IPO Porsche napotyka na niespodziewane przeszkody ekonomiczne, może być zmuszone do wejścia na giełdę z dużym dyskontem

Kiedy Volkswagen potwierdził na początku tego roku, że chce wprowadzić na giełdę swój własny oddział producenta samochodów sportowych Porsche, było to wielkie wydarzenie. Analitycy wyceniali wówczas IPO nawet na 90 mld euro. Teraz jednak okazuje się, że wartość całej emisji może być znacznie niższa w wyniku niekorzystnej sytuacji gospodarczej.

IPO Porsche

W wyniku przeszkód ekonomicznych, które ostatnio się nasilają, rosną szanse, że Porsche może być zmuszone do wejścia na giełdę ze znaczną zniżką.

Perspektywa większego niż zwykle rabatu byłaby porażką dla kontrolujących rodzin, które naciskają na pierwszą ofertę publiczną, aby sfinansować kosztowną konwersję z benzyny na elektryczne samochody sportowe . Początkowe oczekiwania były wysokie dla luksusowej marki samochodów, która jest własnością największego europejskiego producenta samochodów , Volkswagena $VOW3. Niektórzy wycenili Porsche na ponad 80 mld euro (81,89 mld dolarów), według zaangażowanych bankierów.

Ale ludzie zaangażowani powiedzieli, że aby zabezpieczyć to, co może być jednym z największych debiutów giełdowych na świecie - w obliczu wojny, zagrożenia recesją i niedoborów energii - większe cięcie niż zwykle może być teraz konieczne . Porsche może więc zadowolić się kwotą 60 mld euro, powiedziała jedna z osób, dodając, że właściciele nie zaakceptują nic mniej.

DISCLAIMER: Wszystkie informacje podane tutaj mają charakter wyłącznie informacyjny i w żaden sposób nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej. Zawsze należy przeprowadzić własną analizę. Przygotowując ten tekst czerpałem informacje z Reutersa.


No comments yet
Timeline Tracker Overview