje a přesouvá se do regionu Sun Belt. Díky tomu má lepší budoucnost než většina kancelářských REITů.

Není pochyb o tom, že kanceláře se vyvíjejí. Společnosti stále více upřednostňují budovy vyšší kvality umístěné v hlavních oblastech metra v regionu Sun Belt, což hraje přímou roli ve strategii Cousins ​​Properties. A tak můžeme zhodnotit, že tato společnost má velké předpoklady k růstu a dlouhodobému zvyšování své hodnoty. Berte to však pouze jako analýzu zajímavé společnosti RIET, nikoli jako investiční radu.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @sooskristian má karmu 1234 a je členem této komunity od 24/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Počet firiem bude neustále narastať, tým pádom aj dopyt po kanceláriach

áno dopyt zo strany firiem by mal podľa mna tiež rásť

akože COVID to určite prečistil ale myslim si, že je to len kratkodobe

Páči sa mi keď sa niekto úzko špecializuje a potom dokáže dosahovať lepšie výsledky...

a spoločnosti sa chcu predvádzať hlavne v USA a preto určite bude dopyt po kvalitných priestoroch

ano image je v USA dolezity...preto sa mi paci tato ich specializacia