S&P 500 ^GSPC 5,303.27 +0.12%
Nvidia NVDA $924.79 -1.99%
Tesla TSLA $177.58 +1.57%
Alphabet GOOG $177.29 +1.06%
Amazon AMZN $184.70 +0.58%
Meta META $471.91 -0.28%
Microsoft MSFT $420.21 -0.19%
Apple AAPL $189.87 +0.02%

Jak będą wyglądały wyniki Berkshire za II kwartał? Co pokaże legenda inwestycji Warren Buffett?

Buffett czekał długo. Pod koniec marca siedział na 106 miliardach dolarów. I wiedział dlaczego. Bo niedługo potem przyszły zakupy. Okazja, która nie pojawia się tak po prostu. Buffett zaczął robić zakupy. Jak zawsze postępował zgodnie ze swoją zwykłą rutyną i przyzwyczajeniami. Ale konkretne liczby poznamy dopiero po ogłoszeniu wyników jeszcze w tym tygodniu. A jest chyba na co czekać! Czy (jak zawsze) będziemy się uczyć od legendy?

Co legenda ujawni nam w II kwartale?

Inwestorzy będą zainteresowani, czy Berkshire Hathaway $BRK-B+0.9% wykorzystał spadek na giełdzie w drugim kwartale, aby dodać do swojego portfela akcji o wartości 390 miliardów dolarów. Te liczby powinny być dostępne, gdy Berkshire poda wyniki za II kwartał 6 sierpnia.

To, czy Berkshire zwiększyło w tym okresie swój ogromny udział w Apple, również będzie przedmiotem sporej uwagi. Berkshire, kierowane przez Buffetta, kupiło około trzech milionów akcji producenta Apple w pierwszym kwartale, kiedy akcje spadły do 150 dolarów. Teraz, gdy akcje jeszcze potaniały, można się spodziewać, że Buffett znów się skusi. Od dawna nie ukrywa swojej miłości do firmy.

https://www.youtube.com/watch?v=n9x8by0HjmA

Na koniec pierwszego kwartału Berkshire posiadało 911 milionów akcji Apple, czyli pakiet, który obecnie wart jest około 148 miliardów dolarów.

Czy Buffett skorzystał z pogrążenia się na poziomie 130 dolarów?

Berkshire zwiększył swoje udziały w Occidental Petroleum $OXY+0.9% w drugim kwartale i obecnie posiada około 12 miliardów dolarów w spółce energetycznej, zgodnie z dokumentacją Berkshire. Mówi się nawet, że chcieliby kupić Occidental na własność.

Warren Buffett zakochał się: Czy w końcu kupi tę firmę w całości?

Konglomerat ma mnóstwo środków na zakup akcji, biorąc pod uwagę, że na dzień 31 marca miał w swoim bilansie 106 mld dolarów w gotówce i ekwiwalentach. Zakupy akcji przekroczyły sprzedaż o około 41 miliardów dolarów w pierwszym kwartale, zmniejszając jej saldo gotówkowe z około 147 miliardów dolarów na koniec 2021 roku.

Ulubioną strategią Buffetta jest także skup akcji .

W I kwartale Berkshire wykupiło akcje o wartości 3,2 mld dolarów. W drugim kwartale analitycy spodziewają się mniejszej kwoty.

Do 2021 roku Berkshire skupowało akcje w tempie od około 6 mld do 7,6 mld dolarów na kwartał.

Ale Buffett nie wykupuje bezmyślnie za wszelką cenę. Firma nie skupowała akcji w kwietniu, kiedy akcje były blisko tegorocznych maksimów, jak powiedział na dorocznym spotkaniu Berkshire 30 kwietnia.

Buybacki za I kwartał - 4 2021 r. Źródło.

Inwestorzy są zainteresowani skupem akcji Berkshire jako wskaźnikiem tego, czy Buffett uważa akcje za niedowartościowane. W pierwszym kwartale Buffett czuł, że na rynku akcji są lepsze okazje.

Zarobki Berkshire również mają znaczenie, choć inwestorzy nie przywiązują dużej wagi do wyników kwartalnych, ponieważ Buffett regularnie mówi, aby patrzeć na zarobki w dłuższym okresie czasu. Oczekuje się, że zysk operacyjny w drugim kwartale wzrósł o około 25% do 5 393 dolarów na akcję (dla $BRK-A+0.7% ). Inwestorzy będą zwracać uwagę na wszelkie osłabienia w działalności Berkshire związanej z budownictwem mieszkaniowym oraz na wszelkie komentarze firmy dotyczące gospodarki.

https://www.youtube.com/watch?v=rkg1TUhupAA

Firma prawdopodobnie zanotuje stratę w drugim kwartale z powodu pogorszenia się koniunktury na giełdzie, co osłabiło ogromny portfel akcji Berkshire. Zyski i straty z tego portfela, który na dzień 31 marca wynosił 390 miliardów dolarów, są odzwierciedlone w rachunku zysków i strat Berkshire.

EPS ma być nieco niższy niż w poprzednim Q

Akcje Berkshire są notowane na poziomie 1,4-krotności szacowanej wartości księgowej na dzień 30 czerwca i 1,3-krotności szacowanej wartości księgowej na dzień 30 września, ale ta druga liczba jest bardziej istotna. Wskaźnik ceny do wartości księgowej wynosił w ostatnich latach średnio 1,4 raza, co sugeruje, że akcje Berkshire są obecnie niedowartościowane.

Czy akcje Berkshire są obecnie niedowartościowane?

Jeśli podobają Ci się moje artykuły i posty, zapraszam do wrzucenia follow. Dzięki! 🔥

Disclaimer: To nie jest w żaden sposób rekomendacja inwestycyjna. To jest wyłącznie moje podsumowanie i analiza na podstawie danych z internetu i kilku innych analiz. Inwestowanie na rynkach finansowych jest ryzykowne i każdy powinien inwestować w oparciu o własne decyzje. Jestem tylko amatorem dzielącym się swoimi opiniami.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet