S&P 500 ^GSPC 5,010.6 +0.87%
Nvidia NVDA $795.18 +4.35%
Tesla TSLA $142.05 -3.40%
Amazon AMZN $177.23 +1.49%
Alphabet GOOG $157.95 +1.43%
Apple AAPL $165.84 +0.51%
Microsoft MSFT $400.96 +0.46%
Meta META $481.73 +0.14%

IPO Porsche čelí nečekaným ekonomické překážkám, na burzu bude možná muset vstoupit s výraznou slevou

Když začátkem letošního roku potvrdil koncern Volkswagen, že chce uvést vlastní divizi výrobce sportovních aut Porsche na burzu, byla to velká věc. V té době analytici IPO naceňovali až na 90 miliard eur. Nyní se však ukazuje, že by v důsledku nepříznivé ekonomické situace mohla být hodnota celé emise citelně nižší.  

IPO Porsche 

V důsledku ekonomických překážek, které v poslední době narůstají se zvyšuje šance, že Porsche možná bude muset vstoupit na burzu s výraznou slevou. 

Vyhlídka na větší než obvyklou slevu by byla překážkou pro ovládající rodiny, které tlačí na počáteční veřejnou nabídku, aby financovaly nákladnou přeměnu z benzínových na elektrické sportovní vozy. Původní očekávání byla vysoká pro značku luxusních vozů, kterou vlastní největší evropská automobilka Volkswagen $VOW3. Někteří ocenili Porsche na více než 80 miliard eur (81,89 miliardy dolarů), podle zúčastněných bankéřů.

Lidé, kterých se to týká, však uvedli, že k zajištění toho, co by mohlo být jedním z největších světových debutů na burze – tváří v tvář válce, hrozbě recese a nedostatku energie, může být nyní nutné větší snížení než obvykle. Porsche se tak možná bude muset spokojit s 60 miliardami eur, řekl jeden z lidí s tím, že majitelé by nic menšího nepřijali.

DISCLAIMER: Veškeré informace zde uvedené mají pouze informační charakter a žádném případě se nejedná o investiční doporučení. Vždy si dělejte vlastní analýzu. Při přípravě textu jsem čerpal informace od agentury Reuters. 

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Sleva by mohla přilákat víc investorů🤔 Nicméně každý, kdo letos chtěl mít a nebo má IPO, tak zažívá to nejtragičtější tržní období a prostředí, které mohli chtít.

právě, doba IPO moc nepřeje

Pro VW je to negativní samozřejmě, nevyberou totiž tolik kolik by jinak mohli

Reálně blbější by bylo vstupovat na trh snad jen přímo v roce 2008 😂

ono je to vlastně logické, kdyby byla celá emise oceněna příliš vysoko, investoři by neměli takový zájem do Porsche investovat

nabízí se IPO přesunout

Stát se to může, ale vedení VW IPO plánuje ke konci roku a zatím je optimistické

Doba ji moc nepřeje

bohužel :/