Proč jsem se zbavil mé pozice v Coinbase - rozbor hospodářských výsledků

Do Coinbase jsem zainvestoval zhruba týden či dva po jejím IPO vstupu na burzu. I přesto, že jsem si počkal, než prvotní povyk okolo $COIN+4.0% akcií opadnul, nepodařilo se mi akcie nakoupit na dně a čekalo mě několik následujících měsíců dorovnávání ztrátové pozice. Pár týdnů zpátky cena zase vystřelila prudce nahoru a já měl konečně možnost prodat. A věřte mi, byl jsem opravdu rád, když jsem mohl prodat skoro na nových ATH. Dnes se společně podíváme na nedávné hospodářské výsledky a také na to, proč jsem svou pozici v $COIN+4.0% prodal a proč neplánuji znovu zainvestovat.   

 

 

Pro ty, kteří to nevědí, Coinbase je společnost se sídlem v Americe, která provozuje platformu pro nakup a prodej kryptoměn. V době psaní tohoto příspěvku se cena akcií $COIN+4.0% aktuálně pohybuje na úrovni 343 dolarů. Výsledky hospodaření firma zveřejnila 9. listopadu.

 

Důležité finanční ukazatele z nedávných hospodářských výsledků:

  • Vykázali tržby ve výši 1,31 miliardy dolarů, což je o 315,9 % více než ve stejném období loňského roku, ale odhady nesplnili o 270 milionů dolarů.
  • Tržby z předplatného a služeb byly ve 3. čtvrtletí vykázány ve výši 145 milionů dolarů, což je o 41 % více než ve 2. čtvrtletí.
  • Provozní náklady činily ve 3. čtvrtletí 1,0 miliardy dolarů, což je o 25 % méně než ve 2. čtvrtletí.
  • EBITDA 618 milionů dolarů, což je 46% pokles oproti minulému čtvrtletí.

 

graf $COIN+4.0%

 

Ocenění

Coinbase $COIN+4.0% vykazuje velmi nízký očekávaný růst tržeb a ve srovnání s konkurencí je na tom dokonce skoro nejhůř, Microstrategy $MSTR+5.3% je jedinou společností, u které se očekává, že v letech 2022 a 2023 bude za Coinbase zaostávat. 

 

Coinbase však vede v ukazateli EBITDA marže. Firma má nejvyšší EBITDA marže v odvětví a předčí všechny své srovnatelné konkurenty. Navíc se obchoduje za rozumné násobky. 

 

Většina kryptoměnových burz je však soukromá, takže není příliš mnoho velkých společností, se kterými by se daly porovnávat. Z tohoto důvodu nemůžeme násobky EBITDA a tržby společnosti Coinbase příliš ocenit.

 

Na základě výsledků je možné konstatovat, že je společnost schopna vydělat více peněz, než kolik jich má: Toto čtvrtletí bylo pro Coinbase velmi slabé, vykázala slabší tržby, než se očekávalo, a počet transakčních měsíčních uživatelů oproti předchozímu období klesl. 

 

Vykázali 7,4 milionu měsíčních transakčních uživatelů, což byl 16% pokles oproti předchozímu čtvrtletí. Kvůli poklesu počtu transakčních uživatelů činily příjmy z maloobchodních transakcí za 3. čtvrtletí 1 miliardu dolarů, což byl oproti 2. čtvrtletí pokles o 44 %.

 

Coinbase $COIN+4.0% bude muset nějak vymyslet, jak získat více uživatelů a zároveň účtovat nejvyšší sazby v oboru. Většina obchodníků s kryptoměnami ví, že na Coinbase $COIN+4.0% raději neobchodují, protože jejich poplatky jsou extrémně nákladné. 

 

Společnost musí nějak přijít na to, jak dosáhne silnějšího růstu příjmů, aby mohla zvýšit své ocenění. Aby však Coinbase bojovala s nedostatkem příjmů a uživatelů, nabízí nové produkty, jako je například tržiště NFT, díky čemuž je jejich společnost všestrannější.

 

I když se společnosti může nakonec dařit dobře, U Coinbase $COIN+4.0% je prostě příliš velké riziko, protože mají konkurenci v podobě burz, které si neúčtují tolik poplatků. Osobně si myslím, že Coinbase není vhodné kupovat. 

 

Také po posledním kryptoměnovém býčím běhu opravdu není vůbec dobré vidět špatné čtvrtletí od této společnosti. Děkuji všem za přečtení. Hodně štěstí při obchodování!

 

DISCLAIMER: Nejsem investiční profesionál, ale jen zaujatý retailový investor, takže se nejedná o investiční doporučení.

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Autor @kevinporters má karmu 6306 a je členem této skupiny od 13/06/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory skupiny. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

HODL! 😎

držím palce 👍😅

$COIN+4.0% už raději také nemám 😂 Dnešní cena je naprosto šílená 😅

🔝🔝🔝