S&P 500 ^GSPC
5,022.21
-0.58%
Nvidia NVDA
$840.35
-3.87%
Meta META
$494.17
-1.12%
Amazon AMZN
$181.28
-1.11%
Tesla TSLA
$155.45
-1.06%
Apple AAPL
$168.00
-0.81%
Microsoft MSFT
$411.84
-0.66%
Alphabet GOOG
$156.88
+0.56%

Miliardář Elon Musk vyzdvihuje jeden sektor, který bude investorům přinášet nevídané zisky

Elon Musk představil něco, co pojmenoval jako ''licence k tisku peněz'', čímž vlastně poukazuje na jeden jediný sektor, který bude zhodnocovat peníze ještě pěknou řadu let. Pokud si myslíte, že mluví o solárních energiích nebo o své milované $TSLA-1.1%, tak jste na omylu. Určitá spojitost zde je, ale není myšlena na přímou investici do společností Elona Muska.

Nebudu to nijak zbytečně natahovat. Podívejme se rovnou na hotovou věc 👇.

Ještě než vám prozradím slova a pohled Elona Muska... Zkuste uhodnout, který sektor tento velikán vyzdvihuje? Napište mi do komentáře váš odhad. Schválně, kdo se trefí? 😄

Pokud byla vaše odpověď lithium a nebo také rafinérie lithia, tak máte hodně dobrý odhad a přehled o trhu a jeho budoucích potřebách.

''Licence na tisk peněz''

Elon Musk vyzdvihuje rafinérii lithia a celkově společnosti, které mají nějakou spojitost s lithiem. Říká, že investováním do společností, které se tím zabývají, získáte něco jako ''licenci na tisk peněz''.

Těžaři lithia se ve čtvrtečním obchodování vzpamatovali, když si akcioví investoři zřejmě vzali k srdci výzvu Elona Muska, aby vstoupili do rafinérie lithia, a nazvali to licencí pro tisk peněz.

Musk řekl investorům $TSLA-1.1% na konferenčním hovoru o příjmech za 2. čtvrtletí, že omezení dostupnosti lithia, která tlačí ceny nahoru, nejsou výsledkem nedostatku surovin, ale kvůli omezené globální kapacitě dodávat ultra vysoce čisté hydroxidy a uhličitanové chemikálie do dodavatelských řetězců baterií.

Elon Musk:

"Rád bych znovu vyzval všechny podnikatele a investory, aby vstoupili do rafinace lithia," řekl Musk. "Těžba je relativně snadná, rafinace je mnohem těžší."

___________________________________________________________________________

Mimo Elona Muska: Podívejme se na to, jak to vlastně s lithiem vypadá

Dle řady analytiků bude poptávka po lithiu rapidně vzrůstat až do roku 2030 (a možná i dál). Očekává se, že spotřeba lithia dosáhne do roku 2030 2,3 milionu tun.

  • Pro kontext, v loňském roce bylo použito přibližně 473 000 tun lithia.
  • Teď dávejte pozor! Odhadovaná spotřeba je sice 2,3 milionu tun, ale odhaduje se, že skutečná poptávka vyroste až na 3,3 milionu tun do roku 2030.

Ovšem 3,3 milionu tun by mohlo nastat v případě, že bude produkce lithia dostatečně navýšena, což posune o další level nabídku i poptávku.

Hlavní myšlenky většiny analytiků:

"S množstvím nedostatečné nabídky v průběhu desetiletí si myslíme, že lithium bude velmi ziskové až do roku 2030."

Odhaduje se, že do roku 2025 stále nebudeme schopni produkovat a uspokojovat poptávku po lithiu. Pokud půjde vše dobře, tak nastane po roce 2025 zlom, který zapříčiní otevření nových dolů, které zvýší kapacity těžby.

___________________________________________________________________________

Proč tomuto tvrzení a predikci věřím? 

Když se podíváme na přední výrobce EV, co je nejvíc trápí? Samozřejmě tu máme strašně moc faktorů, které mi můžete vyjmenovat, ale směřuju především k potřebě lithia.

Když se podíváme na takový Ford, který dle mého názoru dělá strašně velké pokroky k zajištění lithia pro své vlastní účely a výrobu, tak vidíme, že společnost vůbec nezahálí. Ford pravidelně rozšiřuje seznam svých nových spoluprací. 

Dlouhý seznam obchodů Fordu obsahuje například:

  • Ioneer American (IONR) - závazná 5 letá dohoda s Fordem.
  • Nezávazná dohoda s čínskou společností CATL.
  • Dohoda s BHP Group.
  • Dohoda s Rio Tinto - Ford podepsal memorandum s Rio Tinto o  dodávkách materiálů včetně lithia, nízkouhlíkového hliníku a mědi a souhlasil s tím, že "prozkoumá možnost stát se základním zákazníkem" pro lithiový projekt Rincon v Argentině v Riu.

Tento seznam je mnohem delší, vypsal jsem pouze pár z těchto spoluprací pro představu, jak je lithium a další nerosty potřebné pro celý EV průmysl, kde dělá obří kroky právě zmiňovaný Ford (alespoň z pohledu na snahu o dosažení soběstačnosti a konkurenceschopnosti na trhu, kde je lithia nedostatek).

Upozorňuji, že se nejedná o finanční poradenství. Každá investice musí projít důkladnou analýzou.

Investujete do akcií se zaměřením na lithium?

Vote to see the results! 38 answers already!

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @pb2205 má karmu 1256 a je členem této komunity od 23/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

100% souhlasím, mate tedy někdo už vybrané firmy v tomto sektoru ?

Novonix

Určite v tom vidím veľký potenciál presne ako píšete všetci sa zameriavajú na “finálny“ produkt a nie na to z coho sa skladá

To je možná velká chyba většiny investorů. Jak mohou počítat s desítky nebo stovky procent za pár let u EV, když nebudou potřebné komponenty pro výrobu a denní užívání? Je to základní a logická věc - není materiál (čipy, baterie, nabíječky) = není produkt (elektromobil).

uplne suhlasim ja som sa už pred 2rokmi zameriaval prave na materialy a spoločnosti, ktore sa zaoberaju práve tymto

Každý hledí jen na EV - mam investovat do Tesly, Nio, xpeng, Ford atd... přitom pravá příležitost je ve věcech, ktere budou nedilnou soucasti techto produktu.

Presne tak, souhlasim. To same se da rict i o dodavkach a kamionech EV... proc o nich nikdo nemluví, když mají taktéž obří potenciál do budoucna.

Každý totiž hledí jen na to, o čem se hodně mluví... Bude se rok, dva mluvit v kuse o EV cars, tak budou hodně zmiňované a oblíbené+ postupne prijmane investory a spotrebitely.... Kdyby někdo tak silně hlásal a opevoval elektricke kamiony atd , tak se dnes mluví i o nich.

Nemluví, ale je nutno brát v potaz, že většina společností, které budou vyrábět třeba kamiony EV, jsou teprve v “začátcích” něčeho, co by mohlo plně a popřípadě autonomně vyrazit na silnici.

Potenciál je jak v EV, tak v potřebných věcech pro jejich chod a výrobu. Čipy, baterie, lithium, měď a třeba ještě nabíječky nebo nabíjecí stanice... Všechny zmíněné jdou ruku k ruce s posunem EV průmyslu.